כללית און-ליין
עיניים

הדרכה לפני ניתוח הסרת קטרקט – מחלקת עיניים, ביה"ח "בילינסון"

קטרקט (ירוד) הוא מצב שכיח בו מופיעה עכירות בעדשת העין, הגורמת להפרעה בראייה. בניתוח הסרת ירוד מוציאים את עדשת העין העכורה ומחליפים אותה בעדשה שקופה העשויה חומר סינתטי.

הניתוח מתבצע לרוב בהרדמה מקומית, ואורכו הממוצע כעשרים דקות. באם נקבע בבדיקתכם כי עליכם לעבור את הניתוח בהרדמה כללית, תישלח אליכם טרם הניתוח הזמנה מיוחדת ובה פירוט הבדיקות אותם אתם צריכים לבצע לפני הניתוח, לרבות בדיקה במרפאת טרום הרדמה בבית החולים.

עליכם לאשר ולברר את שעת ההגעה יום לפני הניתוח (לניתוחים המתבצעים ביום ראשון יש לברר ביום חמישי קודם לכן).

ערב טרם הניתוח מומלץ כי תחפפו את ראשכם. ביום הניתוח עליכם לאכול ארוחת בוקר כרגיל וליטול את כל התרופות הקבועות למעט נוגדי קרישה. כמו כן, עליכם להביא עמכם מכתב מהרופא המטפל המפרט את מחלות הרקע והתרופות בהן אתם מטופלים בקביעות. מומלץ להביא אתכם את התרופות עצמן ובאריזתן המקורית. באם אתם נוטלים טיפות עיניים עליכם ליטול גם אותן כרגיל עד הניתוח וביום הניתוח, כולל טיפות להורדת לחץ תוך עיני.

יש להסיר איפור, לק, ותכשירי שיער (כגון ג'ל, ספריי וכו').

מומלץ לא להביא תכשיטים וחפצי ערך אחרים ביום הניתוח לבית החולים.

במידה ואתם מיועדים לעבור ניתוח בהרדמה כללית עליכם להיות בצום מוחלט מחצות יום לפני הניתוח.

במידה ואתם לא מבוטחי הכללית, עליכם להצטייד בטופס התחייבות לקראת הניתוח.

במידה ואתם משתמשים במכשיר שמיעה, עליכם להביאו עמכם ביום הניתוח.

מומלץ להגיע עם מלווה.

ביום הניתוח תתבצענה בדיקות על ידי רופאי ואחיות המחלקה, כדי להכין אתכם לניתוח. לעתים אורך התהליך זמן רב ועליכם להתאזר בסבלנות. לאחר הבדיקות, מתן הדרכה והכנה לניתוח, תמתינו במחלקה עד להעברתכם לחדר הניתוח.

בתום הניתוח תוחזרו למחלקה לקבלת הוראות והדרכה לפני שחרור מאחיות המחלקה. השחרור מתבצע ביום הניתוח (למעט לאחר ניתוחים בהרדמה כללית). למחרת הניתוח עליכם להגיע לבדיקה במחלקתנו. אנא הקפידו להגיע בשעה שנקבעה עם האחות, כדי למנוע עיכובים בבדיקה ובקבלת מכתב שחרור.

בהצלחה,
צוות המחלקה

לגרסת הדפסה לחץ/י כאן