עיניים
זימון תור צור קשר

דרכי התקשרות

טלפונים:
מרפאה בי''ח בילינסון: 03-9377170
מרפאה בי''ח השרון: 03-9395242
פקס:
בי''ח בילינסון מרפאה: 03-9377573
בי''ח השרון מרפאה: 03-9302198

אופן הפנייה:
ההפניה למרפאות השונות יכולה להתבצע על ידי מספר גורמים:

  1. רופאי עיניים בקהילה
  2. מחלקות ומרפאות שונות בבית החולים
  3. הפניה דחופה דרך מחלקת המיון
  4. המשך מעקב אחרי אשפוז במחלקת עיניים


תהליך קביעת תור:

לאחר קבלת ההפניה בפקס' ניתן לקבוע תור דרך מוקד זימון תורים:
בי"ח בילינסון והשרון: 03-9376666
או דרך מרפאת העיניים:
בי"ח בילינסון 03-9377171, בי"ח השרון 03-9395242
במקרים דחופים ניתן לפנות לבדיקת עיניים דרך מחלקת המיון

ימים ושעות פעילות

​ימים א'-ה' בשעות 14:00-08:00

כיצד מגיעים למרפאות

מיקום המרפאה:
בי''ח בילינסון:
בניין מרפאות חוץ, קומת קרקע
בי''ח השרון:
בנין קופ''ח רוטשילד פתח-תקווה, קומה 2

מיקום המחלקה:
בי''ח בילינסון:
בניין גור שאשא, קומה 2
בי''ח השרון:
בניין אשפוז, קומה 1

מרפאות מערך עיניים

מנהל המרפאות: ד"ר יואב נחום

מרפאות מערך עיניים

על המרפאות

מרפאות החוץ של מערך העיניים בבתיה''ח בילינסון והשרון, משמשות כמרפאות מקצועיות ומחולקות לתחומים שונים ומגוונים: מחלות עיניים חיצוניות, קרנית, גלאוקומה, אובאיטיס, נויראופתלמולוגיה, מחלות רשתית, עפעפיים, מרפאה טרום ניתוחית ומרכז דיאגנוסטי לבדיקות הדמיה. בנוסף, מתבצעים במרפאות החוץ טיפולי לייזר לחולים במחלות רשתית שונות הכוללות סוכרת, מחלות חסימתיות של כלי דם ברשתית, הזרקה תוך עינית של תרופות חדשות, וטיפולי לייזר חדשניים לטיפולים בפגים, ובחולים במחלת הגלאוקומה.
במרפאות ניתנים שירותים של אופטומטריסטים ואורטופטיסטים מעולים כמו גם בדיקות עזר אבחוניות הכוללות צילומי עיניים, שדות ראייה, טופוגרפיה של הקרנית, בדיקות אולטרהסאונד של העין ועוד.
המרפאה למחלות עיניים של הילדים נמצאת במרכז שניידר לרפואת ילדים. במרפאה זו עובדים רופאים שעברו התמחות על מיוחדת ברפואת עיניים לילדים, ומסייעים בידם עובדים מיומנים במקצועות עזר לרפואת ילדים. הרופאים במרכז זה עוקבים בהתמדה אחר כל הפגים הנולדים בפגיה ומטפלים בציוד חדשני ומתוחכם בפגים הזקוקים לטיפולי עיניים.
מרפאות החוץ של מערך העיניים זכו בשנת 2006 בפרס הוקרה על שיפור איכות השירות במרפאת עיניים והעלאת התפוקות.

מרפאת רשתית (בבילינסון והשרון)    

הרשתית נמצאת בחלק האחורי של גלגל העין ותפקידה לקלוט את התמונה הנראית ולהעבירה למוח. היא מכילה עצבים רבים וכלי דם ופגיעה בהם יכולה להוביל להפרעה בראיה.
במרפאה מטופלים חולים רבים הסובלים מבעיות שונות כגון: סוכרת, פגיעות שונות בכלי הדם של הרשתית, ניוון של מרכז הראיה, קרעים ברשתית ועוד. במרפאה מתבצעים טיפולי לייזר לטיפול בבעיות השונות. במסגרת יחידת הרשתית מבוצעים ניתוחי רשתית שונים בטכניקות המתקדמות ביותר. הניתוחים באים לתת מענה למצבים כגון: הפרדות רשתית, סוכרת, חבלות עיניות, סיבוכי עיניים בפגים ועוד. 

מרפאת גלאוקומה (בבילינסון)

גלאוקומה הינה מחלה הפוגעת בעצב הראיה ומתבטאת בלחץ תוך עיני מוגבר וצמצום בשדה הראיה. שירות הגלאוקומה מרכז את המעקב והטיפול של כ-150 חולים בשבוע.
אמצעי אבחון מתקדמים, טיפולים תרופתיים חדשניים, טיפולי לייזר חדישים ושיטות ניתוחיות מגוונות עומדים לשירות המטופלים.

מרפאת נוירו-אופתלמולוגיה (בבילינסון)

נוירו-אופתלמולוגיה הינו תחום המשלב את רפואת העיניים עם נוירולוגיה (עצבים ומוח). תחום זה עוסק במחלות כלליות המשפיעות על הראיה עקב פגיעה במערכת העצבים והמוח כגון: אירוע מוחי, דלקת של עצב הראיה, גידולים, הפרעות בתפקוד בלוטת התריס, מחלות ניוון שרירים ועוד. שלל המחלות יכולות להתבטא בירידה בחדות ראיה, הפרעות בתנועת העין, כפל ראיה ועוד.
לצורך מתן שירות רפואי מלא מבוצע האבחון והטיפול הנוירו-אופטלמולוגי בשילוב עם השירות הנוירולוגי, הנוירו-כירורגי, הפנימי ומחלקת הדימות (הרנטגן) של בית החולים.

