כללית און-ליין
מרפאות נשים

יצירת קשר

לשיחת היכרות אנונימית יש ליצור קשר בטלפון:

​08-9441231

אין מגבלה לפי שבוע ההריון ומומלץ לפנות מוקדם כדי לאפשר תכנון נכון

מיקום

​מרפאות חוץ

מרפאת לי-לך: ליווי הריון ולידה לנשים שעברו פגיעה מינית בעברן

בקיצור

1.

לידה יכולה להיות חוויה מעצימה מאושרת ומספקת, אך בו זמנית יכולה גם להיות אירוע טראומטי או חוויה מחיית-טראומה עבור נשים עם היסטוריה של פגיעה מינית

2.

המרפאה מעניקה ליווי אישי במהלך ההריון ותהליך הלידה ע"י צוות רב מקצועי במטרה להקטין את רמת החרדה, לאפשר חיבור לסיטואציה ולמנוע סיבוכים גופניים ונפשיים של תהליך הלידה

3.

אין מגבלה לפי שבוע ההריון ומומלץ לפנות מוקדם כדי לאפשר תכנון נכון. ניתן לפנות טלפונית לשיחת היכרות אנונימית

כשליש מהנשים בישראל חוו פגיעה מינית בעברן. הטראומה הנגרמת מתקיפה מינית היא בעלת השפעה רחבת טווח על מהלך המשך החיים.

לידה יכולה להיות חוויה מעצימה מאושרת ומספקת, אך בו זמנית יכולה גם להיות אירוע טראומטי או חוויה מחיית-טראומה עבור נשים עם היסטוריה של פגיעה מינית.

מחקרים מראים כי נשים שעברו פגיעה מינית בעברן חוות את הלידה כטראומטית פי 12 מנשים ללא היסטוריה של פגיעה מינית, ובקבוצה זו שכיחות גבוהה יותר של לידות מכשירניות, ניתוחים קיסריים ותסמונת דחק פוסט-טראומטית (PTSD) לאחר לידה.

מרפאת לי-לך הוקמה בכדי לאפשר ליולדת בעלת היסטוריה של פגיעה מינית בעברה לחוות את הלידה בצורה משמחת ומעצימה. בכדי לענות על הצרכים הגופניים והרגשיים הוקם צוות מצומצם הכולל: רופאות, מיילדות ועובדות סוציאליות העומד לרשות היולדת ומשפחתה.

אנו מאמינות כי בעזרת הקשבה, חשיבה יצירתית ותכנון לידה נכון, ניתן להגיע לחווית לידה טובה יותר בקבוצת הנשים הזאת מבלי להתפשר על איכות הטיפול הרפואי.

איך זה מתבצע?

יולדת המעוניינת יכולה ליצור קשר לשיחת היכרות אנונימית בטלפון: 08-9441231

בשיחת הטלפון הראשונית עם אחת מנשות צוות המרפאה ייקבע עימך מפגש ובו תכירי את הצוות ותוכלי לבחור מבין שירותי המרפאה: ליווי רפואי ע"י רופאת המרפאה (בדגש על בדיקה גופנית ברגישות מירבית), ליווי רגשי ע"י עובדת סוציאלית של המרפאה, סיור אישי בחדר לידה, הכנת תוכנית לידה מותאמת אישית, ליווי במהלך הלידה ועוד.

מרפאת "לי-לך" תעניק ליווי אישי במהלך ההריון ותהליך הלידה ע"י צוות רב-מקצועי הכולל: מיילדת, רופאה ועובדת סוציאלית במטרה להקטין את רמת החרדה, לאפשר חיבור לסיטואציה ולמנוע סיבוכים גופניים ונפשיים של תהליך הלידה. כמו כן, אנו שואפים להקטין את שיעור הלידות המכשירניות והניתוחים הקיסריים בקבוצה זו.

 

אין מגבלה לפי שבוע ההריון ומומלץ לפנות מוקדם כדי לאפשר תכנון נכון.

איננו מבקשות לעסוק בפרטי הפגיעה שעברת, אלא אם תבחרי לשתף אותנו.

 נשמח לעמוד לרשותך.