כללית שלי
מרכז דוידוף לסרטן
זימון תור צור קשר

דרכי התקשרות

מס' טלפון: 03-9377986   

מס' פקס:  03-9242087    

דואר אלקטרוני:
efratt@clalit.org.il

היחידה לעבודה סוציאלית -מרכז דוידוף

מנהלת היחידה: אפרת צעירי, עו"ס מומחה בבריאות

​על היחידה

אבחון של מחלות הסרטן מלווה, ברוב המקרים, בתנודות רגשיות, ובמחשבות הנעות בין תקווה לבין פחד וחשש. כאשר מתבררת האבחנה, תגובתו של כל אדם  ייחודית, ומושפעת מסוג המחלה, אזור המחלה בגוף, תכונות אישיות, ניסיון ומפגש קודם עם מחלות הסרטן במשפחה או בסביבה הקרובה והיכולת להירפא או להשיג  הקלה.  כל אדם מגיב בצורה שונה, ובעוצמה שונה, אך  לכולם דרוש זמן כדי להסתגל למציאות של מחלה.

התמודדות עם מחלת הסרטן היא משימה משפחתית:בני משפחה עוברים תהליכים רגשיים מורכבים, לעתים בעוצמה דומה לזו של החולה ורבים מהם זקוקים להדרכה ולתמיכה.
העובדים הסוציאליים במרכז דוידוף הינם חלק אינטגרלי מהצוות הרב-מקצועי, ומהטיפול הכוללני שניתן. צוות העו"סים מסייע לחולים ולבני משפחותיהם בעיבוד המידע הרפואי שניתן, בהבנת משמעות המחלה והשפעותיה הן פיזית והן רגשית. בהתאם למצב הרפואי והתפקודי ניתן סיוע במימוש זכויות ושירותים בקהילה.

גישת העבודה הסוציאלית במרכז דוידוף הינה התייחסות הן לחולה והן למשפחתו, ולכן העו"סים הוכשרו לטפל בהתמודדות עם קשת הרגשות שמציפה כמו: עצב, חרדה, כעס, הכחשה וכו' במקביל להתייחסות ולחשיבה משותפת בנוגע למגבלות פיזיות, הנובעות מהמחלה ומהטיפולים והשפעתם בהקשר לסטטוס תעסוקתי ולמעגל החיים.

צוות העובדים הסוציאליים מנסה לשמור על שני עקרונות עבודה מרכזיים: שמירה על רצף טיפולי וליווי החולה ומשפחתו לאורך כל תקופת הטיפול במרכז דוידוף לצד זמינות ומענה מהיר ככל שניתן. על פי עקרונות אלה – כל עו"ס משוייך למספר רופאים אונקולוגיים ולצוות רב מקצועי על פי מיקום וסוג המחלה (ראה בהמשך את רשימת העובדים הסוציאליים במרכז דוידוף).

העובדים הסוציאליים במרכז דוידוף הינם חלק מהמערך התומך, הכולל גם את השירות הפסיכולוגי והפסיכיאטרי.

השפעת המחלה על הילדים

דגש מיוחד מושם על סיוע להורים חולים ולבני זוגם, כיצד להתמודד עם שאלות הקשורות בהשפעת המחלה על ילדיהם וגיוס שיתוף פעולה של גורמים מטפלים בקהילה. צוות העובדים הסוציאליים במרכז דוידוף יזם הפקה של סרט (''שם המחלה סרטן''), העוסק בדילמות סביב השאלה איך וכיצד מספרים לילד כאשר מצב ההורה החולה מחמיר. הסרט מתעד את סיפורן של שש משפחות, שהתמודדו עם מחלה סופנית והתלבטו בשאלה כיצד, מתי ועד כמה לשתף את הילדים במידע על המוות הצפוי.

ניתן להשיג את הסרט ללא תשלום במרכז המידע ע"ש לייזר במרכז דוידוף  ו/או לצפות דרך האתר.

הבהרת זכויות וסיוע במימושן

מידע על זכויות ושירותים של חולי סרטן ניתן להשיג בחוברות של האגודה למלחמה בסרטן, הנמצאות ביחידות השונות במרכז דוידוף או באתר של  של האגודה למלחמה בסרטן www.cancer.org.il.

לקבלת מידע נוסף, הסבר או הבהרה מומלץ לתאם פגישה עם העובד הסוציאלי בהתאם ליחידה בה החולה מטופל (ראה בהמשך את רשימת העובדים הסוציאליים). 
לקבלת אישורים  רפואיים לצורך הגשת  תביעה לביטוח לאומי  ו/או  למימוש זכויות בקהילה,  יש לפנות למזכירתו  של הרופא  האונקולוג  במרכז דוידוף.
לקבלת אישור על הגעה לטיפולים לצורך קבלת החזר נסיעות מקופ"ח, יש לפנות למזכירות ביחידה בה מטופל החולה (אשפוז יום / רדיותרפיה) 

צוות היחידה

 

היחידה לעבודה סוציאלית במרכז דוידוף ​ ​ ​

מנהלת היחידה:​

​היחידה לאונקולוגיה של גידולי ראש- צוואר

​אפרת צעירי

​03-9377986

עובדים סוציאליים:​

היחידה לאונקולוגיה של השד

​רות בר-לבב

​03-9378038

היחידה לאונקולוגיה של השד
המרפאה לגידולי עור
אשפוז- מערך אונקולוגי​

רונית הלל​

03-9378105​

 היחידה לאונקולוגיה של מערכת העיכול​

רחל שחר-פרנד​

03-9378042​

היחידה לאונקולוגיה אורולוגית
היחידה לטיפול קרינתי

איציק אברהמי​

03-9377928​

היחידה לנוירו-אונקולוגיה
השירות לאונקולוגיה גינקולוגית

שרון זלוטניק​

03-9378149​

המרפאה לאונקולוגיה של בית החזה

מירי צברי​

03-9378079​

יחידת האשפוז -  המטו-אונקולוגיה
יחידה להשתלות מח עצם

אורית הורן

03-9378059

מרפאות חוץ – המטו-אונקולוגיה
אשפוז יום – המטו-אונקולוגיה *

טובי ויסל​

03-9378043​

המטו-אונקולוגיה

פירוז עיסא​

03-9378123​

 

לתיאום פגישה ניתן להשאיר הודעה בתא הקולי  ואנו נחזור בהקדם.