כללית און-ליין
יחידות אדמיניסטרטיביות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

​הרב רזיאל משה: 050-7431842

מחלקת כשרות, דת ומסורת

הרצפלד, ככל בתי החולים של שירותי בריאות כללית, עומד תחת פקוח המחלקה לדת וכשרות, באמצעות נציגה - הרב רזיאל משה. בכל שאלה ובעיה ניתן לפנות אליו בטלפון: 050-7431842 או לפנות למחלקת דת וכשרות של שירותי בריאות כללית

נהלי כשרות

• כל פריטי המזון המוכנסים לבית החולים נבדקים ומאושרים.

• רב ביה"ח משגיח על תהליך הבישול.

• ישנה הפרדה מוחלטת בין בשר לחלב אף במחלקות ובמדיח הכלים.

• רוב מוצרי היסוד נמצאים בהשגחות מהודרות.

• מוצרי הבשר והעופות נרכשים ממפעלי עיבוד ומשחטות המומלצים ע"י הרבנות הראשית לישראל ככאלו שעומדים ברמת כשרות משביעת רצון. המפעלים האלו נבדקים ומאושרים ע"י הרה"ר מעת לעת, בנוסף לרבנות המשגיחה.

• ניתן להזמין מנות בשרי מהדרין בתיאום מראש.

• הירקות והפירות מעושרים ונקיים מחשש ערלה ושביעית.

• ירק העלים מסופק ע"י חברות מפוקחות שפועלות למניעת חרקים.

• הקמח מנופה, האורז נברר במכונה מיוחדת, ושאר סוגי הקטניות נבדקים ומאוחסנים במקומות ממוזגים.

• הקפיטריה נמצאת בהשגחת רבנות חיצונית ורב בית החולים. 

אנו בהרצפלד עושים את כל המאמצים להנגיש לציבור שומרי המסורת והדת את המרכז על מנת לסייע להם להרגיש בנוחות ולקיים את אורחות חייהם.

שבת

בישול לשבת - כל המזון לשבת כולל הדייסות מבושל לפני השבת. בשבת נעשה חימום במטבח המרכזי ע"י מערכות "גרמא" של מכון צומת. אף החימום במחלקות נעשה ע"י שקעי גרמא המאושרים הלכתית.

מיחמי שבת - בכל מטבחון נמצא מיחם שבת הילכתי, המאפשר שימוש חופשי בשבת. יש לשים לב שנורת הביקורת דולקת בשבת.

מעלית שבת - במרכז בית החולים נמצאת מעלית שבת. זמני הפעלתה מפורסמים על שלט ליד פתחה. יש לוודא לפני השימוש בה שנורת הביקורת פועלת.

קידוש והבדלה - בכל יום שישי ניתן לכל מחלקה בקבוק מיץ ענבים 100% טבעי. הבקבוק מיועד לחולים ולבני משפחותיהם לעריכת קידוש והבדלה. גם בבית הכנסת לאחר תפילת ערב שבת ומוסף של שבת מתקיים קידוש עם טעימת כזית מזונות. במידת הצורך ניתן לקבל יין מהטבח המרכזי.

נרות שבת - בכל מחלקה קיים מתקן זכוכית להדלקת נרות. בכל יום שישי מוכנסים למתקנים נרות וגפרורים. חל איסור להדליק נרות במקום אחר במחלקה מחשש של דליקה או התלקחות חמצן.

שחרור חולים בשבת - עפ"י נהלי שירותי בריאות כללית – חל איסור לשחרר חולים בשבת.

בידוק ביטחוני - בשער הכניסה של בית החולים קיים גלאי מתכות חשמלי, שפועל בשבת באמצעות תוכנה המאושרת (ע"י מכון צומת) לשימוש בשבת. לחילופין משתמשים המאבטחים בגלאי מתכות ידני שאף הוא מאושר לשימוש בשבת. על כל הנכנסים בשער חלה חובה לבידוק ביטחוני, כולל אנשים שומרי מצוות.

פלטה לשבת - בכל מטבחון יש פלטת שבת שעומדת לרשות העובדים ובני משפחותיהם . יש להפעיל את הפלטה אך ורק במקום בטיחותי.

לינת בני משפחה בשבת - קיימת דירה אחת בבית החולים לצורך לינת בני משפחה שומרי מצוות. הדירה ניתנת במחיר סמלי. יש לפנות למשרד הקבלה כדי לבדוק אם הדירה פנויה ולהסדיר את התשלום.

בית כנסת - בקומה הראשונה של בית החולים יש בית כנסת נאה וממוזג שפתוח בכל שעות היום לשימוש הציבור, עם ספריה תורנית. בחגים ובשבת מתקיימות תפילות במניין, על פי הזמנים המפורסמים בלוח המודעות של בית הכנסת.

חגים - בית החולים נערך לקראת כל חג כדי לקיים את מצוות החג כהלכתן. על לוחות המודעות מתפרסמות הודעות בנדון.

כניסה לכוהנים - בבית החולים מתרחשות פטירות, ולכן מומלץ לכוהנים המקפידים על כך, להימנע מכניסה אליו, למעט במקרים דחופים ולשהייה קצרה ביותר.
לפני כניסתם בשערי בית החולים מומלץ לברר בהנהלת הסיעוד שאין בוודאות נפטר, שעדיין לא פונה לחדר הנפטרים, המופרד מבניין בית החולים.

אני רוצה...