כללית און-ליין
עיניים

הדרכה לפני ניתוח הסרת פטריגיום – מחלקת עיניים, ביה"ח "בילינסון"

פטריגיום הינו קרום הצומח בחלקה הקדמי של העין, מהלחמית (החלק הלבן של העין) לכיוון מרכז הקרנית, ומכסה אותה בהדרגה. בניתוח נכרת הנגע, ומועברת לחמית ממקום בריא באותה העין, אל האזור ממנו צמח הנגע.

הניתוח מתבצע לרוב בהרדמה מקומית, ואורכו הממוצע כארבעים דקות. באם נקבע בבדיקתכם כי עליכם לעבור את הניתוח בהרדמה כללית, תישלח אליכם טרם הניתוח הזמנה מיוחדת ובה פירוט הבדיקות אותם אתם צריכים לבצע לפני הניתוח, לרבות בדיקה במרפאת טרום הרדמה בבית החולים.

עליכם לאשר ולברר את שעת ההגעה יום לפני הניתוח (לניתוחים המתבצעים ביום ראשון יש לברר ביום חמישי קודם לכן).

ערב טרם הניתוח מומלץ כי תחפפו את ראשכם. ביום הניתוח עליכם לאכול ארוחת בוקר כרגיל וליטול את כל התרופות הקבועות למעט נוגדי קרישה. כמו כן, עליכם להביא עמכם מכתב מהרופא המטפל המפרט את מחלות הרקע והתרופות בהן אתם מטופלים בקביעות. מומלץ להביא אתכם את התרופות עצמן ובאריזתן המקורית. באם אתם נוטלים טיפות עיניים עליכם ליטול גם אותם כרגיל עד הניתוח וביום הניתוח, כולל טיפות להורדת לחץ תוך עיני.

מומלץ לא להביא תכשיטים וחפצי ערך אחרים ביום הניתוח לבית החולים.
יש להסיר איפור, לק, ותכשירי שיער (כגון ג'ל, ספריי וכו').

במידה ואתם מיועדים לעבור ניתוח בהרדמה כללית עליכם להיות בצום מוחלט מחצות יום לפני הניתוח.

עליכם להצטייד בטופס התחייבות לקראת הניתוח.

במידה ואתם משתמשים במכשיר שמיעה, עליכם להביאו עמכם ביום הניתוח.

ביום הניתוח תתבצענה בדיקות על ידי רופאי ואחיות המחלקה, כדי להכין אתכם לניתוח. לעתים התהליך אורך זמן רב ועליכם להתאזר בסבלנות. לאחר הבדיקות, מתן הדרכה וההכנה לניתוח, תמתינו במחלקה עד להעברתכם לחדר הניתוח.

מומלץ להגיע עם מלווה.

בתום הניתוח תוחזרו למחלקה לקבלת הוראות והדרכה לפני שחרור מאחיות המחלקה. השחרור מתבצע ביום הניתוח (למעט לאחר ניתוחים בהרדמה כללית). למחרת הניתוח עליכם להגיע לבדיקה במחלקתנו. אנא הקפידו להגיע בשעה שנקבעה עם האחות, כדי למנוע עיכובים בבדיקה ובקבלת מכתב שחרור.

בהצלחה,
צוות המחלקה

לגרסת הדפסה לחץ/י כאן