כללית און-ליין
מחלקות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

08-8595237: תחנת אחות
08-8595238
08-8595236: מנהל/ת המחלקה
08-8595293: אח/ות אחראי/ת
08-8595278: חדר רופאים
08-8595254: עובד/ת סוציאלי/ת
08-8595244: ריפוי בעיסוק
08-8595329​: מזכיר/ה

שעות ביקור

ימים א'-ש' בין השעות
20:00-08:00

לפגישה מעבר לשעות הביקור, אנא תאמו עם האחות האחראית במחלקה

מיקום

​קומה א', ​בניין מרכזי
דרך ארץ 1, גדרה

סיעודי מורכב א' (אונקולוגי והוספיס)

מנהל המחלקה: ד"ר רוני וייס

המחלקה לסיעודי מורכב א' בהרצפלד היא מחלקה גריאטרית המטפלת בחולים שהוגדרו סיעודיים מבחינת רמת התפקוד שלהם ובנוסף זקוקים לטפול והשגחה רפואית מסביב לשעון, כמו כן מטופלים במחלקה חולים הסובלים ממחלות סופניות

אילו טיפולים ניתנים במחלקה?

המחלקה מעניקה לחולים הסובלים ממחלות סופניות טיפול תומך פליאטיבי במטרה להקל עליהם ועל סבלם. הצוות במחלקה לטיפול בחולים המוגדרים במצב סיעודי מורכב, רגיש ומיומן בטיפול תומך כאשר הדגש הוא על מניעת סבל מהמטופל, ומתן כבוד וסעד מרביים לחולה ולבני משפחתו. עובדת סוציאלית מנוסה עומדת לרשות החולים ובני משפחותיהם לכל צורך - החל משיחות טיפוליות וכלה בייעוץ בנושא זכויות המטופל. מעבר לטיפול הקבוע ניתנים במחלקה טיפולי חירום מיידיים בסימפטומים כמו כאב, קוצר נשימה, בחילות ואי שקט. כמו כן, מתמחה המחלקה בטיפול בחולים סיעודיים מורכבים שסובלים מפצעי לחץ.

במחלקה נהוגה מדיניות של דלת פתוחה והקשבה רבה לקרובי המשפחה. בני המשפחה מוזמנים להצטרף לביקורי הרופאים ולהציג שאלות, ואנו מכבדים את רצונם והעדפותיהם בבחירת הטיפולים המוצעים (בהסכמת המטופל כמובן).


מהו תהליך האשפוז במחלקה?

מה מומלץ להביא וכיצד תוכלו להקל על המטופל?

חשוב לעזור לבן המשפחה המטופל להרגיש בנוח במהלך האשפוז ולכן אנו ממליצים להביא מעט חפצים אישיים מהבית שיקלו עליו במהלך האשפוז ויגרמו לו להרגשה ביתית ונעימה יותר. אנו ממליצים להגיע כבר בתחילת האשפוז לפגישת היכרות עם הצוות המטפל. 

ביקורי החולים מסתיימים בשעה 20:00, בכדי לאפשר את מנוחתם. עם זאת, המחלקה מאפשרת לבני משפחתם של חולים במצב סופני לשהות לידם במשך כל שעות היממה. לצורך כך מוקצים בעבורם אזורים מופרדים בחדרי האשפוז, המצוידים בכורסה נוחה שנפתחת למיטה, שולחן וטלוויזיה.


יציאה לאוויר הפתוח

המחלקה נפתחת לחצר נוי מרהיבה וצוות המחלקה ערוך לסייע למשפחות להוציא את יקיריהם לטיול בכסא גלגלים או במיטה בעלת גלגלים עם בלון חמצן נייד בעת הצורך.