יחידות רפואיות

יצירת קשר

טלפון: 9441647- 08
פקס: 9441719- 08
דוא"ל: amiMD@clalit.org.il

שעות פעילות

ביקור משפחות: כמקובל בשעות הקבלה של בית החולים
מסירת מידע למטופל: בחדרי הרופאים (חדר לכל אחד מ-3 צוותים, לפי החדר שבו מאושפז החולה), אחרי "ביקור ערב" (לאחר 15:00). ניתן לברר עם המזכירה את זמינות הרופאים במחלקה בכל יום.
ביקור רופאים: 12:30-8:30

מיקום

​בניין אשפוז ראשי, קומה 6
למפת בית החולים לחצו כאן

פנימית א'

מנהלת המחלקה: ד"ר נטשה קוזאק

פנימית א' - קפלן

מחלקה פנימית א' שואפת למצוינות קלינית, תוך התבססות על סיפורו של החולה ופירוש מעמיק של הבדיקות הבסיסיות. המחלקה שמה דגש מיוחד על יחס חם ואוהד לחולה והתחשבות בהעדפותיו כאדם.
אנחנו רואים את המחלקה כבית שני של כל הצוות המאוחד בה, באווירה ידידותית ומלמדת מתבצע טיפול בחולים ומשפחותיהם וקידום מקצועי של כל אחד ואחת מבני הבית.
אנחנו רוצים להפוך את המחלקה למקום ששואפים להגיע אליו הן סטודנטים הן סטאזרים, מתמחים והן אחים ואחיות שמטרתם היא שליחות של טיפול בחולים.

הצוות הסיעודי של המחלקה זכה בפרסים רבים על הישגיו המרשימים בטיפול סיעודי, קל כמורכב. אנחנו מחשיבים את הסיעוד כמקצוע עצמאי ייחודי, בעל פוטנציאל תרומה גדול בניהול הטיפול בחולה. בצד הדגש על איסוף נתונים מקצועי, על אבחון מהיר ועל טיפול מדויק תוך תמיכה בחולה ובמשפחתו. המחלקה מייחסת חשיבות רבה להדרכה של רופאים ושל אחיות בטכניקות של בדיקה ושל טיפול וכן למחקר ביו-רפואי חדשני.
המחלקה נמצאת כעת בעיצומו של "פרויקט שחרור מתוכנן" שמלווה את החולה מרגע קבלתו ועד שחרורו, תוך תיאום מלא עם הגורמים הרפואיים בקהילה אשר ממשיכים את הטיפול ואת המעקב. פנימית א' שמה דגש מיוחד על הדרכת החולה ומשפחתו בכל הקשור להתנהגות בריאה ודיאטה נכונה, ועל הסבר בכל הקשור לתרופות המומלצות ואופן לקיחתן.

פעילות אקדמית ומחקרית

המחלקה עוסקת בנושאי תת התמחות של רופאים בכירים: מחלות ריומטיות והפרעות בקרישת דם.

הצוות הרפואי

מנהלת המחלקה:
ד"ר נטשה קוזאק - מומחית להמטולוגיה וקרישת דם

סגן מנהל:
ד"ר שוקי פרידמן - מומחה לריומטולוגיה

רופאים בכירים:
ד"ר יואל כהן - מומחה לאנדוקרינולוגיה
ד"ר ילנה קירז'נר - מתמחה באנדוקרינולוגיה

אחות אחראית:
סופי שלג קחלון MA

סגן אחות אחראית:
אנדליב מרעי MA וסטודנט ל-PhD

מזכירת המחלקה:
אתי עמרם