כללית און-ליין
ילדים
בקשה לזימון תור פנייה ליחידה

יצירת קשר

שעות ביקור

​א, ב ו - ה 15:00-8:00

ביתן 16

רחובות דרך פסטרנק 1 .
ביתן 16 (סמוך לשער חבצלת)

מזכירות המרפאה

בימים א-ה  08.00-16.00

טלפון המרפאה: 08-9441260

או 08-9441206/212

פקס: 08-9441992

יש להגיע עם הפניה מהרופא המטפל

טל. מיון ילדים (למקרי חרום):

08-9441275

אנדוקרינולוגיה וסוכרת – ילדים

מנהל היחידה: פרופ' צונג אמנון

צוות היחידה מטפל בחולים שלהם מגוון בעיות הקשורות לאנדוקרינולוגיה (תורת ההורמונים) של ילדים ומתבגרים. השירות ביחידה כולל אבחון , טיפול ומעקב אחר תינוקות, ילדים ומתבגרים.

צוות היחידה הינו צוות רב מקצועי וכולל רופאים, אחיות, דיאטנית, פסיכולוגית ומזכירות רפואיות. היחידה זכתה להכרה בין-לאומית בשל פעילותה והישגיה בתחום הגדילה ובתחום ההתבגרות המוקדמת והמאוחרת.

 

תחומי פעילות עיקריים:

סוכרת נעורים

הפרעות גדילה

התפתחות מוקדמת ומאוחרת

מחלות אדרנל

מחלות בלוטת התריס

הפרעות במשק הסידן ורככת


הפרעות בגדילה - ליחידה בסיס נתונים ייחודי של נתוני גדילה של ילדים בישראל. את הנתונים אסף החל משנת 1977 פרופ' צדיק. ביחידה נוצרו פיתוחים ייחודים של מודלים מתמטיים של גדילה ותחזיות גדילה על יסוד הניסיון שנאסף ועל יסוד בסיס הנתונים של ילדי ישראל.
באמצעות המודלים המתמטיים ניתן לנתח את תבנית הגדילה של הילד הנבדק, לבצע תחזיות ולעקוב אחר תוצאות הטיפולים שונים. בצמוד לטיפול בגדילה ניתן סיוע תזונתי המשפר את תוצאות הטיפולים השונים. שיטות ייחודיות אלה מונעות לרוב טיפולים מיותרים, ובמקרים רבים משפרת את הגדילה באמצעות תזונה וללא צורך בתרופות.

התבגרות מוקדמת ומאוחרת - שיטות מעבדה מתקדמות המבוצעות בבית החולים קפלן מגבירות את יעילות הטיפול ואת המעקב אחר התבגרות מוקדמת ומאוחרת של מטופלים. השילוב של צוות מומחים העוסק בתזונה ביחידתנו מאפשר במקרים רבים השלמת חסרים תזונתיים המקדמים התבגרות ללא צורך בתרופות. במקרים שמטופלים נזקקים לטיפול, קיים מגוון טיפולים של מספר חודשים מועט כדי להשלים את הפער בין המטופלים לבני גילם.


מרפאת סוכרת – תחת אחריותו של ד"ר אמנון צונג מתבצע אבחון, מעקב וטיפול בילדים חולי סוכרת. המעקב אחר המטופלים נעשה באמצעות מכשור מודרני המאפשר גילוי שינויים סמויים ברמות הסוכר וטיפול בהתאם.

לקריאה נוספת אודות סוכרת נעורים לחצו:

מידע למאושפזים

סוכרת נעורים - כל מה שחשוב לדעת

סוכרת נעורים - מושגים והגדרות

השירות הפסיכולוגי-רפואי במרפאה האנדוקרינית

 

הצוות הרפואי

 • רופאים:

  פרופ' צבי צדיקד"ר בורונדוקוב אלהד"ר גלזר תמרד"ר שרון שטראוסמן
 • אחיות:

  ימימה מהצרינורית פישבייןיהודית פרימרמן
 • פסיכולוגית:

  ענבר טובה אשכר
 • דיאטנית:

  לירז שורק
 • מזכירות רפואיות:

  תחיה עומסיתמי זגורי