כללית און-ליין
דף הבית

גרונטולוגיה

גרונטולוגיה היא תחום ברפואה העוסקת בחקר ההזדקנות ובחקר תהליכי הזיקנה. אצלנו במרכז הרפואי שיקומי גריאטרי הרצפלד, אנו עוסקים במחקר הגורמים הביולוגים להזדקנות, חוקרים את התהליכים והמאפיינים הפסיכולוגיים והסוציולוגים המשפיעים על האוכלוסיה המבוגרת ומיישמים את ההמלצות של המחקרים בשטח, כל מנת לשפר ולשמר את איכות חייהם של הזקנים. החלק המהותי בעבודה הוא בטיפול בזיכרון שאובד עם השנים עקב ניוון תאי המוח ויציאה הדרגתית ממעגלי החיים השונים של האדם.

בדף זה תוכלו למצוא מאמרים מעולם הגריאטרי שנכתבו על ידי הצוות הרפואי שלנו, ומידע בנושא חדשנות בחקר הזיקנה.

 • ריבוי טיפול תרופתי בגיל השלישי

  ריבוי טיפול תרופתי בגיל השלישי

  מהו ריבוי טיפול תרופתי? מהן הסיבות והתופעות שעלולות להתפתח וכיצד ניתן למנוע אותן? מומחית מסבירה

 • עקרונות התזונה בגיל המבוגר

  עקרונות התזונה בגיל המבוגר

  שמירה על תזונה נכונה בגיל המבוגר היא חשובה על מנת לסייע בשיקום המטופל וכן בשמירה על בריאותם של אנשים בגיל המבוגר שלרוב סובלים ממחלות רקע שונות. ד"ר הילה זהרוני בחרה להביא לפניכם עקרונות והמלצות שיסייעו לכם לשמור על תזונה ומשקל רצוי

 • מהי גריאטריה?

  מהי גריאטריה?

  גריאטריה היא תת־התמחות ברפואה פנימית לטיפול כוללני במחלות הגיל המבוגר ובירידה התפקודית הנגזרת מהן. ד"ר רוני וייס, מנהל המחלקות לטיפול תומך ולשיקום אורתופדי, מומחה בגריאטריה כותב על מהי גריאטריה.

 • סטרואידים והשפעתם על המטופל המבוגר

  סטרואידים והשפעתם על המטופל המבוגר

  תרופות ממשפחת הסטרואידים הן נוגדות הדלקת החזקות ביותר שישנן. גם לאחר עשרות שנות שימוש בסטרואידים, ולמרות תופעות הלוואי הרבות שלהם - אין להם לעיתים תחליף. באילו מצבים נכון וכדאי להשתמש בסטרואידים וכיצד להימנע מתופעות הלוואי

 • אי ספיקת לב במטופל המבוגר

  אי ספיקת לב במטופל המבוגר

  מהי אי ספיקת לב וכיצד היא באה לידי ביטוי במטופל מבוגר? מהו מבנה הלב, מתי מתרחשת אי ספיקת לב ומה ההבדל בין אי ספיקת לב סיסטולית לבין אי ספיקת לב דיאסטולית והאם זה משנה ומשפיע על המצב הקליני של המטופל?

 • מצב בלבול חריף בקשיש - דליריום

  מצב בלבול חריף בקשיש - דליריום

  מהו בלבול חריף? האם מדובר במחלה? מהם הסימנים לזיהוי דליריום? כיצד מצב זה בא לידי ביטוי? מהם דרכי הטיפול בתסמונת ומהם ההשפעות על החולה בטווח הקצר והארוך?

 • תרופות משתנות במבוגר

  תרופות משתנות במבוגר

  משתנים, המשמשים לשליטה על כמות הנוזלים בגוף, הם תרופות עוצמתיות המהוות את אחת מאבני היסוד של הרפואה במבוגרים. אך השימוש בהם חייב להיות זהיר. ד"ר רוני וייס מסביר על התרופות והשימוש בהם בגיל המבוגר

 • סחרחורת בגיל השלישי

  סחרחורת בגיל השלישי

  סחרחורת היא תופעה שכיחה ומטרידה מאוד, ובפרט במבוגרים. סחרחורת מתמשכת פוגעת בביטחון העצמי ובאיכות חייו של הסובל ממנה, ועלולה לסכן אותו בנפילות חוזרות. רופאי הרצפלד ריכזו את כל המידע שעשוי לסייע בנושא

 • כיצד שבר בירך משפיע על המבוגר?

  כיצד שבר בירך משפיע על המבוגר?

  מה השכיחות של שברים בירך אצל מבוגרים? מה השכיחות של שברים אלו? כיצד ניתן לטפל, מי האוכלוסייה הנמצאת בסיכון וכיצד מטפלים בשבר ובכאב?

 • היפונתרמיה - מחסור בנתרן בדם אצל אנשים בגיל השלישי

  היפונתרמיה - מחסור בנתרן בדם אצל אנשים בגיל השלישי

  מה זה היפונתרמיה וכיצד משפיע המחסור בנתרן בדם על אדם צעיר ועל אנשים בגיל השלישי? מהם הגורמים למחסור בנתרן? כיצד מאבחנים ואיך ניתן לטפל בכך?

 1. 1
 2. 2