כללית און-ליין
כירורגיה
פנייה ליחידה

יצירת קשר

שעות ביקור

המרפאה פועלת בימי שני בין השעות 11:30-13:00

מיקום

רחובות דרך פסטרנק 1 ,בניין מרפאות חוץ, קומה 1.

לקביעת תור ראשוני למרפאה ניתן ליצור קשר עם מזכירות מרפאות החוץ בטלפון 08-9441356.

מרפאה רב תחומית לניתוחי פיסטולה למטופלי דיאליזה

מנהל המרפאה: ד"ר ולרי דונצ'יק

בקיצור

1.

הסתכלות וטיפול רב תחומי למטופלי הדיאליזה הכוללת שיתוף פעולה בין מכון הנפרולוגיה לכירורגית כלי דם יחד עם רדיולוגיה פולשנית והמעבדה הוסקולרית

2.

ריכוז נושא הפיסטולה במקום אחד – החל מהערכת רופא ובדיקות, דרך הכנה לניתוח וביצוע הניתוח ועד למעקב אחר טיפולים וסיבוכים אם חלילה מתפתחים

3.

צוות רב מקצועי של מומחים במסגרת אחת, בחינה מקיפה של המטופל ומצבו לאורך כל השלבים וזמינות מהירה וכמעט מידית לניתוח חיבור הפיסטולה

מרפאה רב תחומית לניתוחי פיסטולה למטופלי דיאליזה בקפלן היא תוצר של שיתוף פעולה של שלושה תחומים בהובלת ד"ר גיל צרנין, מנהל המכון לנפרולוגיה ויתר לחץ דם, ד"ר ניר גבריאל מנהל כירורגית כלי דם וד"ר יבגני ציפין, מנהל היחידה לרדיולוגיה פולשנית.

את המרפאה מנהל ד"ר ולרי דונצ'יק, כירורג כלי דם.

כדי לבצע טיפול דיאליזה יעיל, יש צורך להעביר דם בקצב מהיר מהגוף אל מכונת הדיאליזה ובחזרה. כד ליצר את זרימת הדם בקצב הרצוי, מבצעים ניתוח בו מייצרים חיבור תת עורי בין העורק לווריד באמצעות פיסטולה (דלף). לאחר הניתוח הפיסטולה תהיה בשלה לשימוש תוך 4-8 שבועות.

המרפאה נועדה להעניק הסתכלות וטיפול רב תחומי למטופלי הדיאליזה וכוללת שיתוף פעולה בין מכון הנפרולוגיה שלנו לכירורגית כלי דם יחד עם רדיולוגיה פולשנית והמעבדה הוסקולרית - כולם אנשי מקצוע מנוסים ומומחים בטיפול בחולים מורכבים ובפיסטולות מורכבות.

המרפאה מרכזת את כל נושא הפיסטולה במקום אחד – החל מהערכת רופא ובדיקות, דרך הכנה לניתוח וביצוע הניתוח ועד למעקב אחר טיפולים וסיבוכים אם חלילה מתפתחים. במקרה הצורך, לוקחים חלק בתהליך גם ד"ר יבגני ציפין, מנהל היחידה לרדיולוגיה פולשנית וד"ר דניס טון מהיחידה לרדיולוגיה פולשנית.

היתרון הגדול של המרפאה הוא צוות רב מקצועי של מומחים במסגרת אחת, דבר המאפשר לנו בחינה מקיפה של המטופל ומצבו לאורך כל השלבים של הכנה לדיאליזה, דימות, ניתוח, מעקב וטיפולים משלימים לפי הצורך,  בנוסף לזמינות מהירה וכמעט מידית לניתוח חיבור הפיסטולה.