כללית און-ליין
תחומי הטיפול בשיקום

טיפול בריפוי בעיסוק באמצעות טאבלט

לארגז הכלים של המרפאות בעיסוק במרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד הצטרפו בשנים האחרונות טאבלטים

ניצה דודויץ | עדכון אחרון: 29.07.2019

הטיפול בריפוי בעיסוק מתייחס לשלושה מעגלים: האדם, העיסוק והסביבה. המטופלים שלנו במרכז הרפואי הרצפלד מגיעים לשיקום לאחר שעברו פגיעות שונות וכתוצאה מכך חל צמצום ביכולותיהם. הטאבלט הוא מחשב לוח מאפשר שימוש באמצעות מגע אצבע,  כיום הטאבלט הוא מוצר המצוי בהישג יד של רבים המשמש ככלי טיפולי בעל יתרונות רבים.בתהליך השיקום אנו משתמשים בו ככלי טיפולי לשיפור קוגניטיבי ולשיפור מוטוריקה עדינה בעזרת אפליקציות מתאימות. הטאבלט מגרה ומעלה מוטיבציה של מטופלים בזכות המשובים הראייתיים והשמיעתיים המיידיים אותם מקבלים המטופלים כתוצאה בשימוש בטאבלט.

אחת התופעות המצערות אצל קשישים ובעיקר כאלה שעברו פגיעה פיזית, היא צמצום בפעילויות האקטיביות שלהם. מטופלים מדווחים כי הם יושבים בבית בודדים ומשועממים. אנחנו ביחידה לריפוי בעיסוק רואים בנושא הפנאי את אחד האתגרים המשמעותיים לאחר תהליך השיקום. כיוון שהטאבלט קל להפעלה, ניתן להשתמש בו בכל מקום, חווית השימוש בו נוחה ואינטואיטיבית כך שגם אדם מבוגר שלא השתמש במחשב מעולם מצליח להשתמש בו, הטאבלט מהווה אמצעי נפלא לתקשורת ולפנאי אצל קשישים.מטופלים רבים קונים טאבלטים בעקבות הטיפול אצלנו, הם מגיעים אלינו עם הטאבלט שלהם ומקבלים הדרכה על אופן השימוש בו ובכך מעלים את ההשתתפות בעיסוקים חדשים ומשפרים את זמן הפנאי ואת איכות החיים.

בנוסף הטאבלט הוא כלי להשתתפות חברתית והוא אמצעי תקשורת נפלא המאפשר חיבור בין המבוגרים ובין נכדיהם. עם הטאבלט אנו פותחים בפניהם עולם חדש ומעניין.