כללית און-ליין
מרכז דוידוף לסרטן
זימון תור צור קשר

דרכי התקשרות

טלפון: 03-9377926

פקס:   03-9377931

דואר אלקטרוני:
zvish_@clalit.org.il

ימים ושעות פעילות

​ימים א' - ה' בשעות 08:00 - 16:00 

כיצד מגיעים ליחידה

​מרכז דוידוף, קומה 1- אשפוז יום

היחידה למחקר קליני המטו-אונקולוגי

מנהלת היחידה: פרופ' פיה רענני

 

היחידה למחקר קליני המטו-אונקולוגי במרכז דוידוף מספקת מערך שירות ומומחיות הן לחוקרים והן למטופלים המעורבים במחקרים קליניים, והינה אחד הגופים המובילים את המחקר הקליני ההמטו-אונקולוגי בישראל.

מטרת היחידה היא לאפשר למטופלים נגישות לטיפולים חדשניים תוך נטילת חלק בפיתוח פריצות דרך טיפוליות הנמצאות בחזית המדע, כאשר צוות איכותי, מסור ומיומן דואג שהעשייה הרפואית והמדעית יתבצעו תחת הסטנדרטים הקפדניים ביותר.
היחידה אמונה על ניהולם של כ-60 מחקרים קליניים שונים המתנהלים במרכז דוידוף, ועל מאות המטופלים הנוטלים חלק במחקרים אלו, תוך הקפדה יתרה על דרישות התקן הבינלאומי המחמיר "Good clinical Practice", המבטיח שמירה על זכויות, בטיחות ורווחת המטופלים המשתתפים במחקרים.

המחקרים הנערכים במרכז רבים ומגוונים, ומטרתם לפתח דרכי ריפוי חדשניות, למנוע את התקדמות המחלה, להאריך את חיי המטופל ולשפר את איכות חייו. המטופלים המשתתפים במחקרים נחשפים לטיפולים חדשניים שאינם נגישים לקהל הרחב, וזוכים לליווי צמוד מצד צוות המחקר והרופא המטפל.

המחקרים הקליניים במרכז דוידוף נערכים הן ביוזמת חברות תרופות ישראליות ובינלאומיות, והן ביוזמת צוות רופאי וחוקרי בית החולים. כמו כן דואגת היחידה לתקשורת ולשיתופי פעולה מחקריים ענפים עם גופים אקדמיים ומסחריים בארץ ובחו"ל, ארגוני מחקרים קליניים בינלאומיים, בתי חולים בישראל ובעולם, וכן נוטלת חלק פעיל ופורה במחקרים רחבי היקף הנערכים במדינות שונות. ממצאי המחקרים הנערכים במכון מתפרסמים בכתבי העת המדעיים החשובים בעולם.

בנוסף לתפעול היומיומי של המחקרים, ומתוך הבנה כי ההתמודדות עם מחלת הסרטן אינה פשוטה, צוות היחידה שם דגש רב על ההיבט הבינאישי בקשר עם המטופלים ומשקיע את מירב המאמצים בדאגה לרווחתם, לשלומם ולבריאותם של המשתתפים במחקרים.

למאגר מחקרים קליניים בתחום המטו-אונקולוגיה - לחץ/י כאן


מנהלת היחידה:
פרופ' פיה רענני

ראש צוות מחקר המטו-אונקולוגי:
מר צבי שיבק

מתאמת וועדת הלסינקי:
גב' טל הלל

מתאמות מחקר:
גב' אביבה מרשה
גב' אריאלה יוספי
גב' מירי פנחסוב
גב' שרי זילברפרב
גב' יאנה פרומקין
גב' לנה רוזנמן