כללית און-ליין
עור ומין
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

טלפון המרפאה: 03-9377160/3

ימים ושעות פעילות

​ימים א', ב' בשעות 13:00-08:00

כיצד מגיעים למרפאה

​בניין דיאליזה/גנטיקה, קומת הכניסה

מרפאת לימפומות עור בילינסון

על המרפאה:

מרפאת  לימפומה של העור הינה מרפאה המתמחה באבחון ובטיפול בחולים בלימפומה שמקורה בעור (תת קבוצה של לימפומה מסוג נון-הוג'קין). קבוצה זו הינה רחבה וכוללת מספר סוגים שונים של לימפומות, השכיחות ביותר הן מיקוזיס פונגואידס (MF), כולל תסמונת סזרי ולימפומה ראשונית של העור מסוג B. 

זוהי המרפאה לטיפול בלימפומה של העור הוותיקה והגדולה ביותר בארץ, שנפתחה כבר לפני 18 שנה. המרפאה נחשבת כיום למובילה בתחום זה בארץ ובעלת מוניטין ברמה העולמית.
אבחון הלימפומה נעשה בשיתוף פעולה הדוק עם המכון לפתולוגיה של המרכז הרפואי שלנו, תוך שימוש במגוון שיטות עדכניות לאבחון הסוג המדויק של הלימפומה. כל ביופסיה נבדקת ע"י אחת מ-2 הפתולוגיות שלנו המתמקצעות בפתולוגיה של העור (דרמטופתולוגיות) וכן ע"י רופאי המחלקה בישיבה משותפת, תוך הדגשה על המתאם בין המראה הקליני לממצאים בפתולוגיה.

בחולים בהם נדרשת גישה רב תחומית אנו עובדים כצוות עם המטולוגית המתמחה בתחום (השתלמה בארה"ב) עם מכון הקרינה שבבית החולים וכן עם מרכז שניידר לרפואת ילדים.

המרכז שלנו מציע שירות ייחודי של טיפול בקרינת אלקטרונים כל גופית (Total Skin Electron Beam) (שירות זה הינו היחידי שקיים במרכז הארץ) וכן שירות ECP (Extracorporeal photopheresis)  המבוצע בבנק הדם שבמרכז הרפואי שלנו. 

טיפול ב- ECP (Extracorporeal photopheresis)
טיפול ב- ECP (Extracorporeal photopheresis)

הפעילות המחקרית הינה ענפה, נכתבו מאמרים חשובים ברמה העולמית בתחום זה ופורסמו בכתבי עת מובילים. לדוגמא: הגישה הטיפולית במחלת הלימפומה העורית בילדים, הגישה הטיפולית בחולות לימפומה עורית בזמן היריון, תת סוגים ייחודיים של לימפומה עורית ועוד נושאים רבים.
כמו כן המרפאה לטיפול בלימפומות העור שבבילינסון הינה חלק מקונסורציום בין לאומי המאחד את מרכזי הלימפומה הגדולים והמובילים בעולם. רופאי המרפאה אף שותפים לכתיבת קווים מנחים בינלאומיים באבחון ובטיפול של לימפומות של העור.

הצוות הרפואי במרפאתנו מיומן מאד וכולל את:

  1. פרופ' אמי חודק, מנהלת מחלקת עור, לאחר התמקצעות והשתלמות בתחום זה ב- MD Anderson Cancer Center, בארה"ב.
  2. ד"ר איריס אמיתי-לייש, לאחר התמקצעות והשתלמות בתחום זה ב- Stanford Cutaneous Lymphoma Clinic, בארה"ב.
  3. ד"ר הדס פראג, השתלמה ב Hillman Cancer Center באוניברסיטת פיטסבורג, בארה"ב.