כללית און-ליין
המטופל ומשפחתו

פינת החי במרכז החינוכי גהה

פינת החי בבית החולים גהה משרתת ילדים ובני נוער מהמחלקות השונות. פינת החי היא מקום קסום ושליו שבו כולם חיים בהרמוניה הודות לאהבה הרבה שמעניקים המבקרים בה, והבלתי אפשרי נראה בה אפשרי: ”...וגרה כלבה עם כבש עיזה חתול שרקן ארנב....”.

כידוע, בעלי החיים הם מושא להבעת רגשות, חמלה והזדהות. הם מעודדים את פיתוח השיפוט הערכי, מעניקים תחומי אחריות, מעוררים סקרנים-חקר, מספקות נושאי שיחה ותחומי עניין משותפים ובעיקר מצליחים “לשבור את הקרח” במפגש ראשוני.

מפגש עם בעלי חיים מאפשר ליהנות מהיתרון הייחודי והחשוב של המגע. מגע עם בעלי חיים הוא אמצעי לעורר רגשות חסומים או רדומים ולעקוף הגנות.

חוויית המגע איננה חייבת לעבור תרגום של מילים. בניגוד לקשר בין שני בני אדם, שבו המגע כרוך במורכבות רבה, הרי בקשר עם בעלי חיים המגע הוא חלק טבעי ומידי.

העובדה שבעלי החיים אינם מילוליים מאפשרת לתקשר באמצעות מגע באופן טבעי. עצם הליטוף מעורר בנו תחושות של רכות וחמימות שעשויות לרכך עמדה מרוחקת.

הטיפול בעזרת בעלי חיים הינו כלי המאפשר להגיע לתוצאות חינוכיות וטיפוליות שונות התואמות את התכנית הטיפולית הכללית של כל תלמיד מטופל.

​​הטיפול בעזרת בעלי חיים מתאים למגוון רחב בבעיות התפתחותיות, פיזיות, התנהגותיות ונפשיות המקבלות חיזוק ותמיכה אטרקטיבית למטופל.

בעל החיים מקבל את המטופל ללא תנאים מקדימים, הקשר שנוצר הוא ראשוני ומוביל לסביבה טיפולית נוחה ונעימה המעלה את המוטיבציה לשינוי התנהגותי.

מטרות הטיפול בעזרת בעלי חיים הן ייחודיות לגבי כל תלמיד ויכולות לנוע החל משיפור ההיגיינה האישית, עמידה בלוח זמנים, שינוי מאקלים המחלקה ועד ליצירת קשר אישי וטיפוח תחושות למגע. 

כמו כן מתאפשרת יצירת תחושות התייחסות שונות, בניית קשר גומלין, אפשרות לקשר לא וורבלי,  תלות וכוחניות וטיפוח הדימוי העצמי.

מטרות אלו מושגות על ידי עבודה בפינת החי, מעקב אחר התפתחות וגדילה של קבוצות בעלי חיים או פרט, כמו גם עבודת אחזקה שוטפת או ביקורים שמטרתם הנאה ללא מטרת טיפול מוגדרת.

הטיפול בפינת החי נעשה באופן פרטני בדרך כלל בן 30 דקות ל- 45 דקות. מלבד העבודה הפרטנית בפינת החי מתקיימים גם טיפולים קבוצתיים המיועדים בעיקר למחלקות  הנוער, כמו כן מתקיימות קבוצות טבע בתוך כיתת בית הספר בהן המדריך מביא עמו בעלי חיים,  סרטים, תוכנות מחשב בנושאי טבע מגוונים.

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות

יש לכם שאלה?

​​​​צרו איתנו קשר​ ונשמח לסייע ולעזור