כללית און-ליין
עיניים

הנחיות לפני ניתוח השתלת קרנית – מחלקת עיניים, ביה"ח "בילינסון"

בניתוח השתלת קרנית מוחלפת הקרנית של המטופל בקרנית מתורם איברים. בחלק מהניתוחים מוחלפת כל הקרנית ובחלקם מוחלפת רק השכבה הפנימית או החיצונית של הקרנית.

הניתוח מתבצע לרוב בהרדמה מקומית, ואורכו כשעה. באם נקבע בבדיקתכם במרפאתנו כי עליכם לעבור את הניתוח בהרדמה כללית, תוזמנו לבדיקה יום טרם הניתוח.

כאשר נוצר עמכם קשר עליכם לבוא למחלקה במועד שנקבע עמכם. כמו כן, עליכם להביא עמכם את התרופות אותם אתם מקבלים. מומלץ להביא את התרופות באריזתן המקורית או להביא רשימה של התרופות הקבועות כולל מינונים. באם אתם נוטלים טיפות עיניים עליכם ליטול גם אותם כרגיל עד הניתוח.
מומלץ לא להביא תכשיטים וחפצי ערך אחרים ביום הניתוח לבית החולים. מומלץ להביא עמכם נעלי בית ליום הניתוח.

במידה ואתם מיועדים לעבור ניתוח בהרדמה כללית עליכם להיות בצום מוחלט מחצות יום לפני הניתוח.

במידה ואינכם חברי קופת חולים כללית, עליכם להצטייד בטופס התחייבות לקראת הניתוח

במידה ואתם משתמשים במכשיר שמיעה, עליכם להביאו עמכם ביום הניתוח.

ביום הניתוח או יום טרם הניתוח תתבצענה בדיקות על ידי רופאי ואחיות המחלקה, כדי להכין אתכם לניתוח. לעתים אורך התהליך זמן רב ועליכם להתאזר בסבלנות. לאחר בדיקות, מתן הסברים והחתמה על טופס הסכמה לניתוח, יינתנו לכם מדים אותם תלבשו בניתוח. לאחר מכן תמתינו במחלקה עד שתועברו לחדר הניתוח.

נוסף על ניתוחים מתוכננים כמו הניתוח שאתם אמורים לעבור, מתבצעים במחלקתנו גם ניתוחים דחופים ומורכבים. בשל כך, עליכם לקחת בחשבון כי ייתכן ולא יתאפשר לבצע את הניתוח בשעה שנקבעה.

לאחר הניתוח תוחזרו למחלקה לקבלת הוראות לפני שחרור מאחיות המחלקה. ביום שלאחר הניתוח עליכם להגיע לבדיקה במחלקתנו. אנא הקפידו להגיע בדיוק בשעה שנקבעה עם האחות, כדי למנוע עיכובים בבדיקה ובקבלת מכתב שחרור.

בהצלחה,
צוות המחלקה

לגרסת הדפסה לחץ/י כאן