כללית שלי
מרפאות חוץ
פנייה ליחידה

יצירת קשר

מזכירות: 03-9258420
פקס: 03-7425804

שעות ביקור

ימים ראשון עד חמישי: 08:00-16:00
ימי שישי: 08:00-12:00

מיקום

​בניין מרכז יום לנוער, קומת הקרקע, שער כניסה מערבי

המרפאה לוויסות התנהגות והקשר הורה-ילד

המרפאה לוויסות התנהגות והקשר הורה-ילד מספקת שירותי אבחון וטיפול לילדים ובני-נוער בגילאים 6-18 (בחינוך המיוחד עד סוף כיתה י"ב) עם קשיי קשב וריכוז או עם קשיי התנהגות.

 

קשיי התנהגות בילדים ובני-נוער עשויים לכלול יחס מתנגד לאחרים, התעלמות מבקשות של גורמי סמכות, עצבנות, התפרצויות זעם, הפרה של חוקים, התנהגות פוגענית כלפי אחרים, וקשיים בהתנהגות החברתית. קשיי התנהגות עלולים להיות מושפעים ממנגנונים שונים. לגורמים ביולוגיים, חלקם קשורים במזג המולד, ישנה השפעה על ביטוים של קשיי ההתנהגות. פעמים רבות התנהגויות אלו מתפתחות על רקע קשיי קשב וריכוז. למערכת התרבותית, המערכת המשפחתית, סגנון ההורות והמאפיינים הסוציו-אקונומיים עשויה להיות השפעה גם כן על ביטויים של קשיי ההתנהגות.

 

איך מטפלים?

במרפאה פועל צוות רב-מקצועי המציע שירותי אבחון וטיפול מגוונים, הנקבעים על פי הצרכים האינדיבידואליים של הילד או הילדה ומשפחתם.

המרפאה מציעה שירותי אבחון המותאמים במיוחד לילדים ובני-נוער עם קשיי קשב וריכוז ועם קשיי התנהגות. האבחון במרפאה כולל שיחה עם ההורים, בדיקה של הילד\ה ושימוש בשאלונים ובמבחנים פסיכולוגיים על פי הצורך. עם סיום האבחון, מתקיימת שיחה עם המשפחה בה ניתן ייעוץ לגבי תכנית הטיפול הנדרשת.

הטיפול הפסיכיאטרי כולל ייעוץ לגבי הצורך בטיפול תרופתי וכן מעקב תרופתי בהמשך הדרך.

המרפאה מציעה שירותי טיפול פסיכולוגי בגישות שונות כגון: פסיכודינמי, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), הדרכת הורים פרטנית וקבוצתית, טיפולים דיאדיים ומשפחתיים, טיפול באומנות, טיפול בהבעה וטיפול קבוצתי לילדים.  

 

איך פונים?

המרפאה ממוקמת במתחם חטיבת הילדים והנוער "במרכז הרפואי גהה" בפתח תקווה. למתחם כניסה צדדית המשרתת ילדים והורים (מרחוב דנמרק). המרפאה משרתת את חברי כל קופות החולים. ההפניות נעשות דרך רופא הילדים או המשפחה. נדרש מכתב הממוען אל המרפאה לוויסות התנהגות והקשר הורה-ילד המפרט את סיבת הפניה. מרבית השירות הניתן במרפאה מכוסה בסל הבריאות ואינו כרוך בתשלום. יש להצטייד בטופס 17 מהקופה לצורך קבלת השירות.​

הצוות הרפואי

 
מ
נהל המרפאה: ד"ר תומר לוי

פסיכולוגית קלינית אחראית: ד"ר שמרית תלרז כהן

מטפלות באומנות:
רעות שריג גרינברג
עינב כהן

מטפלת בתנועה: שירן טל ששון

מטפלות בשיטת "אייכה, הקשר המגדל":
גלית כהן - מטפלת בכירה ומרכזת השירות
נגה ברקת
שושי נווה

מזכירה: רות רבינוב

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות

יש לכם שאלה?

​​​​צרו איתנו קשר​ ונשמח לסייע ולעזור