כללית און-ליין
חדשות שנת 2016

פורסם בראשונה: 27.03.2016

    מאת:
  • לשכת הדוברת – מרכז רפואי רבין, בית חולים בילינסון

נפתחה מרפאה לנוירולוגיה קוגניטיבית בבילינסון

במרפאה מתבצעת הערכה קוגניטיבית מלאה לצרכים מגוונים וכן אבחון, טיפול והדרכה לקשיים בזיכרון.

בבילינסון נפתחה מרפאה לנוירולוגיה קוגניטיבית למבוגרים מעל גיל 18. המרפאה מאבחנת ומטפלת באנשים בריאים הסובלים מקשיים בזיכרון, באלו  המתלוננים על קשיים בקשב ובריכוז ועוד... 


במרפאה מאבחנים ומטפלים באוכלוסיות הסובלות מקשיים בזיכרון, ביכולת החשיבה, בטווח הקשב, בתפקודי השפה, בתפיסה המרחבית ובהתנהלות הקוגניטיבית היומיומית.

בבילינסון נפתחה מרפאה לנוירולוגיה קוגניטיבית למבוגרים מעל גיל 18. המרפאה מאבחנת ומטפלת באנשים בריאים הסובלים מקשיים בזיכרון, באלו המתלוננים על קשיים בקשב ובריכוז, בחולי דמנציה, בחולים הסובלים מליקוי בזיכרון לאחר שבץ מוחי או בשל מחלת כלי דם של המוח, באנשים עם דיכאון המרגישים בליקוי בזיכרון, בנבדקים שטופלו בכימותרפיה או בהקרנות בעברם ומתלוננים כעת על ירידה בזיכרון, בפגועי ראש המתלוננים על ליקויים קוגניטיביים.

במרפאה מתבצעת הערכה קוגניטיבית מלאה לצרכים מגוונים וכן אבחון, טיפול והדרכה לקשיים בזיכרון.

האבחון אורך מספר שעות ומביא לגילוי האזורים במח שתפקודם לקוי.
במידת הצורך יופנה המטופל לבדיקות מעבדה והדמיות נוספות. כתלות באבחון תיקבע האבחנה ויומלץ על הטיפול המתאים. בהתאם לצורך יוזמן הנבדק למעקב.

חלק משירותי המרפאה אינם בסל הבריאות.

ד"ר אמיר גליק, מנהל המרפאה: "אנשים רבים אינם מודעים לכך שהקושי אותו הם חווים ביום יום נובע מהפרעה קוגניטיבית אותה ניתן לפתור בדרכים שונות לאחר אבחון מתאים. לדוגמה, מחקרים מראים כי ישנם מצבים שונים בהם ניתן לפתח הפרעת קשב וריכוז, גם בגילאים מאוחרים יותר, בשל פגיעות ראש מתאונת דרכים או מחלות/תרופות המשפיעות על המח. אנשים אלו עלולים לחוות קשיים שלא היו מורגלים אליהם בהתנהלות היומיומית, בלימודים או בעבודה וכתוצאה מכך לחוות תסכול רב". ​