כללית און-ליין
חדשות ואירועים

ההחלמה בידיים שלי

תערוכת צילומים של המרכז לבריאות הנפש גהה חושפת את פעילות היחידה לריפוי ועיסוק 

התערוכה מתמקדת במטופל כשותף פעיל כחלק מתהליך ההחלמה


במרכז לבריאות הנפש גהה התקיימה תערוכה המוקדשת לתחום הריפוי בעיסוק בה הוצגו כפות ידיים של מטופלים במהלך פעילות ביחידה לריפוי בעיסוק. הדגש בתערוכה הושם על המטופל, אשר בעת שהוא משתתף ולוקח חלק פעיל בעיסוקים, למרות היותו במצב של חולי, מקדם את בריאותו במטרה להגיע לרווחה אישית. 

התערוכה שנערכה בחסות עמותת הידידים של המרכז ובהשתתפות המטופלים  וצוות המרפאים בעיסוק, משקפת את העיקרון המנחה מרפאים בעיסוק, לפיו חיוני שהאדם עצמו, החל מגיל הינקות ועד לגיל המבוגר, יהיה שותף פעיל  בבחירה ובביצוע של פעילויות המשמעותיות לו, במטרה להגיע לתפקוד עצמאי מרבי.

הטיפול בריפוי בעיסוק מכוון את האדם לתפקוד, למעורבות ולהשתתפות בעיסוקים בעלי משמעות עבורו , בהתחשב ברצונותיו, בנטיותיו ובשגרת יומו, בהיבטים שונים ומגוונים של החיים.

לדברי מיה בר ניר, מנהלת שירות ריפוי בעיסוק במרכז, "בחרנו להמחיש עשייה זו בתערוכת צילומי ידיים של מטופלים במהלך התערבות בריפוי בעיסוק במחלקות השונות בבית  החולים. התערוכה מחדדת ומעמיקה את התפיסה לפיה השתתפות, מעורבות ולקיחת חלק בעיסוקים משמעותיים, בפעילויות ובתפקידים שונים, היא חיונית לאדם בכל גיל ובכל מצב בריאות."

לדברי פרופ' גיל זלצמן, מנהל המרכז לבריאות הנפש גהה, "התערוכה מתמקדת בהצגת כפות ידיים המסמלות תפקוד ומשמשות אותנו למגוון של עיסוקים, להבעה ולתקשורת בין-אישית לאורך כל מעגל חיינו. כף היד מסמלת גם מגע אנושי, צורך ראשוני ובסיסי, צורך זה הופך משמעותי עוד יותר במצבי משבר נפשי. תקופות אלו מאופיינות בקשיים, בתפקוד לקוי ובהימנעות מעשייה והשתתפות בעיסוקים שונים. 

עבודת הריפוי בעיסוק כוללת הערכה, אבחון, טיפול, שיקום, ייעוץ והדרכה, מניעה, קידום בריאות, התאמת עיסוקים, התאמת סביבה ומחקר.

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות