כללית און-ליין
מחקר

​יחידת המחקר במרכז לבריאות הנפש גהה


בהנהלת פרופ' אבי ויצמן

 

המרכז לבריאות הנפש גהה יוצא דופן בדגש הרב על המחקר הרפואי. עדות לכך משמשת יחידת המחקר שבראשה עומד פרופ' אבי ויצמן.

כמנהל המחקר, פרופ' ויצמן מפקח על כל המחקרים הנערכים במרכז, מתאם ביניהם וכמובן, עוזר, מסייע ומעודד. 

המחקר מהווה חלק גדול וחשוב מההתנהלות היומיומית של המרכז. ההנהלה מעודדת הן את הצוות הרפואי והן את הצוותים הפרה-רפואיים לחקור נושאים בעלי משמעות לתחומם ותומך רבות בעשייה זו. המרכז לבריאות הנפש גהה נבחר כבית חולים מצטיין במסגרת שירותי בריאות כללית 5 פעמים מאז שנת 2004  ואיכות ופוריות המחקר היוו קריטריון משמעותי בבחירה זו.

מנהל יחידת המחקר, פרופ' אבי (אברהם) ויצמן, הוא פרופסור מן המניין לפסיכיאטרית ילדים ומבוגרים, בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב. בנוסף הוא מכהן כמנהל המעבדה לפסיכיאטריה ביולוגית במרכז פלסנשטיין למחקר רפואי אותו הוא גם מנהל. 

בנוסף לעבודת המחקר הוא גם יועץ ועוזר לרופאים האחרים במרכז לבריאות הנפש גהה בטיפול היומיומי במטופלים בכל טווח הגילאים שמחלתם מורכבת במיוחד ושעמידים לטיפול.

לפרופ' ויצמן מעל 760 מאמרים מקוריים שפורסמו בעיתונים מקצועיים מובילים, בתחומי הפסיכיאטריה השונים. רוב המחקרים האלה נעשו בשותפות עם רופאים, מתמחים ואנשי צוות פרה-רפואיים, בגהה ומחוצה לה, בארץ ובעולם.

יחידת המחקר במרכז לבריאות הנפש גהה, תחת ניהולו והנהגתו של פרופ' אבי ויצמן היא אחת היחידות הפוריות ביותר בתחום המחקר בשירותי בריאות כללית ותורמת רבות לכך שמרכז גהה נבחר שוב ושוב כבית חולים מצטיין.