כללית און-ליין

אקדמיה ומחקר

המרכז רפואי קפלן, המסונף לבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים, הוא אחד המרכזים הרפואיים המובילים במדינת ישראל. במרכז הרפואי מתקיימת עשייה רפואית קלינית באיכות הגבוהה ביותר, וכן מתקיימת פעילות ענפה של מחקר והוראה.

רופאי וחוקרי המרכז עובדים בשיתוף פעולה עם גופי אקדמיה שונים, ובראש ובראשונה עם מכון וייצמן הסמוך ועם האוניברסיטה העברית בירושלים. כל שנה מאושרים כ- 150 מחקרים חדשים, מתקיימים למעלה מ- 400 מחקרים פעילים, ומדי שנה מפורסמים למעלה מ- 150 מאמרים בכתבי עת רפואיים.

במרכז הרפואי קפלן עשרות אנשי סגל בעלי מינוי אקדמי של האוניברסיטה העברית בירושלים, מדרגת מדריך ועד דרגת פרופסור מן המניין. המרכז הרפואי קפלן הוא אחד מארבעת המרכזים המובילים בהיקף ההוראה הקלינית לסטודנטים לרפואה.

במרכז הרפואי קפלן קיימים בית ספר לסיעוד, המסונף לבית הספר לסיעוד של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים, ומעניק לבוגריו תואר ראשון בסיעוד של האוניברסיטה העברית BSN, וכן בית הספר לרנטגנאות ולדימות של שירותי בריאות כללית, שפועל בשיתוף עם אוניברסיטת בר אילן, ומעניק לבוגריו תעודת "רנטגנאי מוסמך" וכן תואר ראשון BA. כמו כן, המרכז מקיים קורס הכנה לבחינות הרישוי לרופאים עולים מטעם משרד העלייה והקליטה.

 ​​