כללית און-ליין
עיניים

הדרכה לפני ניתוח עפעפיים ודרכי דמעות – מחלקת עיניים, ביה"ח "בילינסון"

במחלקתנו מתבצעים ניתוחים מגוונים לטיפול במחלות העפעפיים, דרכי הדמעות וארובת העין. לרוב הניתוחים מתבצעים בהרדמה מקומית, ואורכם משתנה כתלות בסוג הניתוח. באם נקבע בבדיקתכם כי עליכם לעבור את הניתוח בהרדמה כללית, תישלח אליכם טרם הניתוח הזמנה מיוחדת ובה פירוט הבדיקות אותם אתם צריכים לבצע לפני הניתוח, לרבות בדיקה במרפאת טרום הרדמה בבית החולים.

עליכם לאשר ולברר את שעת ההגעה יום לפני הניתוח (לניתוחים המתבצעים ביום ראשון יש לברר ביום חמישי קודם לכן).

ערב טרם הניתוח מומלץ כי תחפפו את ראשכם. ביום הניתוח עליכם לאכול ארוחת בוקר כרגיל וליטול את כל התרופות הקבועות למעט נוגדי קרישה. כמו כן, עליכם להביא עמכם מכתב מהרופא המטפל המפרט את מחלות הרקע והתרופות בהן אתם מטופלים בקביעות. מומלץ להביא אתכם את התרופות עצמן ובאריזתן המקורית. באם אתם נוטלים טיפות עיניים עליכם ליטול גם אותם כרגיל עד הניתוח וביום הניתוח, כולל טיפות להורדת לחץ תוך עיני.

חשוב - עליכם להפסיק טיפול בנוגדי קרישה 10 ימים לפני הניתוח (אספירין, קומדין) בתיאום עם רופא המשפחה, אלא אם נקבע אחרת על ידי הרופא המנתח.

חשוב- עליכם להביא לניתוח בדיקות דם עדכניות (כולל ספירת דם, ביוכימיה ותפקודי קרישה). כמו כן עליכם להצטייד באק"ג עדכני, ובמכתב מרופא המשפחה המסכם את המחלות מהן אתם סובלים ואת התרופות אותן אתם מקבלים בקביעות.

מומלץ לא להביא תכשיטים וחפצי ערך אחרים ביום הניתוח לבית החולים. במידה ואתם משתמשים במכשיר שמיעה, עליכם להביאו עמכם ביום הניתוח. יש להסיר איפור, לק, ותכשירי שיער (כגון ג'ל, ספריי וכו').

במידה ואתם מיועדים לעבור ניתוח בהרדמה כללית עליכם להיות בצום מוחלט מחצות יום לפני הניתוח.

עליכם להצטייד בטופס התחייבות לקראת הניתוח.

ביום הניתוח תתבצענה בדיקות על ידי רופאי ואחיות המחלקה, כדי להכין אתכם לניתוח. לעתים אורך התהליך זמן רב ועליכם להתאזר בסבלנות. לאחר הבדיקות, מתן הדרכה וההכנה לניתוח, תמתינו במחלקה עד להעברתכם לחדר הניתוח.

בתום הניתוח תוחזרו למחלקה לקבלת הוראות והדרכה לפני שחרור מאחיות המחלקה. השחרור מתבצע ביום הניתוח (למעט לאחר ניתוחים בהרדמה כללית).
מומלץ להגיע עם מלווה.

בהצלחה,
צוות המחלקה.

לגרסת הדפסה לחץ/י כאן