כללית און-ליין
חדשות שנת 2016

פורסם בראשונה: 29.05.2016

    מאת:
  • לשכת הדוברת - מרכז רפואי רבין - בית חולים בילינסון

בי"ח בילינסון שותף לפרויקט "נאמן חיים" של מד"א להצלת חיים בקהילה

מאות רופאים ואחיות, בהם גם ד"ר ערן הלפרן מנהל בית חולים בילינסון הצטרפו לפרויקט מציל החיים המאפשר באמצעות אפליקציה מיוחדת של מד"א להזניק אותם לכל מקרה בו נדרשת פעולת החייאה בסיסית ...

מימין: ד"ר ערן רוטמן, סגן מנהל בי"ח בילינסון, ד"ר ערן הלפרן, מנהל בי"ח בילינסון, אלי בין מנכ"ל מד"א וצוותו

מאות מרופאי ואחיות בית החולים בילינסון הצטרפו לפרויקט "נאמני חיים" של מד"א

​אירוע הרשמה חגיגי התקיים בבית החולים בילינסון לתוכנית נאמני חיים של מד"א.
מאות רופאים ואחיות, בהם גם ד"ר ערן הלפרן מנהל בית חולים בילינסון הצטרפו לפרויקט מציל החיים המאפשר באמצעות אפליקציה מיוחדת של מד"א להזניק אותם לכל  מקרה בו נדרשת פעולת החייאה בסיסית במצבים של אובדן הכרה ודום לב המתרחשים במרחק של דקות בודדות מנאמן החיים.

ד"ר ערן הלפרן מנהל בי"ח בילינסון: "הדקות הראשונות באירוע לבבי או בתאונת דרכים הן קריטיות להצלת חיים לכן הפרויקט של מגן דוד אדום בעל חשיבות עצומה. אני גאה לשלב ידיים עם מד"א במסגרת נאמני החיים ויחד עם כ-250 אנשי צוות רפואי וביניהם רופאים ואחיות הצטרפתי גם אני היום לפרויקט".

לאירוע הרשמה החגיגי הוזמנו כל הצוותים בבית החולים להצטרף למאגר מצילי החיים, בעמדות הרשמה שהוקמו על ידי נציגי מד"א. בכך, הידע המקצועי וניסיונם של הצוותים יהיה לעזר רב בעת אירועי אמת בכל מקום שהוא גם מחוץ לכותלי בית החולים.

בין המצטרפים החדשים לפרויקט 'נאמן חיים' של מד"א היו גם מנהל בית חולים בילינסון ד"ר ערן הלפרן ביחד עם שני סגניו ד"ר ערן רוטמן וד"ר גדי נוימן. "הדקות הראשונות באירוע לבבי או בתאונת דרכים הן קריטיות להצלת חיים לכן הפרויקט של מגן דוד אדום בעל חשיבות עצומה. אני גאה לשלב ידיים עם מד"א במסגרת נאמני החיים ויחד עם כ- 250 אנשי צוות רפואי וביניהם רופאים ואחיות הצטרפתי גם אני היום לפרוייקט." סיכם ד"ר ערן הלפרן מנהל בית חולים בילינסון.

הרעיון העומד בבסיס המיזם הענק והחדשני - שזכה לשם "נאמני חיים" - הוא שכל אזרח שעבר בשלב כלשהו הכשרה בסיסית של כ-20 שעות בעזרה ראשונה, מסוגל לבצע פעולות החייאה בסיסיות בחולה שלקה בדום לב – ובכך להגביר את הסיכויים להציל את חייו.
אולם, במטרה לצמצם עוד יותר את זמן ההגעה לחולה שלקה בדום לב ולהעמידו על הזמן הקצר ביותר, הוחלט לגייס לטובת הפרוייקט כל אזרח שמעוניין בכך שהינו מעל גיל 18 והוא בעל הכשרה בסיסית בעזרה ראשונה.

מערכת איתור מיוחדת של מד"א הפועלת באמצעות יישומון (אפליקציה) תאתר את כל נאמני החיים שנמצאים במרחק של דקות בודדות מהמקום בו דווח למוקד מד"א על חולה שנזקק להחייאה ותזניק אותם למקום במקביל להזנקת צוותי מגן דוד אדום ולהדרכה טלפונית הניתנת על ידי החובשים והפארמדיקים במוקדי מד"א – זאת עד להגעת איש צוות של מד"א למקום האירוע.

מנכ"ל מד"א אלי בין: "ברצוני להודות למאות הרופאים והאחיות של בי"ח בילינסון שהצטרפו היום לפרויקט "נאמני החיים" ואני בטוח שתרומתם לפרויקט ולמשימת הצלת החיים תהיה גדולה. מאז השקתו של הפרויקט הצטרפו לשורותינו אלפי אנשי רפואה ואני קורא לציבור הרחב להמשיך ולהצטרף לפרויקט ולקחת חלק במשימה החשובה הזו של הצלת החיים. יש בידכם את הכוח לעזור לנו להמשיך ולהציל חיים יום יום, שעה שעה בכל פינה ברחבי ישראל. אין לי ספק שבזכות המיזם הזה ניתן להציל מידי שנה עוד חולים הודות לזמן תגובה של שניות ודקות בודדות". 

להרשמה לפרויקט 'נאמן חיים' של מד"א יש לחייג ל 6210* (בימים א'-ה' בשעות 07:00 - 23:00 ובימי שישי בשעות 07:00 - 14:00) או באתר מד"א בכתובת  https://life.mdais.org