כללית און-ליין
עיניים
זימון תור צור קשר

דרכי התקשרות

טלפונים:
מרפאה בי''ח בילינסון: 03-9377171
מרפאה בי''ח השרון:   03-9395244 

פקס:
בי''ח בילינסון מרפאה: 03-9377573
בי''ח השרון מרפאה:   03-9302198

 

תהליך קביעת תור:
לאחר קבלת ההפניה בפקס' ניתן לקבוע תור דרך מוקד זימון תורים:
בי"ח בילינסון והשרון: 03-9376666
או דרך מרפאת העיניים:
בי"ח בילינסון 03-9377171, בי"ח השרון 03-9395242
במקרים דחופים ניתן לפנות לבדיקת עיניים דרך מחלקת המיון

ימים ושעות פעילות

​ימים א'-ה' בשעות 14:00-08:00

כיצד מגיעים למרפאות

בי''ח בילינסון:
בניין מרפאות חוץ, קומה 1
בי''ח השרון:
בנין קופ''ח רוטשילד פתח-תקווה, קומה 2

מרפאות מערך עיניים

מנהל המרפאות: פרופ' יואב נחום

מערך עיניים - מרפאות

מרפאות החוץ של מערך העיניים בבתי החולים בילינסון והשרון, משמשות כמרפאות מקצועיות ומחולקות לתחומים שונים ומגוונים: מחלות עיניים חיצוניות, קרנית, גלאוקומה, אובאיטיס, נוירואופתלמולוגיה, מחלות רשתית, אוקולופלסטיקה, מרפאה טרום ניתוחית ומרכז דימות מתקדם. בנוסף, מתבצעים במרפאות החוץ טיפולי לייזר והזרקות תוך עיניות לחולים במחלות של כלי הדם ברשתית.

במרפאות ניתנים שירותי אופטומטריה ובדיקות עזר אבחוניות הכוללות צילומי עיניים, שדות ראייה, מיפויי קרנית, בדיקות אולטרסאונד של העין ועוד.

המרפאה למחלות עיניים ילדים נמצאת במרכז שניידר הסמוך לבית החולים בילינסון. במרפאה זו עובדים רופאים שעברו התמחות-על ברפואת עיניים לילדים, ומסייעים בידם עובדים במקצועות עזר כגון אורטופטיסטים. הרופאים במרפאה עוקבים ומטפלים גם בפגים המאושפזים בפגיית בית החולים.

הרשתית נמצאת בחלקו האחורי של גלגל העין ותפקידה לקלוט את התמונה הנראית ולהעבירה למוח. היא מכילה עצבים וכלי דם אשר פגיעה בהם יכולה להוביל להפרעה בראייה.
במרפאה מטופלים חולים הסובלים מבעיות כגון; סוכרת, חסימות בכלי הדם של הרשתית, ניוון מרכז הראייה ועוד. במרפאה מתבצעים טיפולי לייזר והזרקות תוך עיניות. רופאי יחידת הרשתית מבצעים גם ניתוחי רשתית לבעיות כגון דימומים, הפרדות רשתית, חבלות של המקטע האחורי ועוד. 

גלאוקומה הינה מחלה הפוגעת בעצב הראייה וגורמת לצמצום הדרגתי בשדה הראייה עד כדי עיוורון מוחלט. מחלה זו מאופיינת לרוב בעליית הלחץ התוך עיני. בשירות הגלאוקומה מתבצע מעקב וטיפול אחר החולים תוך שימוש באמצעי אבחון מתקדמים, טיפולים תרופתיים חדשניים, טיפולי לייזר וניתוחים.

במרפאה זו מטופלים חולים אשר להם מחלות נוירולוגיות בעלות התבטאות במערכת הראייה, או מחלות של עצבי הראייה ומסלולי הראייה במח, כגון: אירועים מוחיים, דלקות של עצב הראייה, גידולי מח וכו'. מחלות אלו יכולות להתבטא בירידה בחדות הראייה, צמצום שדה הראייה, הפרעות בתנועת העין או בתגובת האישונים, בכפל ראייה ועוד. האבחון והטיפול הנוירו-אופטלמולוגי מבוצע תוך שיתוף פעולה עם השירות הנוירולוגי, הנוירו-כירורגי, הפנימי ומחלקת הדימות של בית החולים.

אוקולו-פלסטיקה הינו תחום העוסק בעפעפיים, דרכי הדמעות וארובת העין. במסגרת זו מטופלים חולים הסובלים מצניחת עפעפיים המפריעה לראייה, גידולים שונים של העפעפיים וארובת העין, חסימות בדרכי הדמעות, חבלות ארובת העין ועוד. הפעילות המרפאתית והניתוחית מתבצעת הן בילדים והן במבוגרים בשלושת המרכזים - בית החולים בילינסון, בית החולים השרון ומרכז שניידר לרפואת ילדים.

הקרנית הנה האיבר השקוף המצוי בקדמת העין. פגיעה או מחלה בקרנית יכולים לגרום לירידה בראייה, גירוי כרוני ועוד. במסגרת המרפאה מטופלים חולים הסובלים מעין יבשה, פטריגיום, זיהומי קרנית, מחלות ניווניות וגנטיות של הקרנית, חבלות קרנית ועוד. שירות הקרנית מבצע כ-150 השתלות קרנית מסוגים שונים והינו המוביל בארץ מבחינה זו.

