עיניים

קרנית וקטרקט

​תחום זה עוסק בטיפול במחלות הקרנית בילדים ובמבוגרים, בטיפול בזיהומים ובטיפול במחלות חיצוניות של העין. חולים הסובלים מעיניים יבשות ומתסמונת ע"ש שיוגרן מטופלים בשיתוף עם השירות הראומטולוגי בבית החולים.

הדמיה

במרפאה נעשה שימוש באמצעי הדמיה מתקדמים הכוללים מיפוי טופוגרפי ממוחשב של הקרנית, ספירת תאי אנדותל, צילומי מקטע קדמי ובדיקת עובי הקרנית בעזרת אולטרה-סאונד.

ניתוחים

מומחי הקרנית מבצעים ניתוחים שונים ובכללם השתלות קרנית במבוגרים ובילדים וניתוחי הסרת פטריגיום עם השתלת לחמית.
רופאי היחידה הינם מהחלוצים בתחום השתלת תאי גזע מהיקף הקרנית, במקרים של הסרת פטריגיום, ובמקרים לשחזור רקמות חיצוניות של גלגל העין לאחר כוויה כימית.
רופאי היחידה בקפלן הם מהחלוצים בתחום ניתוחי השתלות הקרנית מהמתקדמות ביותר בעולם. שיטת הניתוח המתבססת על פיצול קרנית של תורם אחד לשני מטופלים. עקרון השיטה הוא הפרדת הקרנית,  חלק קדמי וחלק אחורי, כאשר שני החלקים ניתנים לשני נזקקים. שיטה זו מאפשרות החלמה מהירה, הקטנת הסיכון לדחיית השתל וחלוקת קרנית אחת להשתלה בשני מטופלים.

לייזר

רופאי המרפאה מבצעים מגוון ניתוחי  לייזר להסרת משקפיים במרכזי לייזר מתקדמים בתל-אביב ובירושלים הפועלים בשיתוף עם מחלקת העיניים במרכז הרפואי קפלן.

קרטוקונוס

פטריגיום

עין יבשה

אמצעי אבחון

 

קטרקט

במערך עיניים מבוצעים כ- 1800 ניתוחי הסרת ירוד וניתוחים להשתלת עדשה תוך-עינית בשנה.

ניתוחי קטרקט

רוב הניתוחים מבוצעים עם מכשיר אולטרה-סאונד המפרק את הירוד בשיטה הקרויה פאקואמולסיפיקציה. הניתוחים נערכים בהרדמה מקומית עם טיפות ללא זריקות, ומבוצעים בטכנולוגיה עדכנית ומודרנית תוך שימוש בחתך קטן ובמכשיר חדיש ומתקדם לריסוק העדשה המכונה אוזיל. כמו כן, המחלקה מצוידת במכשירי הדמיה העדכניים והמדויקים ביותר לחישוב העדשה המושתלת בזמן הניתוח. הציוד המתקדם מאפשר שיפור בדייקנות התוצאות הניתוחיות, מקצר את זמן הניתוח, את משך השיקום ואת ההחלמה לאחריו. תהליך הניתוח מתבצע בשילוב ובסיוע הצוות הסיעודי השם דגש על הכנת המטופל ועל מתן הסבר והדרכה מפורטים.

ליזר לקטרקט משני

מה זה קרטקט

איך יודעים שצריך ניתוח קטרקט

אמצעי אבחון