כללית שלי
מרפאות חוץ
פנייה ליחידה

יצירת קשר

מזכירות: 03-9258420
פקס: 03-7425811

שעות ביקור

ימים ראשון עד שישי: 08:00-16:00

ימי שישי: 08:00-12:00

מיקום

​בניין מרכז יום לנוער, קומת הקרקע, שער כניסה מערבי

המרפאה לוויסות התנהגות והקשר הורה-ילד

המרפאה לוויסות התנהגות והקשר הורה-ילד מספקת שירותי אבחון וטיפול לילדים ובני-נוער בגילאים 6-18 (בחינוך המיוחד עד סוף כיתה י"ב) עם קשיי קשב וריכוז או עם קשיי התנהגות.

 

קשיי התנהגות בילדים ובני-נוער עשויים לכלול יחס מתנגד לאחרים, התעלמות מבקשות של גורמי סמכות, עצבנות, התפרצויות זעם, הפרה של חוקים, התנהגות פוגענית כלפי אחרים, וקשיים בהתנהגות החברתית. קשיי התנהגות עלולים להיות מושפעים ממנגנונים שונים. לגורמים ביולוגיים, חלקם קשורים במזג המולד, ישנה השפעה על ביטוים של קשיי ההתנהגות. פעמים רבות התנהגויות אלו מתפתחות על רקע קשיי קשב וריכוז. למערכת התרבותית, המערכת המשפחתית, סגנון ההורות והמאפיינים הסוציו-אקונומיים עשויה להיות השפעה גם כן על ביטויים של קשיי ההתנהגות.

 

איך מטפלים?

במרפאה פועל צוות רב-מקצועי המציע שירותי אבחון וטיפול מגוונים, הנקבעים על פי הצרכים האינדיבידואליים של הילד או הילדה ומשפחתם.

המרפאה מציעה שירותי אבחון המותאמים במיוחד לילדים ובני-נוער עם קשיי קשב וריכוז ועם קשיי התנהגות. האבחון במרפאה כולל שיחה עם ההורים, בדיקה של הילד\ה ושימוש בשאלונים ובמבחנים פסיכולוגיים על פי הצורך. עם סיום האבחון, מתקיימת שיחה עם המשפחה בה ניתן ייעוץ לגבי תכנית הטיפול הנדרשת.

הטיפול הפסיכיאטרי כולל ייעוץ לגבי הצורך בטיפול תרופתי וכן מעקב תרופתי בהמשך הדרך.

המרפאה מציעה שירותי טיפול פסיכולוגי בגישות שונות כגון: פסיכודינמי, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), הדרכת הורים פרטנית וקבוצתית, טיפולים דיאדיים ומשפחתיים, טיפול באומנות, טיפול בהבעה וטיפול קבוצתי לילדים.  

 

איך פונים?

המרפאה ממוקמת במתחם חטיבת הילדים והנוער "במרכז הרפואי גהה" בפתח תקווה. למתחם כניסה צדדית המשרתת ילדים והורים (מרחוב דנמרק). המרפאה משרתת את חברי כל קופות החולים. ההפניות נעשות דרך רופא הילדים או המשפחה. נדרש מכתב הממוען אל המרפאה לוויסות התנהגות והקשר הורה-ילד המפרט את סיבת הפניה. מרבית השירות הניתן במרפאה מכוסה בסל הבריאות ואינו כרוך בתשלום. יש להצטייד בטופס 17 מהקופה לצורך קבלת השירות.​

הצוות הרפואי

 

ד"ר תומר לוי
מנהל המרפאה, מומחה בפסיכיאטריה כללית ובפסיכיאטריה של ילדים ונוער

ד"ר לוי למד רפואה באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן ד"ר לוי השלים התמחות בפסיכיאטריה כללית (- של המבוגר) ובפסיכיאטריה של הילד והמתבגר במרכז לבריאות הנפש שלוותה.

במהלך שנות התמחותו השלים ד"ר לוי לימודי טיפול בגישה פסיכו-דינאמית באוניברסיטת תל-אביב.  ד"ר לוי מושקע שנים רבות בהענקת שירותי טיפול ובמחקר של תחום בעיות ההתנהגות בילדים ובני נוער. לאחר התמחותו, ד"ר לוי שימש כרופא בכיר במחלקה לטיפול יום בילדים בגיל טרום בית-הספר. בשנות עבודתו במחלקה זו, ד"ר לוי עסק בטיפול בילדים עם בעיות התנהגות בגיל המוקדם ביותר. בשנים אלה התמקד בנושאים כגון שימוש נאות בטיפול תרופתי לבעיות התנהגות והטיפול באמצעות הדרכת ההורים לבעיות התנהגות. בנוסף, ד"ר לוי עסק כיועץ פסיכיאטרי לנוער עם רקע של פשיעה במסגרת חסות הנוער. לאחר מכן, ד"ר לוי יצא להשתלמות בת שנתיים באוניברסיטת טורונטו ובית החולים The Hospital for Sick Children (SickKids),  בטורונטו, קנדה. בתקופה זו עסק ד"ר לוי בלימוד קליני של מימדי בעיות ההתנהגות בילדים ונוער. בנוסף, הוביל שורה של פרויקטים מחקריים בתחום.
בתחום המחקר, ד"ר לוי עוסק בחקר במימדים השונים של בעיות ההתנהגות בקרב ילדים ונוער, כגון קשיחות והעדר תגובתיות-רגשית (callous unemotional traits), ריגזון (irritability) כישורי theory of mind וכן בתחום האובדנות בקרב ילדים ובני נוער עם הפרעות החצנה. 
ד"ר לוי פועל ללא לאות לקידומו של חזון הקמת מערך טיפולי קהילתי מכבד, המכיר ועובד עם  גורמי החוסן של הילד ומשפחתו, ואשר המסוגל להבחין בין מימדים שונים של בעיות ההתנהגות על מנת להתאים תכנית טיפול אופטימאלית עבור הילד ובני משפחתו.

 

ד"ר שמרית תלרז כהן
פסיכולוגית אחראית במרפאה, פסיכולוגית קלינית מומחית-מדריכה

ד"ר תלרז כהן למדה תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן תואר שני בפסיכולוגיה קלינית- שיקומית ותואר שלישי במסגרת המסלול הישיר לדוקטורט באוניברסיטת בר אילן. במסגרת מחקרה לדוקטורט ד"ר תלרז כהן בחנה את הקשרים של תובנה להפרעה הנפשית לנרטיב האישי ולאיכות החיים בקרב אנשים המתמודדים עם הפרעה של סכיזופרניה.  לאחר מכן סיימה את התמחותה בפסיכולוגיה קלינית במרפאה לבריאות הנפש "אחד העם" בפתח תקווה ובהוסטל של עמותת אנוש בו ריכזה את השירות הפסיכולוגי.

ד"ר תלרז כהן השלימה תוכנית לימוד טיפול קוגניטיבי התנהגותי במרכז "חוסן", הכשרה מעשית והסמכה להדרכה בתחום זה וכיום היא מוכרת כחברה מומחית-מדריכה באיט''ה.

בשמונה השנים האחרונות ד''ר שמרית תלרז כהן עבדה ביחידה לרפואת גוף נפש בגהה בה התמחתה בטיפול בילדים עם הפרעות חרדה והפרעות פסיכוסומטיות ומילאה תפקידים שונים, ביניהם ריכוז התוכנית האקדמית של היחידה.   

 

גלית כהן
עובדת סוציאלית קלינית, ראש צוות מודרכים קליניים בשיטת אייכה במרפאה, מטפלת בשיטת אייכה

בתחילת דרכה המקצועית פנתה גלית ללימודי תואר ראשון בחינוך וספרות עברית באוניברסיטת בן גוריון בנגב. בשנים אלו עבדה גלית כמדריכה ביחידה פוסט אשפוזית של פנימייה טיפולית בבאר שבע, שם נוצר חיבורה הראשוני לעולם הילד ונוער מההבט הטיפולי- שיקומי.
בהמשך פנתה גלית ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי MA באוניברסיטת תל אביב. במהלך לימודיה כתבה תזה בנושא: "הקשר בין שליטה הורית,  לכידות משפחתית, פיתוח זהות אישית וביטויים של אי הסתגלות בקרב מתבגרים". בשנים אלו עבדה כעוזרת מחקר וכמתרגלת באוניברסיטת תל אביב. לאחר לימודיה עסקה גלית במשך חמש שנים בייעוץ חינוכי בבתי ספר יסודיים ותיכוניים. בתקופה זו גיבשה גלית תפיסה מערכתית להבנת עולמו של הילד והמתבגר. בשנים אלו גברו גם סקרנותה ורצונה להתמקד בתחום הטיפול, ולשלבו עם הידע שצברה בתחום החינוכי.  בעקבות כך פנתה גלית ללימודי תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית MA באוניברסיטת חיפה. בסיום לימודיה החלה גלית לעבוד במרכז לגיל הרך - יחידה התפתחותית קהילתית ברמת גן, שם עבדה כארבע שנים כחלק מצוות פרא רפואי. בעבודתה כעובדת סוציאלית קלינית ביחידה, התמקדה גלית בעיקר בעבודה טיפולית עם הורים לילדים בגיל הרך עם מגוון קשיים התפתחותיים, כמו כן, גלית ריכזה וליוותה צוות אזורי פרא רפואי ביחידה. בשנים אלו התמחתה גלית בשיטת אייכה והחלה לעבוד גם  בקליניקה עצמאית.
כיום גלית מטפלת במרכז אייכה תל אביב בהורים למתבגרים ולילדים צעירים עם מגוון קשיים רגשיים, התנהגותיים והתפתחותיים.
גלית מונעת בעבודתה מתוך אמונה עמוקה בבניית סביבה מגדלת לילד ולמתבגר על ידי ההורים והמסגרת החינוכית  כמענה המשמעותי ביותר להתפתחותו המיטבית.
בשנה זו גלית עוברת תהליך הסמכה להדרכה כעובדת סוציאלית וכמטפלת בשיטת אייכה.

 

נוגה ברקת
מטפלת ומדריכת הורים בגישת אייכה

נויה מטפלת מזה כ-25 שנה בילדים, מתבגרים והורים, במסגרות ציבוריות ופרטיות, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית של ילד ונוער(MSW)  מאוניברסיטת תל אביב ומדריכת הורים מוסמכת בגישת אייכה-הקשר המגדל.

עבדה שנים רבות בתחום עבריינות נוער, עם מתבגרים המתמודדים עם קשיי התנהגות ועם הוריהם. במהלך השנים המשכתי להתפתח ולהרחיב את הידע בתחומים שונים בדגש על קשיי התנהגות של ילדים ומתבגרים, הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה, קשיים חברתיים והתנהגויות סיכוניות .כיום מטפלת במרכז לטיפול רגשי קבוצתי לילדים, לחיזוק מיומנויות חברתיות וכן בעלת קליניקה "הורות בגדילה" בה אני מתמקדת בליווי והדרכת הורים, מתוך אמונה גדולה בכך שעבודה עם הורים יוצרת שינוי אמיתי ומשמעותי בהתנהגותם של ילדים ומתבגרים.

 

שושי נוה
עובדת סוציאלית קלינית msw מומחית בטיפול במתבגרים והורים

בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות מטעם המכללה האקדמית של תל אביב יפו.

בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר אילן.

בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית בהתמחות ילד ונוער.

בוגרת קורס בסיסי ומתקדם של עובדים סוציאליים לחוק הנוער מטעם המשרד לשירותים חברתיים .

במהלך הקורס ולאחר סיומו עבדה עם משפחות וילדים במצבי סיכון ומשבר ובהמשך כקצינת מבחן לנוער בשירות המבחן בליווי וטיפול בנערים ונערות עוברי חוק והוריהם.

בוגרת קורס להדרכת סטודנטים ועובדים סוציאליים מטעם אוניברסיטת בר אילן ומדריכה בפועל סטודנטים כמרצה מן החוץ באוניברסיטה.

בשנים האחרונות עוסקת במתן טיפול רגשי פרטני וקבוצתי בגישה פסיכו-דינמית ביחידת נוער וצעירים ברמת גן לצד הדרכת הורים, התערבויות דיאדיות ומשפחתיות.

בעלת קליניקה פרטית בפתח תקווה לטיפול במתבגרים, חיילים וצעירים והדרכת הורים.

בוגרת לימודי הדרכת הורים בגישת ״אייכה״ שלב 1 בתהליך הסמכה לקראת מומחיות בשלב 2.

