כללית און-ליין
חדשות ואירועים

הרצאות "גהה על הבר" - 5-6/2017

​​​"גהה על הבר" - סדרת מפגשים והרצאות על עולם הפסיכיאטריה עם מיטב מומחי וחוקרי המרכז לבריאות הנפש גהה, מקבוצת כללית. 

המפגשים התקיימו במהלך החודשים מאי-יוני 2017 ב-"טוקהאווס" בנמל תל אביב.


פרופ' גל שובל: ​קיצור תולדות הסמים – חומרים מסוכנים או תרופות מפוספסות?
לצפייה בהרצאה של פרופ' שובל הקליקו כאן
פרופ' גל שובל, פסיכיאטר מוביל, מנהל מיון ילדים ונוער ומ"מ מנהל מחלקת יום לנוער במרכז לבריאות הנפש "גהה" ידבר בהרצאה מרתקת על ההיסטוריה של הסמים, מנין באו וכיצד הם פועלים על המח בגילאים שונים. מה מבינה הפסיכיאטריה המודרנית על עולם צריכת הסמים ? האם הסמים הם באמת חומרים מסוכנים כמו שקבוע בחוק ברוב המקומות ? מהו הסיפור האמיתי של המריחואנה ? האם יתכן שחלק מהסמים הם בכלל תרופות יעילות, שהרופאים מפספסים בגלל שמרנותם?


ד"ר דרור דולפין: מחומר לאבק -על השחיקה בחיים המודרניים
לצפייה בהרצאה של ד"ר דולפין הקליקו כאן
ד"ר דולפין פסיכיאטר בכיר, בעל תואר ראשון בפילוסופיה, העובד בבית חולים גהה, עוסק כבר שנים בתופעת השחיקה בעבודה ומרבה להרצות, ללמד ולייעץ בנושא. מהי תסמונת השחיקה בעבודה, איך מודדים אותה ומה ההסברים האפשריים להיווצרותה. ננסה להבין כיצד ניתן לנסות ולצמצם את מימדי התופעה, הן ברמת האדם היחיד והן ברמת מקום העבודה, והאם אפשר למנוע את התפתחות התסמונת הגובה מחיר אישי וחברתי יקר כל כך.


פרופ' גיל זלצמן: הביולוגיה של אהבה ומיניות
לצפייה בהרצאה של פרופ' זלצמן הקליקו כאן
בהרצאה פרופ' זלצמן יחשוף בפנינו את המידע העדכני בתחום חקר המוח של התנהגות זוגית ומינית: רגשות הקשורים לחיבור לזולת מתווכים על ידי שלל הורמונים ומולקולות כימיות שגילוים הביא לשינוי תפיסתי לגבי אהבה והתאהבות; סוגים שונים של קשר ואהבה , אהבת אם - תינוק, אהבה זוגית ואהבה ארוטית ונציג דוגמאות מעולם החי והחברה האנושית; ההיסטוריה של חקר המיניות במאה האחרונה החל מפרויד ועד מסטרס וגו'נסון; ותקווה שמפיחים הממצאים החדשים בתחום חקר הביולוגיה של המח והאהבה בכך שהם ישמשו בסיס לטיפולים באנשים המתקשים ביצירת קשרים בינאישיים וקשרים חברתיים.

פרופ' גיל זלצמן, מנהל המרכז לבריאות הנפש גהה, מקבוצת כללית, ומנהל מחלקת יום לנוער. פרופ' מן המניין, הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת ת"א, פסיכיאטר למבוגרים ולילדים, פסיכותרפיסט ומהפנט, חוקר דכאון והתנהגות אובדנית.

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות