כללית און-ליין
חדשות ואירועים

הרצאות "גהה על הבר" - 7-8/2019

"גהה על הבר" - סדרת מפגשים והרצאות על עולם הפסיכיאטריה עם מיטב מומחי וחוקרי המרכז לבריאות הנפש גהה, מקבוצת כללית.

המפגשים התקיימו במהלך החודשים יולי-אוגוסט 2019 ב-"טוקהאווס" בנמל תל אביב.

 

פרופ' גיל זלצמן: מפסיכואנליזה אל המוח ובחזרה    

לצפייה בהרצאה של פרופ' זלצמן הקליקו כאן 

מסע הרפתקני המתחיל בתאוריה הפסיכואנליטית של פרויד מהמאה ה- 19 ועובר בתחנות הזמן השונות עד לחקר המוח המודרני המשלב הדמיה מתוחכמת.
בהרצאה יספר פרופ' זלצמן על המפגש בין עולם הפסיכולוגיה הקלאסית ומדעי המוח - על הוכחות מדעיות חדשות לתאוריות פסיכואנליטיות, על השפעתה של הסביבה ואירועי חיים על הגנטיקה של פגיעות נפשית ועל כיצד קשר אנושי, קשר טיפולי וקשר של אהבה מקבלים ביטוי כימי במוח ומיטיבים עמו.

המרצה: פרופ' גיל זלצמן, מנהל המרכז לבריאות הנפש גהה, פסיכיאטר למבוגרים ולילדים, פסיכותרפיסט ומהפנט, חוקר דכאון והתנהגות אובדנית בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א.

 

 

ד"ר צבי פישל: מקן הקוקיה ועד יוצאים מהכלל

לצפייה בהרצאה של ד"ר פישל הקליקו כאן

הפסיכיאטריה המודרנית נאבקת בסטיגמה שמורכבת מהחששות הגדולים ביותר של הנפש האנושית. אחד השיאים ביצירת הסטיגמה: הספר ובעקבותיו הסרט "קן הקוקייה". שנים אחריו הסתגרה הפסיכיאטריה מאחורי חומות. היום יש ניסיון להראות את המציאות כפי שהיא.
ההרצאה תעסוק בסטיגמה בכלל ובסטיגמה כלפי בריאות הנפש בפרט,  כיצד ייצוגים של מטופלים, מטפלים ואמצעי טיפול מעוותים את המציאות ובכך נגרמת פגיעה חמורה למטופלים ולמשפחותיהם והמנעות מטיפול במקרים של מצוקה ואפילו במקרים של סכנת חיים.
יודגמו הקצוות של הסטיגמה ושבירתה באמצעות קטעים מקן הקוקייה מצד אחד מפרק בסידרה "יוצא מן הכלל" של רוני קובן במקביל.

ד"ר פישל – מנהל מחלקה במרכז לבריאות הנפש גהה ויו"ר איגוד הפסיכיאטריה בישראל

 

 

ד"ר גילה שן על פחדים של ילדים

לצפייה בהרצאה של ד"ר שן הקליקו כאן

בהרצאה תשמעו על פחדים נורמטיביים, התפתחותיים לעומת פחדים בהם מומלצת התערבות טיפולית. ההרצאה תלווה בדוגמאות קליניות ובשיתוף הקהל.  

ד"ר גילה שן, פסיכיאטרית, מומחית לילדים ונוער, מנהלת מרפאת הילדים והיחידה לרפואת גוף- נפש, מרכז בריאות הנפש גהה. מתמחת בהפרעות דכאון, חרדה והפרעות פסיכוסומטיות בילדים ונוער. מטפלת בהפרעות חרדה וסומטיזציה בשילוב של טיפול פסיכופיזיולוגי - היפונזה, ביופידבק, טיפול התנהגותי ותרופתי.

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות