כללית און-ליין
נשים ויולדות

חדרי הלידה במרכז הרפואי קפלן

חדרי הלידה במרכז הרפואי קפלן מצוידים בציוד חדיש, המיילדות שלנו מנוסות ומעודכנות והמדיניות שלנו היא ** אפס הפרדה וביות מלא **. מזמינים אותך ללדת אצלנו

 9 חודשי הריון עומדים להסתיים, ואת כמובן שואלת את עצמך היכן כדאי לך ללדת. על כן, נשמח להזמין אותך לסיור ב-9 חדרי הלידה שלנו, כולם חדרים פרטיים, מצוידים בכל מה שנדרש ללידה בטוחה ונעימה.

מלבד מוניטור בכל חדר, יש לנו גם מסך חיצוני ליד תחנת אחיות, בו ניתן לראות באופן רציף את ניטור העובר, כך שבכל עת יש מי שדואג ועוקב אחר התקדמות הלידה שלך, אם אין נוכחות של איש/ת צוות רפואי  בחדר ואת מקבלת קצת פרטיות וזמן לעצמך.  

על החדרים מופקדות  מיילדות מנוסות שילוו אותך בלידה המתאימה לך ויתרמו מניסיונן המקצועי לקידום הלידה בבטחה. המיילדות במרכז הרפואי קפלן עוברות הכשרה בנושא לידות טבעיות ומשתתפות באופן שוטף בכנסים, ימי עיון ועדכונים.

כיצד נוכל לסייע לך במהלך הלידה

בחדר הלידה יוצע לך מגוון אפשרויות לשיכוך כאב: שיטות טבעיות כגון שימוש במים ובנשימות בהדרכת המיילדת, וכן אלחוש אפידורלי המבוצע על ידי רופא מרדים שנמצא בלעדית בחדר לידה, סביב לשעון. עזר נוספת לכאבים יכולה להיות השימוש בנייטרוס-אוקסיד (המוכר בשם גז צחוק), המשפיע לזמן קצר והינו בטוח לתינוק.

האם תבחרי בלידה טבעית?

אחד מ-9 חדרי הלידה שלנו שופץ בשנת 2015 וכעת הוא מיועד ללידה פיזיולוגית, כלומר - ללידה טבעית. זהו חדר מרווח יותר שמצויד במקלחון עיסוי, כדורי פיזיו, תקרה מעוצבת ואפשרות לעמעום אורות. כמובן שניתן ללדת ללא שיכוך כאב בכל אחד מחדרי הלידה (קיימות מקלחות נוספות בסמוך). השירות בחדר הטבעי ניתן ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי.

ומה בנוגע לחיתוך חיץ?

ובכן, לתפיסתנו חיתוך חיץ אינו הכרחי -  גם לא בלידות ראשונות. המיילדות שלנו מעדיפות -  במידת האפשר ולפי שיקול דעתן המקצועי - להשתמש בשמן ובקרם סיכוך, במטרה להפחית את שיעור החיתוכים היזומים. ואכן, על פי נתונים שנתיים הנאספים בחדרי הלידה בארץ, שיעור חיתוכי החיץ בקפלן הוא מן הנמוכים ביותר.

האם תרצי לאכול במהלך הלידה?

זוהי שאלה שמטרידה לעתים יולדות, ולכן מבחינתנו אין מניעה שתאכלי במהלך הלידה, בתנאי שמדובר בלידה שאינה בסיכון גבוה. לכן, אנחנו ממליצים שתביאי איתך לחדר המיון ליולדות מזון קל, לך ולמלווים שלך, כמו:

  • ביסקויטים
  • חטיפי אנרגיה
  • ניתן לשתות מים או מים ממותקים לא מוגזים.

ואם תרצו -  ננסה לפנק אתכם בקרטיבים תוך כדי הלידה.

 מתי תוכלי להניק בפעם הראשונה?

להנקה הראשונית לאחר הלידה ישנה חשיבות גדולה להצלחת ההנקה בהמשך. אנחנו, במרכז הרפואי קפלן, מאמינים בלב שלם שהנקה היא התזונה המתאימה ביותר לתינוק וככל שהיא מתחילה מוקדם יותר, סמוך ללידה, אפילו לפרק זמן קצר - כך אחוזי הצלחת ההנקה עולים. על כן, במרכז הרפואי קפלן אנחנו מעודדים יולדות הניק לפי רצונן ועל פי צרכי התינוק, וכמובן – מסייעים ומעניקים הדרכה במידת הצורך.

המדיניות הנהוגה אצלנו, במרכז הרפואי קפלן, היא אפס הפרדה וביות מלא  לכן אנחנו מעודדים אתכם, ההורים, לשהות באופן רציף עם התינוק. אם יחידנית תוכל, כמובן, לצרף אליה את מי שתבחר כשותף/ה.

מיד לאחר הלידה, התינוק יונח על האם במגע עור לעור. התינוק יעבור בדיקה ראשונית על ידי המיילדת ואם יהיה צורך רופא ילדים בחדר לידה. במידה ואין בעיה מיוחדת יישאר התינוק עם האם לצורך ההנקה. בתום כשעתיים יעלה התינוק יחד עם הוריו למחלקת יולדות.

בסמוך לחדר לידה נמצא חדר השהייה לאחר לידה בו תשהי בהשגחת מיילדת, מהרגע שהלידה הסתיימה והתינוק הועבר להמשך טיפול בתינוקייה (בליווי המלווה שלך), ועד ששניתן יהיה להעלותך למחלקת היולדות.

התינוק שלך יונח עליך מיד לאחר הלידה, על מנת שיוכל להרגיש את חום גופך ואת מגע עורך. התינוק יעבור בדיקה ראשונית על ידי המיילדת ואם יהיה צורך  - רופא ילדים נוכח בחדר לידה. לאחר שהמיילדת תוודא שהכל תקין תוכלי להניק את תינוקך ולשהות איתו כשעתיים, לפני שתעלי איתו, את והמלווה שלך,  למחלקת יולדות.

אם תלדי תחת אלחוש אפידורלי, נעביר אותך למחלקה בשכיבה על אלונקה, ואת התינוק נעביר לתינוקייה בלוויית המלווה שלך, במעלית הפנימית, שם תוכלי לחבור אליהם. 

אם, חלילה, תתעכב העברתך למחלקה עם התינוק, בגלל בעיה רפואית כלשהי, האב יכול לשהות באופן רציף לצד התינוק במחלקת יילודים, עד לבדיקתו על ידי רופא ילדים והעברתו לביות מלא לצד האם.

 

אנחנו מעודדים הנקה גם בקרב יולדות שילדו בניתוח קיסרי אלקטיבי  ושיבחרו בכך, להניק בחדר הניתוח. 

 

לקביעת סיור, צרי קשר בטלפון 6977*

 

סיור וירטואלי בחדרי הלידה