כללית און-ליין
התמחויות והוראה

התמחות בפסיכולוגיה

אחד מתחומי העיסוק העיקריים של המרכז לבריאות הנפש גהה, הנו הכשרת מתמחים בפסיכולוגיה קלינית ובפסיכולוגיה התפתחותית על פי ההנחיות והדרישות של משרד הבריאות בהתאם לחוק הפסיכולוגים מ-1979.

מרכז רפואי גהה הינו מוסד בעל הכרה מלאה לצורך התמחות בפסיכולוגיה קלינית ובעל הכרה חלקית לצורך התמחות בפסיכולוגיה התפתחותית.


''גהה'' מוביל ומתווה דרך בהכשרה ובחינוך של סטודנטים ומתמחים בפסיכולוגיה בארץ הן במסגרת משרד הבריאות והן באקדמיה. סטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית וקלינית של הילד מרוב המחלקות לפסיכולוגיה באוניברסיטאות ומכללות בארץ מתקבלים לתקופת פרקטיקום של שנה, בהיקף של 16 שעות שבועיות.

​ההכשרה הנה הכשרה המשלבת הקנית ידע יחד עם מיומנויות וגישה למטופל ולמקצוע. במחלקות ובמרפאות נחשפים המתמחים והסטודנטים למטופלים הלוקים בהפרעות ומחלות פסיכיאטריות.  
ההכשרה נערכת בכל מסגרות בית החולים מגיל הינקות ועד הגיל השלישי, הן במסגרת אמבולטורית והן במסגרת אישפוזית. הם מקבלים הדרכה על ריאיון, על פסיכותרפיה ועל  אבחון פסיכולוגי לפי השיטות המתקדמות ביותר. 

על מנת להקנות את ההכשרה הטובה ביותר הורכבו סמינרים תאורטיים בפסיכותרפיה ובאבחון פסיכולוגי.

שרון קרונטל,

מנהלת השרות הפסיכולוגי


מתמחים לפסיכולוגיה קלינית והתפתחותית:

1. סמינר תיאורטי:

א. אבחון פסיכולוגי – מר צור שחם

ב. פסיכותרפיה – ד"ר אליאן זומרפלד.

2. הדרכות הניתנות על ידי צוות המדריכים של בית החולים:

א. הדרכה פרטנית בטיפול

ב. הדרכה קבוצתית בטיפול

ג. הדרכה פרטנית באבחון

ד. הדרכה קבוצית באבחון

ה. הדרכה בראיון ובאינטק


3. הכנה לבחינת התמחות – קבוצת הכנה הנמשכת כחצי שנה ומלווה את המתמחה עד הבחינה. ההדרכה כוללת הכנה לבחינה באבחון ובטיפול. הקבוצה נערכת על ידי גב' שרון קרונטל.


סטודנטים לפסיכולוגיה קלינית:

1. הדרכה אישית בפסיכותרפיה – צוות הפסיכולוגים הבכיר של בית החולים

2. הדרכה קבוצתית לגישה למטופל, ולמקצוע – גב' רקפת סלע

3. קורס תאורתי והדרכתי באינטייק וריאיון – ד"ר יפעת בריק