כללית שלי

שיקום גריאטרי

שיקום הוא תהליך אקטיבי, שמצריך שיתוף פעולה ומאמץ מצד המטופל. כל אדם מעל לגיל 65, שתפקודו נפגע בעקבות אירוע חריף, זכאי לתקופה של ניסיון שיקום. השיקום יכול להיערך במסגרת אשפוז, בקהילה או בבית. בהתאם לתקנות משרד הבריאות זכאות זו מתייחסת לאנשים שקודם לאירוע תיפקדו והתהלכו ואינה מתאימה לקשיש שהיה מרותק למיטה. תהליך השיקום מותנה במצב רפואי יציב של המטופל, וביכולת לבצע מאמץ גופני ושיתוף פעולה עם הצוות השיקומי.  

 • שיקום גריאטרי אורתופדי

  שיקום גריאטרי אורתופדי

  שיקום אורטופדי מכוון לשחזור תפקודו של אדם שנפגע כתוצאה מחבלה, שבר, ניתוח אורתופדי, קטיעה בגפה התחתונה או לעיתים עקב כאבי גב חריפים. שיקום גריאטרי אורתופדי מותאם לבני הגיל המבוגר ויכול להתבצע במחלקה שיקומית - בתנאי אשפוז, או במסגרת שיקום יום.

 • שיקום בגיל המבוגר

  שיקום בגיל המבוגר

  כיצד משפיע גיל המטופל על תהליך השיקום, במה שונה שיקום גריאטרי משיקום מטופל צעיר, במה כרוך תהליך השיקום, מי עונה על הקריטריונים לשיקום גריאטרי ומהו משך השיקום.

 • שחיקת סחוס המפרק בגיל המבוגר

  שחיקת סחוס המפרק בגיל המבוגר

  מהי שחיקת סחוס במפרק , מדוע זה קורה, כיצד השחיקה משפיעה על מטופלים בגיל השלישי. מהם הסימפטומים של שחיקת סחוס ומהם הטיפולים הקיימים ומידת יעילותם.

 • כיצד שבר בירך משפיע על המבוגר

  כיצד שבר בירך משפיע על המבוגר

  מה השכיחות של שברים בירך אצל מבוגרים, מה השכיחות של שברים אלו, כיצד ניתן לטפל, מי האוכלוסייה הנמצאת בסיכון וכצד מטפלים בשבר ובכאב

 • איך להימנע מתאונות ונפילות בגיל המבוגר

  איך להימנע מתאונות ונפילות בגיל המבוגר

  שיקום בגיל המבוגר לאחר תאונה המתרחשת בבית או מחוצה לו, הוא תהליך קשה ומורכב. הנה כמה טיפים וכללי זהירות כיצד להימנע מתאונות בבית או מחוצה לו שיסייעו לכם לשמור קרובי משפחתכם בגיל השלישי.