כללית און-ליין
עיניים

יצירת קשר ושעות הפעילות

הייעוץ בתחנת המידע מתקיים במרפאות חוץ עיניים, קומה 2,

תחנת המידע בקפלן פועלת בימי ב' ו-ד' בין השעות 8:00-12:00

לקביעת תור יש לפנות ישירות לזיוון קרישר, בטלפון -  052-8691322

 

להזמנת תור יש למרפאת ראייה ירודה יש לפנות למזכירות בטלפון -
08-9441503, 08-9441447  שלוחה 5

 

תחנת המידע והייעוץ ללקויי ראייה ולעיוורים

אילו שירותים ניתנים בתחנה, למי מיועד השירות, וכיצד ניתן לפנות ולקבל את השירותים המוצעים במסגרת התחנה. כל הפרטים, בכתבה שלפניכם

במרכז הרפואי קפלן פועלת תחנת מידע וייעוץ ללקויי ראייה ולעיוורים. התחנה פועלת במסגרת מרפאת העיניים והינה אחת מ-20 תחנות  מידע פועלות בבתי חולים וקופות חולים ברחבי הארץ. תחנות המידע מטפלות בכל מי שלא ניתן לתקן את ראייתו באמצעות משקפיים רגילים. השירות בתחנת המידע מופעלת על ידי משרד הרווחה, באמצעות עמותת עלה.

למי מיועד השירות?

השירות בתחנה מיועד לכל מי שמצב ראייתם פוגע בתפקוד היום יומי, כגון קושי בקריאה, צפייה בטלוויזיה או שימוש בטלפון, קושי בבישול, בעריכת קניות או בירידה במדרגות.

במונחים רפואיים, תחנת המידע מסייעת למי שחדות ראייתם פחותה מ-6/24 בעין הטובה יותר, לאחר תיקון באמצעות משקפיים רגילים או ששדה הראייה שלהם קטן מ-40 מעלות בעין הטובה מבין השתיים.

אילו שירותים תוכלו לקבל בתחנת המידע והייעוץ לליקויי ראייה ולעיוורים בקפלן?

השירותים הניתנים בתחנה הינם מגוונים והם כוללים:

  • טיפול ויעוץ במרפאת ראייה ירודה המתבצע על ידי אופטומטריסטים שיוכלו להציע ולהתאים אמצעי הגדלה אופטיים ואלקטרוניים לצורך קריאה או צפייה בטלוויזיה.
  • קבלת הדרכה שיקומית לרכישת שיטות לביצוע פעולות יום יומיות, כשהראייה פגועה. השירות וההדרכה ניתנים בביתם של הזקוקים לסיוע.
  • קבלת המלצה על מגוון גדול של אביזרי עזר, כגון שעונים גדולים או "מדברים", זמזם המצפצף כאשר הכוס מלאה ומונע נזילות וכוויות, מד חום מדבר ועוד.
  • הפנייה להשתלבות במועדונים חברתיים, פעילויות תרבות וספורט ויצירת קשר עם מתנדבים ועמותות.
  • סיוע בתהליך הוצאת תעודת לקויי ראייה/עיוור, הכולל אבחון המצב הרפואי והאם קיימת הצדקה להגשת בקשה לתעודת לקווי ראייה/עיוור. סיוע בפתרון בעיות שונות שעלולות להתהוות במהלך הוצאת התעודה, כמו עיכוב או מסמכים חסרים.
  • הכרת ומודעות לזכויות הנלוות לתעודת לקויי ראייה/עיוור, והכרת הזכויות במקרה שאינכם זכאים לתעודת עיוור. בהן: קבלת קצבאות ושירותי סיעוד מביטוח לאומי, הקלות במס, קבלת תו נכה לרכב, הנחות ברכישת אביזרים מיוחדים ללקויי ראייה ועיוורים.

תחנת המידע בקפלן מנוהלת בהתנדבות על ידי זיוון קרישר, עובד סוציאלי שהינו לקוי ראייה ובעל נסיון,  לכן יכול להמליץ על השירותים המתאימים.

 

מרפאת ראייה ירודה פועלת פעמיים בחודש, בשעות הבוקר ומופעלת על ידי אופטומטריסטים ועל ידי רופאי עיניים ובסיועו של זיוון קירשנר, במידת הצורך.