כללית און-ליין
דף הבית

מידע למטופלים

המרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד, מתמחה בטיפול רפואי ושיקומי לאוכלוסיה המבוגרת ומותאם לצרכיה הייחודים.

הרצפלד קולט חולים שמופנים מחדרי מיון או ממחלקות בבתי חולים כלליים, להמשך טיפול. במקרים מסוימים ניתן לבצע אשפוז ישיר באמצעות הפנייה מיחידה לטיפול בית או מבית אבות. פניות אלו מצריכות תיאום מוקדם עם הרצפלד ועם הגריאטר המחוזי בקופת החולים, באמצעות הרופא המטפל.

סדר יום לדוגמא

ברוב המחלקות מתקיים סדר יום שגרתי על פי לוח הזמנים הבא:  
09:00 - 06:00  טיפול אישי בחולה  
09:00 - 08:00  ארוחת בוקר  
12:00 - 08:30  ביקור רופאים, ישיבות מקצועיות. הפעלות ותעסוקה 
13:00 - 12:30  ארוחת צהריים
16:00 - 13:30  מנוחת צהריים והמשך טיפולים אישיים  לפי הצורך  
19:00 - 18:00  ארוחת ערב 
21:00 - 20:00  סידור לשנת הלילה וכיבוי אורות.

בהרצפלד, כבכל בית חולים גריאטרי שיקומי, נהוג לרחוץ את החולים שלוש פעמים בשבוע, במועדים קבועים. משפחות המבקשות לערוך רחצות תכופות יותר לקרוביהם, יוכלו לעשות זאת בכוחות עצמם, בסיוע צוות המחלקה.
בנוסף, ניתן להסתייע בשירותים פרטיים בתוך המחלקה.

שעות הביקור 

שעות הביקור במחלקות הרצפלד הן מ- 08:00 ועד 20:00.
שהיית לילה ליד מטופל אפשרית, אך רק בתיאום מראש עם האחות האחראית במחלקה. בהרצפלד מעודדים ביקורי משפחה. ביקורים אלו חשובים ומעודדים את רוחו של המטופל ומסייעים להחלמה זריזה.
המבקרים יכולים לטייל עם המטופלים בחצר בית החולים או לשהות עימם בקפיטריה. בכל יציאה מהמחלקה יש ליידע את צוות המחלקה. בנוסף, בני המשפחה מוזמנים ללוות את יקירם בפעילות השיקומית בשעות הבוקר ובעת הארוחות, וכן לעזור ברחצות שאינן נכללות עם הרחצות המתוכננות.

סביבת המחלקות

טלוויזיות מותקנות בלובי בכל מחלקה ובחלק מהחדרים. אנו מקבלים ברצון ובשמחה תרומות שיכולות לשפר את תנאי האשפוז של המטופלים. אינטרנט אלחוטי (WiFi) חופשי פועל בכל המחלקות, לגלישה ממחשב נייד.

שעות פעילות הקפיטריה

ימים א' - ה', בשעות  20:00 - 08:00.
בניין בית החולים מוקף בחצרות נוי מטופחות שמשרות אווירת שלווה, לנוחות החולים ובני משפחותיהם.

חשוב לדעת

  • לעיתים יש להסיע את החולה לבדיקות או לטיפולים מחוץ לביה"ח. במקרים

  • אלו יש צורך בליווי בן משפחה.

  • הציוד המומלץ להביא עבור המטופלים: נעליים וציוד אישי כגון: מברשת ומשחת שיניים, ציוד גילוח לגברים וחזייה לנשים. מומלץ להביא גם בגדים נוחים מהבית, לשיפור ההרגשה.

  • הולכת מטופל שהליכתו אינה יציבה או רחצתו מצריכה הדרכה וקבלת אישור מהצוות. גם הוצאת מטופל מחוץ לתחום בית החולים מצריכה אישור.

  • אין להשאיר חפצי ערך ליד המטופל. בית החולים אינו אחראי לשלומם של אביזרי שמיעה ושיניים תותבות. ניתן לשמור חפצי ערך וכסף בכספת שבמשרד הקבלה.

  • אין להוציא מבית החולים הליכונים, כסאות גלגלים או ציוד אחר. כדי להוציא מטופל לחופש, על בני משפחתו להצטייד בפריטי הציוד המתאימים מראש. רוב הפריטים ניתנים להשאלה בסניף "נתיב החסד" שבמקום או במוסדות סיוע דומים.

  • הכניסה לתחנת האחות, חדר הטיפולים וחדר הכביסה אסורה.

  • חשוב בכל עת לשמור על השקט במחלקה ועל כבודם ורכושם של מטופלים אחרים ושל אנשי הצוות.

  • אסור לעשן במחלקות ובמסדרונות בית החולים.

אנו עומדים לרשות המטופלים ובני משפחותיהם. אם יש לכם שאלה או בעיה אל תהסס לפנות לאחות אחראית המחלקה בכל שעה משעות הבוקר ונשתדל לעזור ככל האפשר.

אנו מאחלים לבאים בשערינו החלמה מהירה.