כללית און-ליין
מרפאות נשים
פנייה ליחידה

יצירת קשר

שעות ביקור

שעות מענה טלפוני
  • א: 08:00-14:00
  • ב: 08:00-14:00
  • ג: 08:00-14:00
  • ד: 08:00-14:00
  • ה: 08:00-14:00

מיקום

רחובות דרך פסטרנק 1 ,בניין מרפאות חוץ, קומה 1.

לקביעת תור יש ליצור קשר עם מזכירות מרפאות החוץ

טלפון 08-9441356

המרפאה פועלת בימי שני בין השעות 9:30 ל-13:00

מרפאת עריה ולדן

מנהלת המרפאה: ד"ר אושרית ברט

מרפאת עריה ולדן במרפאות החוץ של קפלן הינה חלק ממרפאות איכות החיים של האגף לנשים ויולדות במרכז הרפואי קפלן.

אנו מאמינים כי לנשים זכות בלעדית על גופן, זכות לקבל מידע  מלא על הבעיה ממנה הן סובלות, וזכות להיות שותפות מרכזיות בלקיחת האחריות על הטיפול הנכון.

תלונות שמקורן בנרתיק ובפות הן תלונות שכיחות ביותר בקרב נשים והינן אחת הסיבות העיקריות בגינן פונות נשים לרופא/ת הנשים, אך לא תמיד הבעיה נפתרת מיד.

המושג "וגיניטיס" מתייחס לספקטרום של מצבים אשר גורמים לתסמינים של הפות  (vulva) והנרתיק (vagina). תסמינים אלה כוללים גרד, הפרשה נרתיקית, צריבה, כאב, כאב בקיום יחסי מין  ואי נוחות מתמשך.

למרות שוגיניטיס אינו נובע בדרך כלל ממצבים רפואיים מסכני חיים, יש לו השלכות משמעותיות על איכות החיים, אבדן ימי עבודה, הפרעות בתפקוד המיני ופגיעה בדימוי הגוף בקרב נשים רבות.

בנוסף, נמצא כי מחוללים מסוימים של וגיניטיס קשורים לעליה בסיכונים בריאותיים נוספים, כדוגמת עליה בשיעור העברת מחלות-מין  וכן השלכות על אי-פריון ועל סיכונים מיילדותיים נוספים.

למרות חשיבותו של תחום רפואי זה, האבחון והטיפול בוגיניטיס לוקים בחסר - נשים הסובלות מוגיניטיס מבקרות רופאים ומטפלים רבים בחיפוש אחר פתרון לבעייתן. לעיתים קרובות יש דחייה של שנים עד לאבחון נכון ובמהלכן האישה חווה אי נוחות רבה הפוגעת משמעותית באיכות חייה. חשוב לציין, כי מחלות של העריה והנרתיק הינן לעיתים קרובות מחלות כרוניות הדורשות מעקב והערכה תקופתית, בין השאר בשל עליה בסיכון לממאירות.

בנוסף, המרפאה מטפלת גם בנשים הסובלות מכאבים בזמן קיום יחסי מין.

כאבים בזמן קיום יחסי מין הינם תופעה שכיחה, אך לא מדוברת. ההערכה היא כי אחוז לא מבוטל של נשים (5%-10% בקרב נשים בגיל הפריון, ועד 40% בקרב נשים לאחר חדלון הוסת) סובלות מכאבים בזמן קיום יחסי מין.

חלק מהפרעות אלה מכונות וולוודיניה, וידועות יותר בשם "וסטיבוליטיס וולוורי"  (vulvar vestibulitis syndrome). הטיפול הנכון הנהוג כיום באירופה ובארה"ב כולל טיפול משולב – רפואי , פיזיותרפי, פסיכותרפי וכירורגי. במרפאה נציע אפשרות לאבחון וטיפול בנשים הסובלות מוולודיניה. החל מאבחון הבעיה, דרך הסבר מקיף על אופייה והשלכותיה ובהמשך המלצות לטיפול    רב-תחומי המותאם לכל מטופלת.

 

במהלך הביקור במרפאה, נקבל תמונה מלאה של הרקע הרפואי של המטופלת ונשאל  שאלות מכוונות על מנת לקבל את מלוא התמונה הרפואית ממנה האישה סובלת. מומלץ להצטייד ברשימה של בדיקות רלוונטיות קודמות ובטיפולים קודמים במידה ובוצעו. נבצע בדיקה גופנית שכוללת הסתכלות, לקיחת תרביות לפי הצורך וביצוע משטח מיקרוסקופי. במידת הצורך תתבצע ביופסיה תחת הרדמה  מקומית. המרפאה תיתן מענה אבחנתי, תיתן תכנית טיפולית המותאמת לכל מטופלת ותמליץ על מעקב תקופתי מתאים. ​

צוות המרפאה

ד"ר אושרית ברט, מנהלת המרפאה

ד"ר סימה נגאוקר פרלוב, רופאה

דינה מרגי, אחות המרפאה

אורלי לוי, מזכירת המרפאה