כללית און-ליין
ילדים

פורסם בראשונה: 10.06.2018

השירות הפסיכולוגי-רפואי במרפאה האנדוקרינית

מהו השירות, כיצד פונים, ומהו הסיוע שתוכלו לקבל? כל הפרטים אודות השירות הפסיכולוגי-רפואי במרפאה לסוכרת נעורים

רבות דובר על הקשר בין הגוף והנפש, ואכן, הפסיכולוגיה הרפואית מתמקדת בהבנת הקשרים בין ההיבטים הפיזיולוגיים לבין ההיבטים הפסיכולוגים והחברתיים שעשויים להשפיע על תופעות ומחלות גופניות, דרכי ההתמודדות עמן ומניעתן.

הליווי הפסיכולוגי בנקודות זמן שונות לאורך התמודדות עם המצב הרפואי נועד להקל על הילד ועל משפחתו ולחזק את יכולתם להמשיך את מסלול חייהם והתפתחותם האישית יחד עם התמודדות עם האתגרים הרפואיים שעומדים בפניהם.

עבודת הפסיכולוג הרפואי נעשית בראיה מערכתית כוללת ומשלבת את המטופל, משפחתו והצוות הרפואי המטפל. במידת הצורך נוצר קשר גם עם גורמים נוספים בקהילה: רופא מטפל, מסגרת חינוכית וכדומה.

במסגרת השירות הפסיכולוגי-רפואי אנו מציעים טיפול וליווי בשלבי התמודדות השונים של ההתמודדות עם סוכרת נעורים: גילוי הסוכרת, ניהול המחלה, היענות לטיפול הרפואי או בעת באשפוז.

העבודה נעשית מתוך גישה כוללת המשלבת את הילד, משפחתו והצוות הרפואי המטפל. במידת הצורך נשקול עם הילד/הנער וההורים את האפשרות להיות בקשר גם עם בית הספר או עם גורמים אחרים המעורבים בטיפול בו.

השירות הפסיכולוגי-רפואי ניתן במסגרת שירותי המרפאה לסוכרת נעורים. לקביעת פגישה, תוכלו לפנות ביוזמתכם אל הרופא המטפל בבית החולים או למזכירות המרפאה ולקבוע פגישת היכרות.

 

לצורך קבלת השירות נבקשכם להביא אתכם טופס התחייבות (טופס 17) מקופת החולים שלכם.

לקריאה נוספת:

מידע למאושפזים

התמודדות עם סוכרת נעורים