כללית שלי
ילדים

יצירת קשר

מזכירות: 08-9441275
פקס: 08-9441975

מיקום

המחלקה לרפואה דחופה – ילדים (מיון ילדים)

מנהל היחידה: ד"ר אורי בלה

כ-30 אלף ילדים מתקבלים מידי שנה במיון ילדים. המחלקה מספקת שירותי רפואה דחופה לילדי האזור: מראשון לציון בצפון ועד לקריית גת בדרום, מפרוזדור ירושלים במזרח ועד לאשדוד שבחוף הים במערב. המחלקה פועלת 24 שעות ביממה, 365 יום בשנה, בימי חול, בשבתות ובחגים.


המטרה העיקרית של המחלקה לרפואה דחופה היא לתת מענה מיידי וראשוני במצבים מסכני חיים כגון: קוצר נשימה, זיהומים קשים, הרעלות, טביעות ותאונות.


לשמחתנו, רוב הילדים המגיעים לטיפול במחלקה לרפואה דחופה בילדים אינם במצב חירום רפואי. רובם המכריע של הילדים מופנה על ידי רופאי הילדים או על ידי רופאי המשפחה בקהילה לייעוץ רפואי ומעבדתי דחוף. לרוב מופנים ילדים אלה לבירור הדורש אבחון רנטגני או מעבדתי, או ייעוץ מקצועי דחוף של המומחים ברפואת ילדים במקצועות השונים. אבחון נכון של הבעיה הרפואית מאפשר לטפל בילד בצורה הנכונה והטובה לו, במצבים שבהם נדרש אשפוז לצורך השגחה וטיפול צמוד או בביתו של הילד במעקב של הרופא המטפל.


לרופאי המיון ניסיון רב בטיפול במצבי חירום ובטיפול ראשוני בילדים.
כדי להמשיך ולתת את המענה הטוב ביותר לילדים הזקוקים לטיפולים דחופים, רופאי המיון מתעדכנים כל העת בחידושים בתחום. כמו כן רופאי המיון אינם רק מטפלים בילדים הרבים המופנים ופונים למיון אלא גם מדריכים את הרופאים הרבים הבאים ללמוד את תורת הרפואה הדחופה בילדים ולהתעדכן בחידושיה – מתמחים ברפואת ילדים, רופאי משפחה, רופאים עולים ורופאי ילדים מהקהילה.
אחיות המחלקה ותיקות ומיומנות אף הן בטיפול סיעודי בילדים ובתמיכה בהוריהם, המצויים בדחק נפשי בשל מצב ילדיהם.

מיון ילדים קפלן זכה במקום הראשון בסקר נרחב של חווית לקוח בין כל בתי החולים של הכללית

 

רופאים:
ד"ר גלית ברנר
ד"ר אריק שייר
 ד"ר אינגה וקסלר
ד"ר ליאת רום

אחות אחראית:
הגב' עדנה בן חמו