בתחום זה מטופלים חולים הסובלים מדלקות תוך עיניות הנגרמות על ידי זיהומים, מחלות מערכתיות של מערכת החיסון ועוד. כל חולה המופנה למרפאה עובר בירור מקיף, בשיתוף עם השירות הראומטולוגי והפנימי של בית החולים.

למרפאה זו מופנים מטופלים מורכבים לצורך הכנה לחלק מניתוחי העיניים המתבצעים במערך העיניים. ניתוחי הקטרקט - המהווים את מרבית הניתוחים, אינם מצריכים לרוב מרפאה טרום ניתוחית.

שירות הדימות לעיניים כולל אולטרסאונד של העין, אנגיוגרפיה עם פלורסצאין, OCT של הרשתית ושל המקטע הקדמי, צילומי צבע של המקטע הקדמי ושל קרקעית העין, שדות ראייה, מיפוי קרנית, OCT-אנגיו של הרשתית ועוד.

במרפאת קטרקט נבדקים חולים לאחר ניתוחי הסרת ירוד (קטרקט).

לאחר ניתוח קטרקט בכרבע מן המקרים מתפתחת עכירות על פני הקופסית של העדשה המושתלת, במקרים אלו הטיפול הוא פתיחת הקופסית ע''י טיפול לייזר – YAG Capsulotomy. כמו כן מבוצעים במרפאה זו טיפולי חירור הקשתית Iridotomy YAG כטיפול מונע לגלאוקומה סגורת זווית.

ביחידה זו מנוהלים ומבוצעים מחקרים בינלאומיים בהם נבחנת יעילותן של תרופות וטיפולים ניסיוניים. המחקרים מבוצעים תוך בקרה קפדנית והקפדה מלאה על נוהלי ועדת הלסינקי ומתן הסכמה מדעת על ידי החולים. המחקרים מאפשרים למטופלים מתאימים קבלת טיפולים חדשניים שלעיתים לא ניתן לקבלם במסגרת סל הבריאות, וזאת ללא תשלום. ההפניה לטיפולים מחקריים מתבצעת לרוב מתוך המרפאות השונות במערך.

ההפניה למרפאות השונות יכולה להתבצע על ידי מספר גורמים:

  1. רופאי עיניים בקהילה
  2. מחלקות ומרפאות שונות בבית החולים
  3. הפניה דחופה דרך מחלקת המיון
  4. המשך מעקב לאחר אשפוז במחלקת עיניים


מנהלת מערך עיניים:
פרופ' אירית בכר

מנהלת שירות העיניים בי"ח השרון:
ד"ר קרין מימוני

סגן מנהלת המערך:
פרופ' יואב נחום

מנהלי יחידות ושירותים: 
ד"ר איתי גבאי – מנהל מרפאות העיניים
ד"ר נועה גפן – מנהלת השירות לגלאוקומה
ד"ר איתן לבני – מנהל יחידת הקרנית
פרופ' ריטה ארליך ברגר – אחראית יחידת הרשתית
פרופ' הדס קליש – מנהלת יחידת נוירואופתלמולוגיה
ד''ר יפתח יסעור – מנהל מרפאת אוקולופלסטיקה
פרופ' מיכל קרמר – מנהלת מרפאת אובאיטיס
ד"ר גד דותן – מנהל יחידת ילדים ופזילה
ד"ר יואב נחום – מנהל שירות פני שטח העין
ד"ר רותי סלע – אחראית שירות קטרקט
ד"ר אורלי גל-אור – מנהלת השירות לדימות עיניים
שחר רז – אחראי מרפאת אופטומטריה

אופטומטריסטים:
שחר רז
מיכל כהן
מיכל להב רייס

רופאים בכירים: 
פרופ' דב ויינברגר
פרופ' רות סיגל
פרופ' משה שניר
ד"ר משה לוסקי
ד"ר עירית רוזנבלט
ד"ר ענת רובינסון
ד"ר צבי הרשקוביץ
ד"ר לודמילה שני
ד"ר מירב גבאי
ד"ר רונית פרילינג
ד"ר מרים ארנברג
ד"ר מיכל אוסטשינסקי
ד"ר עומר ביאלר
ד''ר פלג אלן
ד"ר ענבל אבישר
פרופ' דן געתון
ד"ר אורי אלבז
ד"ר אסף דותן
ד"ר אלון זהבי
ד"ר אמיר חדייר
ד"ר יחזקאל לוי
ד"ר דוד ברש
ד"ר לימור חפץ
ד"ר איתי א. גבאי
ד"ר טל סבן
ד"ר יעל שרון
ד"ר מיכל שחף פוגלר
ד"ר אלעד בן ארצי

אחות אחראית:
עליזה עובדיה - בילינסון
תהילה יעיש - השרון

מזכירות המרפאה:
אוראל צידקוני – ראש צוות מזכירות בילינסון
אסתר טגפאו - בילינסון
הדס מגן – בילינסון
מלי אוסקר – בילינסון
יעל מנצור – בילינסון
שלי תם – השרון
רבקה בודנר אדלר – השרון (מרפ' רוטשילד)