מרכז דוידוף לסרטן
זימון תור צור קשר

דרכי התקשרות

מס' טלפון: 03-9377986   

מס' פקס:  03-9242087    

דואר אלקטרוני:
efratt@clalit.org.il

היחידה לעבודה סוציאלית -מרכז דוידוף

מנהלת היחידה: אפרת צעירי, עו"ס מומחה בבריאות

​על היחידה

אבחון של מחלות הסרטן מלווה, ברוב המקרים, בתנודות רגשיות, ובמחשבות הנעות בין תקווה לבין פחד וחשש. כאשר מתבררת האבחנה, תגובתו של כל אדם  ייחודית, ומושפעת מתכונות אישיות, ניסיון ומפגש קודם עם מחלות הסרטן במשפחה או בסביבה הקרובה, סוג המחלה והיכולת להירפא או להשיג הקלה. כל אדם מגיב בצורה שונה, ובעוצמה שונה, אך  לכולם דרוש זמן כדי להסתגל למציאות של מחלה. התמודדות עם מחלת הסרטן היא משימה משפחתית, בני משפחה עוברים תהליכים רגשיים מורכבים, לעתים בעוצמה דומה לזו של החולה ורבים מהם זקוקים להדרכה ולתמיכה.
היחידה לעבודה סוציאלית במרכז דוידוף כוללת עובדים סוציאליים ייעודיים לתחומי המחלה השונים כגון: סרטן שד, ריאה, מערכת העיכול, ראש צוואר וכו'. אנו פועלים על פי שני עקרונות מרכזיים: שמירה על רצף טיפולי וליווי החולה ומשפחתו לאורך כל הדרך לצד זמינות ומענה מהיר ככל שניתן. על פי עקרונות אלה לכל עו"ס שיוך לרופאים אונקולוגיים ולצוות רב מקצועי על פי מיקום וסוג המחלה.  
הטיפול הפסיכו-סוציאלי הינו חלק אינטגראלי מהטיפול הכוללני הניתן במרכז דוידוף. צוות העובדים הסוציאליים הוכשר  לסייע לחולים ולבני המשפחה בהתמודדות עם רגשות בעוצמה גבוהה, פחדים, הכחשה והצפה רגשית במקביל להתמודדות עם מגבלות פיזיות, הנובעות מהמחלה או מהטיפולים - מכלול של רגשות ותחושות שכמעט ולא ניתן  להפריד ביניהם.
אנו מסייעים לחולים ולבני המשפחה בהבנת משמעות המחלה והשפעותיה הרגשיות על כל אחד מבני המשפחה תוך התייחסות למצבו הרפואי והתפקודי של החולה בהקשר לתכנון שגרת החיים במקביל לטיפולים. בנוסף, אנו מסייעים  במתן מידע על זכויות ושירותים, סיוע במימוש הזכויות. הטיפול מבוסס בעיקרו על מפגשים פרטניים ו/או משפחתיים. אנשי הצוות מפוזרים בכלל קומות המרכז כדי לאפשר זמינות מירבית.

השפעת המחלה על הילדים

דגש מיוחד מושם על סיוע להורים חולים ולבני זוג כיצד להתמודד עם שאלות הקשורות בהשפעת המחלה על ילדיהם,  וגיוס שיתוף פעולה של גורמים מטפלים בקהילה. צוות העובדים הסוציאליים יזם הפקה של סרט ''שם המחלה סרטן'', העוסק בדילמות סביב השאלה איך וכיצד מספרים לילד כאשר מצב ההורה החולה מחמיר. הסרט מתעד את סיפורן של שש משפחות, שהתמודדו עם מחלה סופנית והתלבטו בשאלה כיצד, מתי ועד כמה לשתף את הילדים במידע על המוות הצפוי. ניתן להשיג את הסרט במרכז המידע ע"ש לייזר בדוידוף ללא תשלום ו/או לצפות דרך האתר.

הבהרת זכויות וסיוע במימושן

מידע על זכויות ושירותים של חולי סרטן ניתן להשיג בחוברות של האגודה למלחמה בסרטן, הנמצאות ליד המזכירות במחלקת אשפוז יום, ביחידה לטיפול קרינתי, במחלקות האשפוז, או באתר של האגודה למלחמה בסרטן www.cancer.org.il. לקבלת מידע נוסף, הסבר או הבהרה מומלץ לתאם פגישה עם העובד הסוציאלי בהתאם ליחידה בה החולה מטופל. 
לקבלת אישורים  רפואיים להגשה  לביטוח לאומי ו/או לצורך מימוש זכויות אחרות, יש לפנות למזכירתו  של הרופא  המטפל במרכז דוידוף.
צוות היחידה לעבודה סוציאלית  מנסה לשמור על שני עקרונות מרכזיים: שמירה על רצף טיפולי וליווי החולה ומשפחתו לאורך כל הדרך, יחד עם זמינות ומענה מהיר ככל שניתן. על פי עקרונות אלה, צוותו העו"סים לצוותים השונים על פי מיקום וסוג המחלה, או על פי הרופאים המטפלים. אנשי הצוות מפוזרים בכלל קומות המרכז כדי לאפשר זמינות מירבית.

צוות היחידה

 

היחידה לעבודה סוציאלית במרכז דוידוף ​ ​ ​

מנהלת היחידה:​

​מערך ראש צוואר (פרופ' פופובצר, ד"ר מור, ד"ר קורזיץ)

​אפרת צעירי

​03-9377986

עובדים סוציאליים:​

מערך סרטן שד​

​רות בר-לבב

​03-9378038

מערך גידולי מערכת העיכול (פרופ' ברנר, פרופ' שטמר, פרופ' בן אהרון, ד"ר פורים, ד"ר פרל)​

רחל שחר-פרנד​

03-9378042​

מערך אורולוגיה -אונקולוגית (פרופ' פניג, ד"ר ניימן, ד"ר רוזנבאום, ד"ר גולדשטיין)
קרינה – ד"ר קונדל, חלק ממטופלי ראש-צוואר​

איציק אברהמי​

03-9377928​

גידולי מוח (פרופ' סיגל, ד"ר יוסט)
גניקולוגיה-אונקולוגית (ד"ר קורן, ד"ר אוליציקי) ​

שרון זלוטניק​

03-9378149​

מערך ריאות (פרופ' פלד, ד"ר זר, ד"ר דודניק)​

מירי צברי​

03-9378079​

מחלקת אשפוז אונקולוגיה מלנומה, שד (ד"ר הנדלר, ד"ר צרפתי)​

רונית הלל​

03-9378105​

מרפאה להמטו-אונקולוגיה ואשפוז יום * למעט מיאלומה נפוצה multiple Meyeloma​

טובי ויסל​

03-9378043​

המטואונקולוגיה – מאילומה נפוצה (multiple Meyeloma)​

פירוז עיסא​

03-9378123​

המחלקה להמטואונקולוגיה והשתלות מח עצם​

אורית הורן​

03-9378059​

פסיכולוגים:​

03-9378112​

03-9378112​

03-0378039​

פסיכיאטרים:​

03-9378048​

 

לתיאום פגישה ניתן להשאיר הודעה בתא הקולי  ואנו נחזור בהקדם.