מתמחה בלימודי פסיכותרפיה אינטגרטיבית במרכז הבינתחומי בהרצליה בשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי ״גהה״.

 

עינב כהן

בוגרת תואר ראשון בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן ובעלת תואר שני בטיפול באמצעות אמנות חזותית (M.A.A.T) במכללת סמינר הקיבוצים. במסגרת הכשרתה, עסקה בטיפול פרטני ודינאמי באמנות בילדים עם הפרעות קשב וריכוז וקשיים חברתיים, לצד הדרכת הורים, וכן בטיפול קבוצתי באמנות לחיזוק מיומנויות בין-אישיות ודימוי העצמי.

מטפלת מתוך התפיסה המערכתית הכוללת הבנת יחסיו של הילד עם סביבתו החיצונית, ובעיקר עם הוריו, שהינם בראייתה, המומחים בחייו של הילד. רואה בטיפול באמנות כלי לביטוי עולמו הפנימי של הילד הנותן מילים לתחושותיו, לכוחותיו ולקשייו השונים. זאת במטרה להביא למיצוי הפוטנציאל הרגשי, ההתנהגותי והחברתי הטמון, בשילוב עבודה עם מערכות שונות בחייו.

 

שירן טל-ששון

עובדת כעשור עם ילדים, מתבגרים ונשים לאחר לידה במסגרות שונות ובאופן פרטי.
בעלת תואר ראשון בחינוך גופני עם התמחות בגיל הרך מטעם המכללה האקדמית בווינגייט, ותואר שני תרפיה בתנועה מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.
את דרכי המקצועית התחלתי בהוראת תנועה מתוך אהבתי לעולם הכושר, המחול, התנועה והחיבור לילדים ובני נוער. לאורך ההתנסות והנגיעה בתנועה ובעולמם הרגשי של הילדים והנוער נחשפתי לחשיבות השימוש בפריזמה הגופנית כמפתח להבעת רגש ותחושה. לאורך השנים התמקצעתי בכלים שונים לפיתוח שיח גופני נפשי מתוך אמונה בחיבור החשוב ביניהם.
בעבודתי כמטפלת רגשית אני שמה דגש על התבוננות והקשבה לתנועה, לצורך הגופני, לחושים, לרגש ולחיבור ביניהם. ביחד נפתח את היכולת לעצור, להקשיב פנימה ולהבין תוך כדי תנועה את התחושות והרגשות שעולים במצבים שונים, נעבוד על היכולת לווסת את הגוף ונייצר מרחב המאפשר בחירת התנהגות רצויה.

 

רעות גרינברג שריג

בוגרת תואר ראשון במחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה לאומנות ועיצוב "בצלאל". בתום לימודיה עבדה במשרדי עיצוב ומיתוג מובילים עד אשר החליטה לצאת לדרך עצמאית. בהיותה בעלת סטודיו עצמאי לעיצוב  עמדו בלב עבודתה הקשרים והיחסים הבין אישיים עם לקוחותיה  לצד המענה המקצועי אותו העניקה. במקביל לעבודתה, במשך שלוש שנים התנדבה במרכז "הפוך על הפוך" - מרכז נוער עירוני המספק מרחב בטוח לבני הנוער ושייך לעמותת "עלם". בתקופה זו התהווה הרצון להתמחות בתחום הטיפול באומנות ובכך לשלב את אהבתה לאומנות ויצירה עם יכולות הטיפול וההכלה.

סיימה תואר שני בטיפול באמצעות אומנויות – אומנות חזותית (MA.AT) במכללה האקדמית בית ברל. כיום מטפלת באומנות בגן תקשורת לילדים על הרצף האוטיסטי מטעם העמותה לילדים בסיכון ובמרפאה לוויסות התנהגות במרכז לבריאות הנפש "גהה".

מאמינה כי היצירה והתהליך האומנותי משקפים את עולמו הפנימי של המטופל ומאפשרים בניית קשר משמעותי בינו לבין המטפל, המסייע לתהליך התבוננות ועיבוד התכנים, צמיחה ושינוי.

 

מזכירה: רות רבינוב

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות

יש לכם שאלה?

​​​​צרו איתנו קשר​ ונשמח לסייע ולעזור