מרפאת אוקולו-פלסטיקה (בבילינסון והשרון)

אוקולו-פלסטיקה הנו תחום העוסק בעפעפיים, דרכי הדמעות וארובת העין.
תחום זה נותן מענה לפונים עקב צניחת עפעפיים המפריעה לראייה, גידולים שונים של העפעפיים הדורשים הסרה, חסימות בדרכי הדמעות העלולות לגרום לדמעת ,יובש או דלקות ולבעיות שונות של הארובה כגון שברים וגידולים.
השירות כולל אבחון וטיפול- במידת הצורך ניתוחי. הפעילות הניתוחית היא ענפה ומתבצעת הן בילדים והן במבוגרים בשלושת המרכזים- בית חולים בילינסון, בית חולים השרון ומרכז שניידר לרפואת ילדים.

מרפאת עיניים - בילינסוןמרפאת קרנית ועין חיצונית (בבילינסון והשרון)   

הקרנית הנה החלק השקוף הקדמי של העין ותפקידה העיקרי הנו מיקוד התמונה. פגיעה בה תגרום פגיעה בחדות הראיה. המרפאה נותנת שירות למטופלים המופנים מכל רחבי הארץ עקב בעיות שונות כגון: עין יבשה, זיהומים שונים המצריכים טיפולים ומעקב, מחלות ניווניות וגנטיות של הקרנית. יחידת הקרנית מבצעת השתלות קרנית במידת הצורך ובזמן המתנה קצר יחסית.
בנוסף מתבצעים ניתוחים להסרת פטריגיום, ניתוחים לתיקון אסטיגמציה וניתוחים דחופים עקב חבלות עיניות.

מרפאת אובאיטיס (בבילינסון)

אובאיטיס מתייחס לדלקות הפוגעות באזורים תוך עיניים הנגרמות על ידי זיהומים, חבלות, מחלות של מערכת החיסון ועוד. הבעיה יכולה להיות עינית בלבד או כחלק ממחלה כללית. כל חולה המופנה למרפאה עובר ברור מקיף לצורך אבחון הגורמים, טיפול ומעקב.
הטיפולים המוצעים דורשים ניסיון וידע רב ונעשים בשיתוף עם השירות הראומטולוגי והפנימי של בית החולים.

מרפאת טרום-ניתוח (בבילינסון והשרון)

למרפאה זו מופנים מטופלים לצורך הכנה לחלק מניתוחי העיניים המתבצעים בהרדמה כללית או ניתוחים מסובכים ברשתית וכד'. ההפניה נעשית הן על ידי רופאי עיניים מחוץ לבית החולים והן על ידי רופאי המחלקה.
ניתוחי הקטרקט, שהם מרבית הניתוחים, אינם מצריכים מרפאה טרום ניתוחית.

שירות דימות עיניים (בבילינסון)

שירות הדימות לעיניים כולל אולטרא-סאונד צילום פלואורסצאין, בדיקת רשתית OCT, צילומי צבע של העין, שדות ראיה, מיפוי קרנית ועוד, באמצעות בדיקות דימות אלה ניתן לסייע באבחון מחלות כמו גידולים, דימומים, הפרדות רשתית ועוד אשר לא ניתנים לאבחון בבדיקת עיניים רגילה. אבחון הממצאים דורש מכשור חדשני, מיומנות גבוהה, ניסיון וידע. השירות ניתן לפונים מכל רחבי הארץ.

מרפאת קטרקט (בבילינסון והשרון)

במרפאת קטקרט נבדקים חולים לאחר ניתוח.
מחלת הקטרקט היא המחלה השכיחה ביותר בגיל המסוגר המטופלת ברפואת עיניים. לאחר הניתוחים חדות הראייה בד''כ משתפרת באופן מאד משמעותי, דבר המביא לשיפור באיכות החיים ובכושר התפקודי.
שינוי משמעותי שחל בשנתיים האחרונות הוא תהליך הקרוי ONE STOP SHOW ובו חולה הזקוק לניתוח קטרקט מגיע ישירות לבדיקה, לניתוח ולשחרור באותו יום, דבר המייעל מאד את השירות הניתן.

מרפאת יאג-לייזר (Yag-Laser) (בבילינסון והשרון)

לאחר ניתוח קטרקט בכ- 40-30% מהמקרים מתפתחת עכירות על פני הקופסית של העדשה המושתלת, במקרים אלו הטיפול הוא פתיחת הקופסית ע''י לייזר יחודי.

יחידת מחקרים

בביה''ח הוקמה יחידת מחקרים קליניים של המערך. המחקרים המבוצעים הם מחקרים בינלאומיים של תרופות חדשות ומאד מתקדמות המוצעות לחולים המתאימים תוך הקפדה מלאה על נוהלי וועדת הלסינקי והסכמת החולים. המחקרים מאפשרים מתן שירותי רפואה מהמתקדמים בעולם, כאלה שלעיתים לא ניתן לקבלם במסגרת סל הבריאות וללא תשלום. כמו למשל: תרופת הלוסנטיס להזרקה תוך עינית לחולי ניוון מרכז הראייה של הגיל המבוגר.

צוות המרפאות


מנהל מערך עיניים:
פרופ' אירית בכר

מנהל המרפאות:
ד"ר יואב נחום