ילדים

יצירת קשר

​נא להתקשר לקביעת תורים בימים א'-ה' בין השעות 16:00-8:00
מזכירות: 08-9441212/206/260
פקס: 08-9441992
יש להגיע עם הפניה מהרופא המטפל

שעות פעילות

​א, ב ו-ה 15:00-8:00

מיקום

אנדוקרינולוגיה וסוכרת – ילדים

מנהל היחידה: פרופ' צונג אמנון

צוות היחידה מטפל בחולים שלהם מגוון בעיות הקשורות לאנדוקרינולוגיה (תורת ההורמונים) של ילדים ומתבגרים. היחידה זכתה להכרה בין-לאומית בשל פעילותה והישגיה בתחום הגדילה ובתחום ההתבגרות המוקדמת והמאוחרת.אנדוקרינולוגיה וסוכרת–ילדים קפלן
הפרעות בגדילה - ליחידה בסיס נתונים ייחודי של נתוני גדילה של ילדים בישראל. את הנתונים אסף החל משנת 1977 פרופ' צדיק. ביחידה נוצרו פיתוחים ייחודים של מודלים מתמטיים של גדילה ותחזיות גדילה על יסוד הניסיון שנאסף ועל יסוד בסיס הנתונים של ילדי ישראל.
באמצעות המודלים המתמטיים ניתן לנתח את תבנית הגדילה של הילד הנבדק, לבצע תחזיות ולעקוב אחר תוצאות הטיפולים שונים. בצמוד לטיפול בגדילה ניתן סיוע תזונתי המשפר את תוצאות הטיפולים השונים. שיטות ייחודיות אלה מונעות לרוב טיפולים מיותרים, ובמקרים רבים משפרת את הגדילה באמצעות תזונה וללא צורך בתרופות.

התבגרות מוקדמת ומאוחרת - שיטות מעבדה מתקדמות המבוצעות בבית החולים קפלן מגבירות את יעילות הטיפול ואת המעקב אחר התבגרות מוקדמת ומאוחרת של מטופלים. השילוב של צוות מומחים העוסק בתזונה ביחידתנו מאפשר במקרים רבים השלמת חסרים תזונתיים המקדמים התבגרות ללא צורך בתרופות. במקרים שמטופלים נזקקים לטיפול, קיים מגוון טיפולים של מספר חודשים מועט כדי להשלים את הפער בין המטופלים לבני גילם.
מרפאת סוכרת – תחת אחריותו של ד"ר אמנון צונג מתבצע אבחון, מעקב וטיפול בילדים חולי סוכרת. המעקב אחר המטופלים נעשה באמצעות מכשור מודרני המאפשר גילוי שינויים סמויים ברמות הסוכר וטיפול בהתאם.

הצוות הרפואי

  • רופאים:

    ד"ר בורונדוקוב אלהד"ר גלזר תמרפרופ' צבי צדיקד"ר שרון שטראוסמן