כללית און-ליין
מרכז דוידוף לסרטן
זימון תור צור קשר

דרכי התקשרות

מס' טלפון: 03-9377901

מס' פקס:  03-9379702

דואר אלקטרוני:
JULIETD@clalit.org.il

כיצד מגיעים

​מרכז דוידוף, קומה 1

הסיעוד במרכז דוידוף

מנהלת הסיעוד: יהודית דרייר

​על הסיעוד

גילוי מחלת סרטן משפיע על שגרת היומיום, התפקוד ועל חיי המשפחה של אלו שלקו בה. המטופלים ובני משפחותיהם, הפוגשים את הצוות המטפל מיד בתחילת הדרך ולאורך כל שלבי מחלתם, זקוקים להדרכה, להסבר, לטיפול ולסיוע. צוות הסיעוד במרכז דוידוף מהווה חלק בלתי נפרד מהצוות הרב מקצועי המלווה את חולי הסרטן ובני משפחותיהם, במחלקות האשפוז (אונקולוגיה, המטואונקולוגיה, השתלות מוח עצם), ביחידה לטיפול קרינתי, באשפוזי היום ובמרפאות החוץ, ומקיים קשרי עבודה יומיומיים ומובנים עם חברי צוות רב מקצועי (טיפול תומך, רדיולוגיה, כירורגיה ועוד) למען המטופלים ומשפחותיהם.

העשייה הסיעודית מתקיימת לאורך כל שלבי המחלה, וכוללת מתן מידע והדרכה למטופלים ולמשפחותיהם לגבי תכניות הטיפול, מתן תרופות אנטי- סרטניות באופן איכותי ובטוח, אומדן והתערבות באיזון סימפטומים (תסמינים) והקלה על סבל כתוצאה מהמחלה ומהטיפולים. בשל מורכבות הטיפול בחולה האונקולוגי ולאור ייחודיות מרכז דוידוף, תחומי הפעילות והאחריות של אחיות המרכז חריגה בהיקפה. הליווי הפיזי והרגשי של צוות הסיעוד את המטופלים לאורך כל שלבי המחלה ביחידות המרכז השונות, מהגילוי ועד הריפוי ולעיתים בשלבי המחלה המתקדמים, תומך בחזון מרכז דוידוף הרואה את החולה במרכז.
הצוות מחויב למתן שירות אדיב ויחס אכפתי תוך מתן מענה כוללני לכל פונה.

צוות הסיעוד כחלק ממרכז רפואי רבין, מחויב לעבודה בטיחותית ואיכותית על פי דרישות ה-JCI-(Joint Commission Internationalמחויב לעשייה מבוססת עובדות (EBP-Evidence Based Nursing) כפי שנמצאה בספרות המקצועית, כמו גם לעבודה על פי נהלים קיימים (של משרד הבריאות והכללית), ומקיים תהליך מתמשך של הבניית פרוטוקולים קליניים למתן תרופות ולאיזון תסמינים ויישומם בכלל יחידות המרכז.

פיתוח מקצועי - הסיעוד במרכז דוידוף מחויב להכשרה אקדמאית ולקורס על-בסיסי על מנת להבטיח איכות ובטיחות במתן טיפול. כחלק מהעשייה המקצועית מחויבים אנשי הסיעוד בדוידוף לפיתוח אישי מקצועי על בסיס יומיומי הכולל עדכון ידע, שותפות ו/או הובלת מחקרים, פרסום והצגה בכנסים בארץ ובחו"ל, חברות בעמותות סיעוד אונקולוגיות בארץ ובחו"ל (העמותה לקידום הסיעוד האונקולוגי בישראל, עמותות לקידום הטיפול התומך, עמותות סיעוד אונקולוגי בחו"ל כגון:  ONS-Oncology Nursing Society; ISNCC-International Society of Nursing Cancer Care; MASCC-Multinational Association of Supportive Care in Cancer; EONS-European Oncology Nursing Society, כמו גם מעורבות בהובלת פרויקטים בארץ ובחו"ל לשיפור איכות הטיפול. ביטוי לעשייה המקצועית בסיעוד במרכז דוידוף ניתן לראות בפרסים אשר זכו בהם אנשי הסיעוד, הופעות בכנסים בינ"ל, פרסומים בעיתונים בארץ ובחו"ל, הכרה במומחיות הקלינית של חלק מהצוות, השתלמויות קליניות בחו"ל וכן פרויקטים ארציים בהנהגת אנשי הסיעוד בדוידוף (בטיחות במתן טיפול כימי תוך ורידי ופומי, בטיחות בקרינה, בטיחות במתן טיפול תומך עצם ועוד). לאור החשיבות הרבה שהנהלת מרכז דוידוף מייחסת להכשרת הסגל הסיעודי, משאבים רבים מוקצים לתמיכה בפעילויות אלה.

 צוות הסיעוד

 

מנהלת הסיעוד:
יהודית דרייר

מחלקה לאונקולוגיה:
אחות אחראית- גב' תמי זוארץ

מחלקה להמטואונקולוגיה ולהשתלות מוח עצם:
אחות אחראית- גב' ענת פק

אשפוז יום - אונקולוגיה:
אחות אחראית- גב'  מלכה לוי שמעוני

אשפוז יום - המטואונקולוגיה:
אחות אחראית- גב' אסתי ניקחה

יחידה לטיפול קרינתי:
אחות אחראית- גב' שרה גרדין

מרפאות חוץ:
גב' פרידה אוחיון - מתאמת בריאות השד   
גב' טל גרנות - אחות היחידה לאונקולוגיה של השד 
גב' יעל שטרן - אחות היחידה לאונקולוגיה של דרכי העיכול 
גב' חנה פרמן - אחות היחידה לגידולי ראש צוואר ומלנומה 
גב' לאה לוי - אחות היחידה לטיפול פליאטיבי
גב' לילך כוכבי - אחות היחידה לטיפול פליאטיבי
גב' רות בוסני - אחות היחידה לאונקולוגיה של דרכי השתן (אורואונקולוגיה)
גב' שרית אשכנזי - אחות היחידה להמטואונקולוגיה
גב' אורנה פרץ - אחות היחידה למיאלומה נפוצה
גב' מיכל סלה נבון - אחות מתאמת השתלות מוח עצם
גב' חיבה רכס - אחות המרפאה לאונקולוגיה של בית החזה -
אדון ראמז אבו שאקרה - אח היחידה לנוירו-אונקולוגיה
גב' נגה סלע - אחות מרפאת מחלימים
גב' יפעת מירון - אחות מרפאה המטואונקולוגית
גב' מלי רובינשטיין - אחות מרפאה GVHD

מזכירת הנהלת הסיעוד:
גב' רחל מועלם – 03-9377901