כללית און-ליין
נשים ויולדות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

שעות ביקור

​ימי שלישי בין השעות 9:00-14:00

מיקום

רחובות דרך פסטרנק 1 ,בניין ביתן 16.
קרוב לשער חבצלת

מרפאת מעקב אחר יילודים ופגים

השירותים הניתנים במרפאה למעקב אחר יילודים ופגים, חשיבות המעקב והסיבוכים שעלולים להתעורר בעקבות לידה מוקדמת

​לידת תינוק פג היא אירוע מורכב, וישנם סיבוכים ובעיות רפואיות שעלולים להתעורר בחודשים הראשונים לחיי התינוק. על כן, חשוב לקיים מעקב וליווי של התינוק הפג גם לאחר השחרור מן הפגייה.

במרפאת מעקב יילודים ופגים מרכז רפואי קפלן, אנו מבצעים מעקב רפואי לפגים ומאמינים כי ישנה חשיבות רבה להמשך מעקב וליווי של הפג ומשפחתו גם לאחר השחרור מן הפגייה.

אנו מאמינים כי איתור מוקדם של קשיים , יכול להביא להתערבות רפואית מוקדמת ולתוצאה טובה יותר מבחינת ההתפתחות והגדילה של הפג וכי ישנה חשיבות רבה להמשך מעקב וליווי של הפג ומשפחתו גם לאחר השחרור.

פגות עלולה להביא לסיבוכים שונים, בין היתר בעיות במערכת הנשימה, עיכוב התפתחותי (מוטורי, שפתי ותקשורתי), קשיי ראיה, קשיי שמיעה, הפרעות אכילה וקושי בגדילה. חלק מהסיבוכים עלולים להתפתח לאחר השחרור מהפגייה. 

במסגרת המרפאה, צוות הרופאים משוחח עמכם, ההורים, שומע על קשיים או בעיות במידה שישנם ומייעץ בכל שאלה הקשורה להתפתחות, גדילה ותזונה.

כמו כן, בכל פנייה למרפאה יבוצעו  שקילה, מדידת אורך והיקף ראש ובדיקה גופנית והתפתחותית. בהתאם לתוצאות הבדיקה, רופאי המרפאה יינתנו המלצות להמשך טיפול ומעקב. 

תדירות המעקב המומלצת הינה אחת ל-3-6 חודשים, עד לגיל שנה וחצי-שנתיים.

 

צוות הרופאים מורכב מרופאים מומחים לרפואת ילודים ופגים.

מרפאת מעקב אחר יילודים ופגים פועלת בשיתוף פעולה עם המכון להתפתחות הילד, תזונאית ילדים, המכון לפיזיותרפיה, מכון השמיעה, מרפאת עיניים, מרפאת ריאות והמכון הקרדיולוגי לילדים, של המרכז הרפואי קפלן.

המרפאה שלנו מהווה גוף מקצועי מייעץ גם לרופא הילדים ואחיות טיפת החלב המבצעים מעקב אחר הפג בשגרה.

המרפאה עוקבת גם אחר יילודים במועד, שהייתה להם בעיה רפואית סביב הלידה שהצריכה אשפוז בפגייה. 

אנו גם מסייעים לפגים וילודים שנולדו בבתי חולים אחרים.

הצוות הרפואי