כללית שלי
נשים ויולדות

אולטרה צ'ק - אולטרסאונד בחדר הלידה

החל מבדיקת פתיחת צוואר הרחם ועד מעקב התקדמות אחר העובר בתעלת הלידה, קפלן מכניסים השימוש באולטרסאונד באופן שגרתי אל חדר הלידה וחוסכים כאב, אי נוחות וסכנת זיהומים מהיולדות

כל מי שעברה לידה מכירה את הרגע הזה בו המיילדת או הרופא בודק את פתיחת צוואר הרחם. זוהי בדיקה לא נעימה, לחלק מהנשים זה אפילו כואב מאד, במיוחד אם במהלך הבדיקה תוקף אותך ציר.

ד"ר רוני לוי, מנהל חדרי הלידה אצלנו בקפלן, הכניס את השימוש באולטרסאונד באופן שגרתי אל חדר הלידה – שימוש המאפשר מעקב באולטרסאונד חיצוני אחרי התקדמות תהליך הלידה תוך הפחתה משמעותית בצורך בבדיקות פנימיות.

למשל, במקום הבדיקה הידנית הפולשנית לבדיקת פתיחה, אנו משתמשים באולטרסאונד המכוון לצוואר הרחם מבחוץ. בדיקה זו אינה פולשנית ולא גורמת לכאבים או אי נוחות. כמו כן זוהי בדיקה אובייקטיבית, אמינה ויש פחות סכנה לזיהום.

בדיקת האולטרסאונד מאפשרת לנו גם לעקוב אחר התקדמות העובר בתעלת הלידה בזמן הלחיצות ב"צירי לחץ". המיילדת והיולדת יוכלו לראות במוניטור, בזמן אמת, איך ראש העובר מתקדם בתעלת הלידה וכך היולדת תוכל לראות שהיא לוחצת בצורה טובה ואפקטיבית. כמו כן באמצעות האולטרסאונד ניתן לראות האם העובר שוכב בצורה הרגילה המתאימה ללידה (מסתכל למטה) או שצריך לתת לו עוד זמן והזדמנות להסתובב לצורה הנכונה. מידע זה יכול לעזור להימנע מלידות מכשירניות.