כללית און-ליין
חדשות ואירועים

משתתפי תכנית ענבר מבקרים בגהה

​תכנית ענבר הינה תכנית משותפת של משרד הבריאות וארגון מעוז, שנועדה לייצר דור עתידי של מנהיגות מובילה במערכת הבריאות הציבורית


18 משתתפי התכנית, משלושה מחזורים שהתקיימו עד כה, רופאים ורופאות, רוקחים קליניים ואח מכלל מערכת הבריאות, התארחו ביום ב', 31.7.17 במרכז לבריאות הנפש גהה .

במסגרת הביקור נערכו הרצאות של פרופ' גיל זלצמן, מנהל המרכז הרפואי אשר הציג את העשייה בגהה ואת חזונו כמנהל , ד"ר צבי פישל , מנהל מחלקה ג' והיו"ר הנבחר של איגוד הפסיכיאטריה בישראל, הציג את התכנית לצמצום ההגבלות.

נערך ביקור במרכז הרפואי והתקיימו שיחות עם מטופלים. ובסיום התקיים פאנל מרתק שעסק בניסיון להבין כיצד לקדם תהליכי שינוי בתחום הבריאות בישראל דרך לימוד של התהליך המוצלח שהתקיים בפסיכיאטריה בישראל בנושא ההגבלות הפיזיות .

את הפאנל הנחה  ד"ר דרור דולפין פסיכיאטר בכיר בגהה, משתתף בתכנית ענבר ויוזם הביקור ובהשתתפות : ד"ר פישל, נועה רן, סגנית מנהל הסיעוד של מחלקה ג' בגהה, עו"ד שרון פרימור, היועצת המשפטית של ארגון בזכות ומחברת דו"ח "שוברים קשירה" ורן רזניק , עיתונאי וחוקר בריאות זוכה פרס סוקולוב לעיתונות וממובילי העיסוק התקשורתי בסוגיית ההגבלות בפסיכיאטריה.

ד"ר דרור דולפין: "תוכנית ענבר של משרד הבריאות וארגון מעוז שמה לה למטרה להכשיר מנהיגות מובילה למערכת הבריאות הציבורית בישראל, מנהיגות שתדע לקדם פתרונות לאתגרים הסבוכים והמורכבים של המערכת, אתגרים שלצורך ההתמודדות עימם נדרשת עבודה משולבת ושילוב מאמצים של בעלי עניין שונים כמו החברה האזרחית, איגודים מקצועיים והתקשורת. אני מקווה, ולפי התגובות של המשתתפים ביום העיון הייחודי הזה אני גם חושב שהצלחנו להראות כיצד בעזרת שיתוף פעולה אמיתי בין רופאים פסיכיאטרים, אנשי סיעוד, אנשי זכויות אזרח ועיתונאים לצורך מטרה טובה ניתן היה לקדם מהפכה שהובילה להורדה דרמטית עד למינימום של ההגבלות הפיזיות של מטופלים במחלקות פסיכיאטריות בישראל. מהפכה זו בפסיכיאטריה הישראלית שמה את המטופל ואת ההקפדה על יחס מכבד וחומל כלפיו במרכז העשייה שלנו כפי שחייב להיות. אני שמח להיות חלק ממרכז בריאות הנפש גהה שאנשיו מובילים מהפכה היסטורית זו מבחינה ארצית".

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות