כללית און-ליין
קידום בריאות

פורסם בראשונה: 28.06.2021

    מאת:
  • צוות אתר הרצפלד

הכרה של ארגון ה- HPH כבי"ח מקדם בריאות

שמחים ונרגשים להציג את תעודת ההכרה של ביה"ח המיוחד הראשון שהגיש מבין בתי החולים של הכללית כמקדם בריאות!

תעודת הוקרה בית חולים מקדם בריאות

קידום בריאות הוא תהליך המאפשר לאנשים להגביר את השליטה על בריאותם ולשפרה; זהו סך "כל הפעילויות המפחיתות את הסיכון לבריאות ומביאות לשיפור רמת הבריאות".

קידום בריאות הוא תהליך חברתי-פוליטי המקיף, מעבר לחיזוק מיומנויות הפרט, גם פעולות לשינוי התנאים החברתיים, הסביבתיים והכלכליים המשפיעים על הבריאות (Health determinants).

קידום הבריאות על כל היבטיה – גופנית, נפשית וחברתית בקרב המטופלים, הצוותים הרפואיים והעובדים בכללית כדי לאפשר להם להגביר את השליטה על בריאותם, למען קידום איכות חייהם. להוביל בפיתוח, יישום, הערכה והטמעה של התורה המקצועית בתחום אימוץ התנהגויות מקדמות בריאות בקרב הצוותים הרפואיים והמטופלים בכללית על ידי מתן כלים להנעה, להעצמה וליצירת שינוי.

בשירותי בריאות כללית נכון להיום קיימים 8 בתי חולים המוכרים על ידי ארגון ה- HPH כבתי חולים מקדמי בריאות. ההכרה שניתנה לביה"ח היא לאחר כתיבת תוכנית עבודה 4 שנתית הכוללת אבני דרך ברורים.

הרצפלד הוא המרכז הרפואי הגריאטרי שיקומי הראשון בישראל אשר קיבל את ההכרה בחודש 9/2020 וה-3 בעולם!


הרצפלד מתווסף לרשימה ארוכה של בתי חולים בעולם המוכרים כמקדמי בריאות ומבין בתי החולים הראשונים המיוחדים בארץ.

היוזמה נבחר ע"י מנהלת המרכז הרפואי קפלן וביה"ח הרצפלד, ד"ר שרית אבישי אלינר ובליווי והכוונה של פרופ' דיאן לוין, מנהלת המחלקה לחינוך קידום ובריאות בהנהלה הראשית של הכללית ונעשה במסגרת עתודה ניהולית הכוללת נציגות מסקטורים שונים.

לאחר תהליך עבודה יוצא דופן של עתודאיות תוכנית פסגות מחזור ג', התקבלה תעודת ההכרה של ארגון ה- HPH כבי"ח מקדם בריאות.

זו הזדמנות נפלאה להודות לפרופ' דיאן לוין, מנהלת המחלקה לחינוך וקידום בריאות, למנטוריות שהיו שותפות לתהליך וחלק בלתי נפרד ממנו וכן לכל מי שלקח חלק.

אולי יעניין אותך גם:

>> חוברות הדרכה בקידום בריאות
>>
היחידה לתזונה ודיאטה