כללית און-ליין
היחידה לפוריות והפריה חוץ גופית (IVF)

מיון תאי זרע בשיטת IMSI בהפריה חוץ גופית

שיטת IMSI בהפריה חוץ גופית (IVF) מאפשרת לבחור את הזרע לפי תכונותיו המורפולוגיות ומיועדת לזוגות שעברו כישלונות בטיפולים קודמים, שיעורי הפריות נמוכים, הפלות חוזרות ולגברים עם איכות זרע ירודה

40% מכלל בעיות הפוריות נובעות מגורם זכרי: איכות הזרע, תכולתו הגנטית של הזרע ופרגמנטציה של DNA.

כיום מרבית המעבדות בעולם משתמשות בשיטת ICSI, בה מוזרק זרעון בודד לתוך הציטופלסמה של הביצית כדי להשיג היריון. בשיטה זו הזרע נבחר ע"י האמבריולוגית מתוך אלפי זרעונים.

האמבריולוגית צריכה לאתר זרעון מתוך אלפי זירעונים שנמצאים בתנועה בעזרת הגדלה שאיננה מאפשרת זיהוי פגמים בגנום של  הזירעון.

שיטת IMSI פותחה בארץ מאפשרת לאמבריולוגית לבחור את הזרע לפי תכונותיו המורפולוגיות באמצעות מיקרוסקופ המגדיל את התמונה פי 6000 (במקום פי 400 במיקרוסקופ הרגיל עבור ICSI).

מתי משתמשים בשיטת IMSI?

השיטה מיועדת בעיקר לגברים הסובלים מזרע באיכות ירודה, לזוגות לאחר כישלונות בטיפולים קודמים, שיעורי הפריות נמוכים, הפלות חוזרות ואם באבחון תאי הזרע נמצאה כמות משמעותית של תאי זרע במורפולוגיה שאינה תקינה או חסרי תנועה.

כיצד מתבצע התהליך?

לפני מיון תאי הזרע, יתבקש הגבר להימנע מפליטת זרע במשך יומיים. את הדגימה נותנים בבית  בכוס סטרילית שתקבלו מראש ולהביא אותה אל המעבדה.

ביום השאיבה מתבצע מיון הזרעים. המיון מתבצע באמצעות מיקרומניפולטור עם מערכת עדשות המאפשר להגיע להגדלה כוללת של עד X6000 והאמבריולוגית תוכל לבחור באמצעותו את תאי הזרע עם המורפולוגיה הטובה ביותר. 

 

* הטיפול הינו מחוץ לסל הבריאות

 

לפרטים נוספים ויצירת קשר

 יש לפנות ליחידה בטלפון: 08-9441623 בין השעות 16:00-7:30.