כללית און-ליין
כירורגיה

יצירת קשר

מזכירות המרכז הבריאטרי:

טלפון: 08-9441639

ימי רביעי: 11:00-13:00

המרכז הבריאטרי

במרכז הבריאטרי מתבצעים כל סוגי הניתוחים המקובלים כיום לטיפול בבעיית השמנת-יתר שלא הגיבה לטיפול לא-ניתוחי. צוות המרכז הינו רב תחומי וכולל רופאים, דיאטניות, פסיכולוגים ואחות מתאמת המערך הבריאטרי.

כל אדם המבקש לעבור תהליך ניתוחי נבדק על ידי הצוות הרב מקצועי ונבדקת מידת התאמתו לניתוח. אם ישנה התאמה מסייע הצוות למטופל בתהליך ההכנה לניתוח, בשינוי אורחות חיים, בהסתגלות לאחר הניתוח מבחינה גופנית, תזונתית ופסיכולוגית ובמתן ליווי ותמיכה ככל שנדרש. במידה והמטופל אינו מתאים לתהליך הניתוחי הוא מופנה למסגרת טיפולית שתתאים לצרכיו.

פנייה למרכז

מעוניין לעבור ניתוח בריאטרי?

לקביעת תורים למרכז הבריאטרי יש להתקשר לטלפון 08-9440195

לקראת ניתוח

מטופלים המבקשים לעבור ניתוח בריאטרי עוברים וועדה המעריכה את מידת התאמתם והמוכנות שלהם לניתוח, לפי דרישות משרד הבריאות. במסגרת הוועדה תיפגשו עם הצוות המקצועי של המרכז הכולל רופא כירורג, אחות, דיאטנית ופסיכולוגית. 

השלבים המרכזיים לקראת ניתוח בריאטרי:

1. הכנת מסמכים ותעודות רפואיים

קישור לטופס בדיקות

2.מפגש עם כירורג מומחה – בו נבדקת ההיסטוריה הרפואית שלכם, ניתנים הסברים על הניתוחים השונים ונבנית תוכנית טיפולית בהתאם לצרכים האישיים של כל אחד ואחת.

3.הערכה תזונתית -– מפגש עם דיאטנית בריאטרית מומחית במטרה לבחון את ההיסטוריה של בעיית ההשמנה, הרגלי אכילה ומצב תזונתי. בהתאם לאלה לכל אחד ואחת מכם מותאמת תכנית אישית כהכנה לניתוח.

4.הערכה פסיכולוגית - כל מועמד לניתוח בריאטרי עובר הערכה פסיכולוגית בה נבדקת התאמתו לשינויים שמביא עמו הניתוח, רמת המוכנות שלו לבצע שינויים בהרגלי האכילה ובאורחות החיים והאם ישנן בעיות פסיכולוגיות או מחלות נפשיות שבגללן עדיף לדחות את הניתוח ולקבל טיפול מתאים. על פי חוזר משרד הבריאות, מי שנמצא במעקב פסיכיאטרי צריך להביא גם אישור מהפסיכיאטר המטפל.

מעקב לאחר ניתוח

עברתם ניתוח בריאטרי? אנחנו כאן כדי לעזור לכם לבנות תכנית כוללת לשמירה על ההישגים.

במטרה להפיק את המקסימום מהניתוח אותו עברתם, עליכם להיות מחויבים מתחילת הטיפול ועד שארית חייכם לשמירה על אורח חיים בריא, דיאטה מאוזנת ופעילות גופנית. במרכז הבריאטרי אנו מציעים תכנית רחבה וכוללת בה תלמדו לנהל חיים פעילים ובריאים. התכנית כוללת:

1. מעקבים קבועים עם דיאטנית

2. פגישות תקופתיות עם הרופא המנתח

4. מעקב פסיכולוגי בהתאם לצורך, כולל טיפול, ליווי והדרכה בהתאם לצרכים האישיים של כל מטופל

5. קבוצת תמיכה – קבוצה טיפולית המועברת על ידי פסיכולוגית המרפאה, במטרה לסייע בתהליך ההסתגלות לאחר הניתוח, לקיים אורח חיים בריא ולשמר בריאות פיזית ונפשית.

אנשי הצוות:

  • ד"ר חלאילה חרבי - רופא

  • שני בן אהרן בקרמן - דיאטנית

  • טל קליין - פסיכולוגית