כללית שלי
נשים ויולדות

שעות פעילות

​ימי שלישי בין השעות 9:00-14:00

מיקום

​המרפאה ממוקמת במבנה מרפאות ילדים, ביתן 16

מרפאת מעקב אחר יילודים ופגים

למי מיועדת המרפאה למעקב אחר יילודים ופגים, אילו שאלות עלולות להטריד את ההורים ואילו תשובות תוכלו לקבל במרפאה. כל הפרטים

​לידת תינוק פג היא אירוע מורכב, וישנם סיבוכים ובעיות רפואיות שעלולים להתעורר בחודשים הראשונים לחיי התינוק. על כן, חשוב לקיים מעקב וליווי של התינוק הפג גם לאחר השחרור מן הפגייה.

במרפאת מעקב יילודים ופגים מרכז רפואי קפלן, אנו מבצעים מעקב רפואי לפגים ומאמינים כי ישנה חשיבות רבה להמשך מעקב וליווי של הפג ומשפחתו גם לאחר השחרור מן הפגייה.

פגות עלולה להביא לסיבוכים שונים, בין היתר בעיות במערכת הנשימה, עיכוב התפתחותי (מוטורי, שפתי ותקשורתי), קשיי ראיה, קשיי שמיעה, הפרעות אכילה וקושי בגדילה. חלק מהסיבוכים עלולים להתפתח לאחר השחרור מהפגייה. 

במסגרת המרפאה, צוות הרופאים ישמח לשוחח עמכם, ההורים, לשמוע על קשיים או בעיות במידה שישנם ולייעץ גם בכל שאלה הקשורה להתפתחות, גדילה ותזונה.

כמו כן, בכל פנייה למרפאה יבוצעו  שקילה, מדידת אורך והיקף ראש ובדיקה גופנית והתפתחותית. בהתאם לתוצאות הבדיקה, רופאי המרפאה יינתנו המלצות להמשך טיפול ומעקב. 

מרפאת מעקב אחר יילודים ופגים  פועלת בשיתוף פעולה עם המכון להתפתחות הילד, תזונאית ילדים, המכון לפיזיותרפיה, מכון השמיעה, מרפאת עיניים, מרפאת ריאות והמכון הקרדיולוגי לילדים, של המרכז הרפואי קפלן..

תדירות המעקב המומלצת הינה אחת ל-3-6 חודשים, עד לגיל שנה וחצי-שנתיים.

המרפאה שלנו מהווה גוף מקצועי מייעץ גם לרופא הילדים ואחיות טיפת החלב המבצעים מעקב אחר הפג בשגרה.

המרפאה עוקבת גם אחר יילודים במועד, שהייתה להם בעיה רפואית סביב הלידה שהצריכה אשפוז בפגייה. 

אנו גם מסייעים לפגים וילודים שנולדו בבתי חולים אחרים.

 

 

הצוות הרפואי

  • רופאי המרפאה

    ד"ר אורנה פלידל רימון - מנהלת הפגייה ומחלקת יילודיםד"ר עדה יוסטר - סגנית מנהלת הפגייה ומחלקת יילודיםד"ר איליה רוזיןד"ר נועה גדסיד"ר כלנית שפורו