כללית און-ליין
מחלקות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

08-8595341: תחנת אחות
08-8595340
08-8595259: מנהל המחלקה
08-8595287: אחות אחראית
08-8595226: עובדת סוציאלית

שעות ביקור

ימים ​א'-ש' בין השעות
08:00-20:00

המחלקה מאפשרת לבני משפחתם של חולים במצב סופני לשהות לידם במשך כל שעות היממה.

מיקום

קומה ב', בניין מרכזי
דרך ארץ 1, גדרה

סיעודי מורכב ה' (דיאליזה)

מנהל המחלקה: ד"ר אלכסנדר גורביץ

​המחלקה מעניקה לחולים הסובלים ממחלות כליה סופניות טיפולי דיאליזה וטיפול תומך במטרה להקל עליהם ועל סבלם

אחות מזריקה למטופל לטיפול בדיאליזה כלייתית בחדר חולים

המחלקה לסיעוד מורכב ה' בהרצפלד היא מחלקה גריאטרית בה אנו נותנים שירות וטיפול כוללני ע"י צוות רב מקצועי למטופלים הסובלים מאי ספיקת כליות, חריפה או כרונית בדרגות החומרה השונות. מטופלים הזקוקים לדיאליזה או טיפול תומך אחר כדי לשפר את בריאותם ותפקודם ולהביאם ליכולת, עצמאות ואיכות חיים טובות ככל האפשר.

הצוות במחלקה לטיפול בחולים המוגדרים במצב סיעודי מורכב, רגיש ומיומן בטיפול תומך כאשר הדגש הוא על מניעת סבל מהמטופל, ומתן כבוד וסעד מרביים לחולה ולבני משפחתו. עובדת סוציאלית מנוסה עומדת לרשות המטופלים ובני משפחותיהם לכל צורך - החל משיחות טיפוליות וכלה בייעוץ בנושא זכויות המטופל.

מעבר לטיפול הקבוע ניתנים טיפולי דיאליזה מותאמים. כמו כן, מתמחה המחלקה בטיפול בחולים סיעודיים מורכבים שסובלים מפצעי לחץ.

המחלקה לסיעוד מורכב עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם יחידת הדיאליזה ועם מכונים נוספים בבית החולים.

במחלקה נהוגה מדיניות של דלת פתוחה והקשבה רבה לקרובי המשפחה. בני המשפחה מוזמנים להצטרף לביקורי הצוות הרפואי ולהציג שאלות, ואנו מכבדים את רצונם והעדפותיהם בבחירת הטיפולים המוצעים (בהסכמת המטופל כמובן).

ראוי לציין כי הטיפול מתמקד לא רק במטופל כי אם במשפחה המלווה אותו. אנחנו מעניקים סיוע במטרה לשפר את חייהם של המשפחות, המלוות את המטופל.


מהו תהליך האשפוז במחלקה?

הטיפול במחלקה כולל מעקב רפואי אינטנסיבי על ידי רופא המחלקה ורופאים יועצים על פי הצורך. האשפוז כולל מעקב, וטיפול של עובדת סוציאלית במחלקה וטיפולים כגון: דיאטנית, פיזיותרפיה, ריפוי ועיסוק וקלינאי תקשורת בתדירות לפי תוכנית טיפול המותאמת לכל חולה.


מה מומלץ להביא וכיצד תוכלו להקל על המטופל?

חשוב לעזור לבן המשפחה המטופל להרגיש בנוח במהלך האשפוז ולכן אנו ממליצים להביא מעט חפצים אישיים מהבית שיקלו עליו במהלך האשפוז ויגרמו לו להרגשה ביתית ונעימה יותר. אנו ממליצים להגיע כבר בתחילת האשפוז לפגישת היכרות עם הצוות המטפל. 

ביקורי החולים מסתיימים בשעה 20:00, בכדי לאפשר את מנוחתם. עם זאת, המחלקה מאפשרת לבני משפחתם של חולים במצב סופני לשהות לידם במשך כל שעות היממה.

 

יציאה לאוויר הפתוח

צוות המחלקה ערוך לסייע למשפחות להוציא את יקיריהם לטיול בכסא גלגלים או במיטה בעלת גלגלים עם בלון חמצן נייד בעת הצורך בגינה המטופחת של בית החולים.

 

הצוות הרפואי

מנהל המחלקה: ד"ר אלכסנדר גורביץ'
אחות אחראית: אסתר עזרא  
רופאה בכירה: ד"ר נטליה סטקון
עובדת סוציאלית: גילי אפטר
ריפוי בעיסוק: טלי גפן
מזכירה רפואית: מור אינהורן זוויבל