כללית און-ליין
שירות פסיכולוגי

שירות פסיכולוגי רפואי

הפסיכולוגיה הרפואית עוסקת בהיבטים ההתנהגותיים, הרגשיים והמערכתיים של בריאות ושל חולי

​זהו תחום טיפול ומחקר המתמקד בהבנת הקשר בין המשתנים הפיזיולוגיים לבין המשתנים הפסיכולוגים, החברתיים והתרבותיים המעורבים בהתפרצות תופעות ומחלות גופניות, דרכי ההתמודדות איתן ומניעתן. באופן זה, הפסיכולוגיה הרפואית חובקת את כל הרצף של בריאות ושל חולי החל ממניעה דרך התמודדות עם מחלות אקוטיות או כרוניות, לאורך כל מעגל החיים.
עבודת הפסיכולוג הרפואי נעשית בראייה מערכתית וכוללנית המשלבת את המטופל, את משפחתו ואת מערכות הקהילה והתרבות אליהן הוא שייך.
צוות השירות כולל פסיכולוגים בעלי תואר שני ושלישי המתמחים בתחום הרפואי וסטודנטים לתואר שני בהכשרה מעשית. הפסיכולוגים מסייעים למטופל בהתמודדות עם מצבים רפואיים שונים, בקידום רווחתו ואיכות חייו ובייעול הטיפול הרפואי. עבודת הפסיכולוגים מתמקדת בהערכה, בייעוץ ובטיפול בחולים ובבני משפחתם. בנוסף עוסקים הפסיכולוגים הרפואיים בבנייה של תכניות הכוללות קידום בריאות ומניעת חולי, וביישומן.
במסגרת השירות הפסיכולוגי הרפואי אנו מציעים ליווי בשלבי המחלה השונים - גילוי המחלה, ההתמודדות עמה, היענות לטיפול רפואי, הכנה לפרוצדורות רפואיות ותמיכה רגשית למטופל ולמשפחתו במקרה של אשפוז ולאחריו.

 
בעבודה עם אלה המתמודדים עם מחלות ממושכות, נערכות סדנאות תקופתיות המיועדות להקנות למטופלים ולבני משפחותיהם הכרות עם הידע העדכני בתחום הרפואי והפסיכולוגי, עם אנשי הצוות ועם קהילת המטופלים המתמודדים עם מצב דומה.
הטיפול נעשה במתכונת פרטנית, זוגית, משפחתית או קבוצתית. הקשר עם הפסיכולוג יכול להיות חד פעמי , קצר-מועד או ממושך. ייעוץ הפסיכולוג הרפואי ותמיכתו מתקיימים בשילוב הצוות הרפואי המטפל, מתוך ראיה מערכתית והבנת הקשר בין הגוף לנפש.
ההפניה לטיפול נעשית על ידי הרופא המטפל בבית החולים, או בעקבות פניה של המטופל. השירות אינו כרוך בתשלום.