כללית און-ליין
פיזיותרפיה

התעמלות בריאותית

התעמלות בריאותית בקפלן

התעמלות בריאותית היא פעילות קבוצתית המונחית על-ידי פיזיותרפיסטים מומחים בתחומי שיקום ופיזיולוגיה של המאמץ. ההתעמלות כוללת פעילות גופנית מבוקרת בדגש על היבטים רפואיים וכוללת מרכיבי כושר וסיבולת, כוח, גמישות, קואורדינציה ושיווי-משקל.
לפעילות גופנית יש חלק חשוב בשמירה על אורח חיים בריא. בספרות המקצועית מאות עבודות אינן מותירות ספק: פעילות גופנית הנערכת באופן סדיר מפחיתה את גורמי הסיכון לתחלואה, מפחיתה את שיעור התחלואה והתמותה ממחלות רבות בעולם המערבי (סוכרת, יתר לחץ-דם, השמנה וכד') ומקטינה את שיעור הסיבוכים ממחלות כרוניות.

למי מיועדת הפעילות?

הפעילות בקבוצת ההתעמלות הבריאותית מתאימה לאנשים מבוגרים, עצמאיים בתפקוד, בריאים, או חולים, שאינם זקוקים להשגחה רפואית צמודה.
פעילות ייחודית זו נותנת מענה לצרכי האוכלוסייה המבוגרת ולמצבים המאפיינים את השינויים הפיזיולוגים של הגיל המבוגר והשפעתם על יכולת התנועה והפעילות, כגון: ירידה במסת השריר, ירידה בצפיפות העצם, ירידה בתגובות שיווי-משקל, החלשות שרירי רצפת האגן וכו'.
כמו כן היא נותנת מענה טיפולי ומניעתי עבור מצבי חולי שונים כגון: מחלות מפרקים, מצבים ומחלות נוירולוגיות, מחלות נשימה, סוכרת, השמנת-יתר, מחלות אונקולוגיות ועוד.

יתרונות ההתעמלות הבריאותית בקפלן:

  • הפעילות המתקיימת בקפלן היא ייחודית ומתבצעת בשיטת האימון שפיתחנו ומכוונת להשגת מרכיבי תנועה ומטלות פונקציונליות (תפקודיות).
  • הפעילות נערכת במסגרת קבוצתית, אך מותאמת באופן אישי לכל מטופל על-פי צרכיו, יכולותיו, מוגבלותו התפקודית ומצבו הבריאותי. בהתאם לכל אלו, נקבע יעד אימון אישי ונערכים מעקב ומדידות.
  • כל המדריכים הינם פיזיותרפיסטים אקדמאים, בעלי רישיון עיסוק ממשרד הבריאות, העובדים במחלקות השונות בבית החולים ומומחים במקצועות הטיפול והשיקום, אימון וכושר-גופני.
  • יחד עם הפעילות הגופנית ניתנת הדרכה וייעוץ במסגרת הקבוצתית ובמסגרת אישית עפ"י הצורך בנושאים שונים: בנושא אורח חיים פעיל ובריא, התאמת תכנית טיפול ביתית מחוץ למסגרת הקבוצתית, איך מתמידים ומשמרים מוטיבציה להמשיך ולהתאמן ועוד.

אילו מסמכים יש להביא?

ההשתתפות בפעילות מותנית בהמצאת טופס "סיכום מידע רפואי" מרופא המשפחה.
בהגיעך בפעם הראשונה תתבקש למלא "שאלון מצב בריאות" (קצר ביותר).
נתונים אלו יאפשרו לנו לתכנן עבורך תכנית אימון שתסייע לך להשיג את תוצאות האימון הטובות ביותר מבלי לפגוע בבריאותך.

מתי והיכן מתקיימות הקבוצות?

הקבוצות מתקיימות משעות הצהריים, פעמיים בשבוע (בהתאם לקבוצה המתאימה עבורך).
הפעילות מתקיימת באולם הפיזיותרפיה.
כל אימון נמשך שעה שלמה.

לפרטים, לשאלות ולרישום:

ניתן לפנות אלינו בטלפון 08-9441238 בימים א'-ה', מ-8:00 עד 13:30

מערכות הבריאות בעולם הציבו את הפעילות הגופנית, כאמצעי טיפולי ומניעתי, כמטרה אסטרטגית מרכזית בפעילותם. לפיזיותרפיסטים יש הידע והיכולת לקחת חלק מרכזי ביישום מדיניות זאת ולתת לך את הכלים הנכונים להשפיע על בריאותך ועל איכות חייך. נשמח לעשות זאת ביחד איתך!

להתראות!