כללית און-ליין
מידע שימושי

נגישות בקפלן

לנו בקפלן, חשוב להיות נגישים לאנשים עם מוגבלויות שונות. אם נתקלתם בבעיית נגישות באחד המתקנים שלנו אנא עדכנו אותנו.

 

ליווי אישי לאנשים עם מוגבלות

בהתאם לחוק נגישות, במרכז הרפואי קפלן עושים כל מאמץ לספק שירות מקצועי, אדיב ומונגש לכל הנכנסים בשערי בית החולים ומעניקים שירות "ליווי אנושי להתמצאות והכוונה". השירות נועד לסייע לאדם עם מוגבלות להתמצא בבית החולים באמצעות ליווי אנושי.

 

לתיאום הליווי לצורך הכוונה והתמצאות, ניתן ליצור קשר בטלפון:

 08-9441952/465 בשעות 8:00-15:00

שימו לב, לתיאום ליווי יש ליצור קשר עד 5 ימים לפני הגעתכם לבית החולים.

בקשת ליווי אנושי להתמצאות ולהכוונה

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש - ערבית

 

רכזת הנגישות שלנו:

ניצה דודוביץ

טלפון: ‎08-9441021

אי-מייל: NitzaDa@clalit.org.il

 

נגישות באתר  

מה הכוונה נגישות?
ב־1998 נחקק בכנסת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. מטרתו למנוע אפליה של אנשים עם מוגבלות ולקדם את השתתפותם המלאה בחברה ובקהילה. החוק מחייב גופים ציבוריים ופרטיים להנגיש את המרחב הציבורי - הן הפיזי והן הדיגיטלי - ובכלל זה את האופן שבו הם מספקים שירותים. על אף שתהליך החקיקה עדיין לא הסתיים בכל הנוגע לנגישות של שירותי הרפואה, בכללית כבר מנגישים את המרפאות ואת השירותים שלנו.

הנגשת המרחב הדיגיטלי

אתר האינטרנט שלנו הונגש על פי התקן הישראלי לאתרים נגישים (ברמת AA שהיא הרמה שנדרשת בחוק) וזאת כדי לאפשר לאנשים עם מוגבלויות שונות לעשות שימוש אפקטיבי בשירותים ובמידע המוצעים באתר.

בכל עמוד באתר תוכלו למצוא את אייקון הנגישות המאפשר:

קריאת מסך - בעבור אנשים עיוורים המשתמשים בתוכנת קורא מסך חיצונית. פרופיל קורא מסך עובד בצורה מיטבית באמצעות קורא מסך NVDA בדפדפן מוזילה פיירפוקס. ניתן גם לעבוד בצורה סבירה באמצעות תוכנת JAWS בדפדפן אינטרנט אקספלורר 11.

מאחר שקוראי המסך והדפדפנים מתעדכנים מפעם לפעם, ייתכן שייווצרו בעתיד פערים. אם זה קורה, נשמח אם תיידעו אותנו במקרה שתיתקלו בבעיה.

איך מפעילים את פרופיל קורא המסך?
התוכנה תתריע בפניכם בכל עמוד שיוצג, ויש להמתין לסיום העלאת העמוד. בתוך העמוד יתווספו קיצורי דרך לראש העמוד, לתפריט מפת העמוד ולתפריט מפת האתר. כמו כן תוכלו להשתמש בקיצורי המקלדת הבאים:

0 - קיצור דרך לתפריט הנגישות.

2 - קיצור דרך לאזור מרכזי בעמוד.

3 - קיצור דרך לאזור מפת האתר.

4 - קיצור דרך לאזור החיפוש.

S - קיצור דרך למפת העמוד.

ניווט מקלדת -  פרופיל ניווט מקלדת מיועד לאנשים שמתקשים להשתמש בעכבר. ניווט מקלדת מאפשר לגלוש באתר באמצעות מקשי המקלדת בלבד. בראש העמוד יתווספו קיצורי דרך. כדי למצוא אותם יש ללחוץ על כפתור ה־TAB.

נוסף על כך, בראש העמוד מוצגים שני תפריטים: מפת העמוד עצמו ומפת האתר כולו, כך שתוכלו לנווט ישירות לאזורים או לעמודים הרצויים לכם.

המשיכו להשתמש בכפתור ה־TAB לשם מעבר לאזור הבא או לרכיב הבא; לחצו יחד על כפתורי SHIFT+TAB לשם חזרה לאזור הקודם או לרכיב הקודם ועל ENTER לשם הפעלה של רכיב או לשם כניסה לאזור; היעזרו בחיצים לשם בחירה באזור עם בחירה מרובה ועל מקש SPACE לשם בחירה.

כאמור, התוכנה תתריע בפניכם בעת התחלת הפעלתה בכל עמוד שיוצג, ויש להמתין לסיום העלאת העמוד. אז תוכלו להשתמש בקיצורי מקלדת, כפי שתואר למעלה.

התפריט מאפשר שלושה פרופילים של שינויי צבעוניות-
חדות צבעונית משנה את כל הצבעים באתר ומייצרת ניגודיות (קונטרסט) גבוהה בין הטקסטים לרקע שלהם.

חדות צבעונית לטקסטים מייצרת ניגודיות גבוהה לטקסטים בלבד.

שינוי צבעים חד־גוניים משנה את הצבעים לשחור לבן.

חסימת הבהובים - מיועד לאנשים שתזוזה או תנועה של טקסטים או של תמונות מפריעות להם.

פרופיל עזרה - מוסיף הסברים לתפעול האתר.

הגדרת פרופיל מותאם אישית - ניתן לבחור תכונות נגישות מותאמות אישית המשלבות בין גודל גופן, צבעוניות, שליטה על מהירות, עצירת הבהובים וקורא מסך.