כללית און-ליין
ניתוחי לב וחזה
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

טלפון: 03-9377457

פקס:   03-9377458​

אופן הפנייה למרפאה:
לקביעת תור למרפאה בפעם הראשונה יש להתקשר למוקד זימון תורים, בטלפון: 03-937-6666.
יש להצטייד בהפניה מאת רופא המשפחה ובטופס 17 (טופס התחייבות).
לביקור הראשון יש להצטייד בבדיקות דם עדכניות (כימיה - הכוללת תפקודי כבד וכליה, ספירת דם), בדיקות אקו וצנתור (אם קיימות).

ימים ושעות פעילות

​ימי ג', בשעות 10:00 - 11:00

כיצד מגיעים למרפאה

​בניין רפאל רקנאטי לגנטיקה, קומת קרקע

מרפאה לניתוחי לב זעיר פולשניים

מנהל המרפאה: ד"ר רם שרוני

​על המרפאה

ניתוח לב זעיר-פולשני הוא ניתוח לב המבוצע בחתך כירורגי זעיר ומאפשר תיקונים מורכבים של המסתם המיטרלי או החלפת המסתם האאורטלי. הניתוח מתבצע בגישה ניתוחית זעיר פולשנית (minimally invasive), במחלקה לניתוחי לב וחזה במרכז רפואי רבין.
גישה זו איננה מצריכה ניסור עצם החזה, כנהוג בניתוחי מסתמי לב מסורתיים, אלא מבוצעת דרך חתך ניתוחי קטן בלבד בבית החזה הימני או בפתיחה חלקית של עצם החזה. גישה ניתוחית זו חוסכת את הסיכונים והסיבוכים הכרוכים בניסור עצם החזה ומאפשרת החלמה והתאוששות מהירים יותר בקרב החולים.

לאחרונה, הוכנסה לשימוש במרכז רפואי רבין טכנולוגיה מתקדמת של השתלת מסתם תותב ביולוגי ללא צורך בשימוש בתפרים, שיטה אשר מיושמת בניתוחי לב בגישה זעיר פולשנית. לאחר שמבצעים כריתה וניקוי קפדני של המסתם הפגום, משתילים את המסתם החדשני אשר מתקבע לגוף החולה ללא צורך בתפירה ידנית. שיטה זו מקצרת את זמן הניתוח ומאפשרת שימוש במסתם בעל אפיונים המודינמיים מתקדמים.
לסיכום, הגישה הניתוחית הזעיר פולשנית מקטינה את הקשיים להם החולה נחשף בעת פתיחה מלאה של בית החזה, מקנה יתרון קוסמטי ניכר ומאפשרת התאוששות מהירה יותר מהניתוח.

למי מיועדת המרפאה:

חולים הזקוקים לניתוח של המסתם המיטרלי או האאורטלי, מוזמנים להערכה במרפאתנו. המרפאה מופעלת על ידי ד"ר רם שרוני, מנתח לב וחזה בכיר ומנהל השירות לניתוחי לב זעיר פולשניים וצוותו.

צוות המרפאה


מנהל המרפאה:
ד"ר רם שרוני

מזכירת המרפאה:
מירה רומנו