כללית און-ליין
דימות
זימון תורים פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

טלפונים:
03-9376386
פקס:
03-9376388
דואר אלקטרוני:
dimut@clalit.org.il

תהליך קביעת תור:
לקביעת תור לבדיקות דימות כולל קולונוסקופיה וירטואלית (למעט ביופסיות) יש לשלוח הפניה רפואית למוקד זימון תורים בפקס 03-9372780 או במייל Zimun-RMC@clalit.org.il. לבירורים לאחר קביעת התור יש להתקשר למוקד זימון תורים בטלפון: 03-9376666.
לקביעת תורים לביופסיות תחת סונר וצילומי רחם יש לשלוח הפניה רפואית בפקס: 03-9372780 או במייל Zimun-RMC@clalit.org.il . לבירורים לאחר קביעת התור/ שליחת הטפסים יש להתקשר לטלפון: 03-9376345.

ימים ושעות פעילות:

​ימים א-ה 15:00-08:00

כיצד מגיעים ליחידה

​בניין גור שאשא, קומה 3, מכון דימות, יחידת האולטרסאונד.
יחידת האולטרסאונד במלר"ד.

יחידת האולטרסאונד

אחראי היחידה ד"ר יעקב ממון

​על היחידה

הרדיולוגים ביחידת האולטרסאונד אמונים על ביצוע ופענוח בדיקות אולטרסאונד ברמה המקצועית והאנושית הגבוהה ביותר תוך שימוש במכשירי אולטרסאונד מתקדמים למטופלים מאושפזים ואמבולטורים.
בדיקות האולטרסאונד שנערכות ביחידה מגוונות וכוללות איברים ואינדקציות שונות, כגון אולטרסאונד בטן ואגן, אולטרסאונד כליות ודרכי שתן, אולטרסאונד דופלר כליה מושתלת, אולטרסאונד דופלר אשכים, אולטרסאונד רקמות רכות, צוואר, בלוטות הרוק ובלוטת התריס, ועוד בדיקות רבות אחרות.
קיימת יחידה נוספת במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה – מיון) המבצעת בדיקות US דחופות לפונים למלר"ד. בשעות היום על ידי רופא בכיר ובשעות התורנות על ידי מתמחה בבקרה של רדיולוג כונן.
הרדיולוגים ביחידה מבצעים גם פעולות פולשניות תחת הנחיית אולטרסאונד, כגון ביופסיות כבד, ביופסיות כליה, ביופסיות כליה מושתלת, ניקור בלוטת התריס וקשריות צוואריות (FNA), ועוד פעולות רבות אחרות. 

צוות היחידה

מנהל המערך:
פרופ' אלי עטר

סגנית מנהל מערך הדימות - בילינסון:
ד"ר יעל רפסון

רופאים בכירים:
ד"ר אלכס דימנט
ד"ר יעקב ממון
ד"ר אולגה קירילוב
ד"ר שולה שוורץ (במלר"ד)

מנהל רנטגנאות ודימות / רנטגנאי ארצי:
תמיר נחמיאס

מנהלת אדמיניסטרטיבית:
שלומית ימיני כהן

אחות אחראית דימות בילינסון:
מזל אלמוג

רנטגנאי אחראי:
שמוליק לוי

מזכירות היחידה:
אלה שטרנברג
טל דינצ'י
רבקה בן שלוש

מזכירת המכון:
חן בר-און